پذیرش دکتری بدون آزمون 98 با جایزه شهید احدی

سوال

پذیرش دکتری بدون آزمون 98 با جایزه شهید احدی به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-12-15T10:17:44+03:30

  جزئیات پذیرش بدون آزمون دانش آموختگان برتر دانشگاهی در مقطع دکتری تخصصی سال 1398 با استفاده از جایزه شهید احدی بنیاد ملی نخبگان اعلام شد .

  بنیاد ملی نخبگان براساس آیین‌ نامه « شناسایی و پشتیبانی از دانش‌ آموختگان‌ برتر دانشگاهی » تسهیلات ویژه‌ ای را برای دانش‌ آموختگان‌ برتر دانشگاه‌ ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌ کند . مهم‌ ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است :

  1. دانش‌ آموختگان دوره کارشناسی‌ ارشد ( یا دکتری حرفه‌ ای ) مورد تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می‌ توانند از این تسهیلات استفاده کنند .

  ** یادآوری : دانشجویان دوره کارشناسی‌ ارشد ( یا دکتری حرفه‌ ای ) مورد تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فنّاوری / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال 1398 ، دوره کارشناسی‌ ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌ توانند از این تسهیلات استفاده کنند .
  2. متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی برای دکتری بدون آزمون 98 از تاریخ 97/10/9 تا 97/11/9 فرصت دارند اطلاعات خود را به‌ طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان بارگذاری کنند .
  *** تسهیلات اعطایی به مشمولان به شرح زیر است :

  3-1. معرفی دانش‌ آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ ها و پژوهشگاه‌ های برتر کشور

  3-2. اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملّی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی

  یادآوری 1: بنیاد برگزیدگان را به دانشگاه‌ ها و پژوهشگاه‌ های برتر کشور معرفی می‌ کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه / پژوهشگاه است .

  یادآوری 2: دانش‌ آموخته برتر ، تا دو نیم‌ سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن ، فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ ها / پژوهشگاه‌ ها پذیرش دریافت کند ، در غیر این‌ صورت جایزه مذکور کان لم یکن تلقی می‌ شود .
  شرط لازم : دانش‌ آموختگان دانشگاه‌ ها و پژوهشگاه‌ های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌ آموختگان دانشگاه‌ های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌ آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌ آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ ها و پژوهشگاه‌ های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال 1398 ، دوره کارشناسی‌ ارشد را با موفقیت به پایان برسانند .

  شرط کافی : دانش‌ آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌ های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌ دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند .

  یادآوری مهم : دانش‌ آموختگان بر اساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌ های نخبگانی در زمان تحصیل ( و نه صرفاً داشتن مقاله ) می‌ توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌ مند شوند .
  **** بررسی پرونده دانش‌ آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان sina.bmn.ir تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌ شود .

  یادآوری : چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است ، متقاضی نه‌ فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌ شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌ های ذی‌ ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌ شود .
  *** برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می­توانید به بخش « تسهیلات و حمایت‌ ها » در وبگاه بنیاد ملّی نخبگان به نشانی http://www.bmn.ir مراجعه فرمایید .

  منبع : بنیاد ملی نخبگان

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )