وکالت بلاعزل وصلح عمری

سوال

پدر خانمم ملکی را بنام همسرم و خواهرش سند قطعی زده واز هردوی آنها وکالت بلاعزل وصلح عمری گرفته سئوال بنده این است که بعداز فوت هریک از طرفین چه اتفاقی می افتد و اگر فرزند زودتر از پدرش فوت کنه به ورثه دخترش قانونا ارث میرسد ؟

آیا این سوال مفید بود؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
حل شده 0

اگر در رابطه با این پرسش پاسخ خود را نیافتید و یا در هر زمینه تحصیلی ( مدارس ، دانشگاه ، کنکور سراسری ، کارشناسی ارشد ، مطقع دکتری ،نظام وظیفه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ؛
از خط ثابت با شماره 9099071612 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید
پاسخگویی کارشناسان صدای مشاور از 8صبح الی 12 شب

پاسخ ( 1 )

  1. صلح عمری عقدی است که شما ملک و یا مال خود را به شخص دیگری ( همسر و فرزند یا غیره ) صلح مینمائید ولی با دوشرط یکی اینکه تا زمانی که در قید حیات هستید منافع ملک متعلق به شما باقی بماند دوم با فوت شما صلح کامل شده و مال بنام شخص مورد نظر شما میشود حال شما میتوانید شرط سومی که شرط فسخ مادام العمر شما باشد در صلح قرار دهید یعنی چنانچه تمایل داشتید صلحی را که انجام دادید بدون حضور انتقال گیرنده یکطرفه فسخ و ابطال نمائید. به همین خاطر چون منافع آن به نام شما نشده هنوز به همین خاطر بعد از فوت پدر خانوم شما فوت کنه به ورثه فرزند فوت شده ارث خواهد رسید چون در سند قطعی نام این افراد آمده است. اما بهتر است با یک وکیل در این رابطه صحبت کنید.

    بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ