وام شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98

سوال

وام شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 به چه صورت است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-09-04T11:29:11+04:30 3 پاسخ ها 925 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ها ( 3 )

  0
  2019-05-14T13:27:18+04:30

  میزان وام دانشگاه آزاد در سال 98 – 99

  دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند از صندوق رفاه دانشجویی این دانشگاه وام ( مسکن ، ضروری ، کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت ) دریافت کنند .

  چند روزی است که ثبت‌ نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی آغازشده و داوطلبان این مقطع می‌ توانند بدون آزمون در رشته‌ های مورد علاقه خود جذب شوند . این ثبت‌ نام از یکشنبه ۱۵ اردیبهشت آغاز و تا چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸ ادامه خواهد داشت ، تمامی متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرک کاردانی ( پیوسته و ناپیوسته ) و کاردانی دانشگاه علمی کاربردی می‌ توانند در هر رشته‌ ای در این دوره ثبت‌ نام کنند . گزینش نهایی داوطلبان بر اساس اولویت معدل کل دوره کاردانی ( فوق‌دیپلم ) و برحسب کد رشته انتخابی داوطلب در فرم ثبت‌ نام اینترنتی صورت خواهد گرفت .

  اما یکی از نگرانی‌ های داوطلبان حضور در این دانشگاه میزان وام‌ هایی است که یک دانشجو می‌ تواند در طول تحصیل از این دانشگاه دریافت کند ، مسئله‌ ای که با توجه به شهریه‌ های سنگین این نوع دانشگاه‌ ها می‌ تواند برای یک دانشجو و خانواده‌ های آن‌ ها مهم باشد .

  صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان خود دو نوع وام کوتاه‌ مدت ( وام‌ ها به‌ صورت کوتاه‌ مدت و ۳ تا ۶ ماهه بدون بهره بوده و تا پایان هر ترم تحصیلی تسویه‌حساب شود ) و بلند مدت ( این‌ گونه تسهیلات به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که برای باز پرداخت نیاز به مهلت بیشتری دارند و از محل اعتبارات شُعب صندوق رفاه و بیمه دانشجویان واحد ها طبق ضوابط و مقررات مربوط در اختیار دانشجو گذاشته می‌ شود و در زمان تحصیل دانشجو تسویه می‌ شود . ) تخصیص می‌ دهد ؛ که این وام در قالب کمک‌ هزینه اجاره ، کمک‌ هزینه تحصیلی ، کمک‌ هزینه ازدواج و وام ضروری است .

  وام مسکن در دانشگاه آزاد اسلامی به مجردان ۵۰۰ هزار تومان و به متأهلین مبلغ ۷۰۰ هزار تومان می‌ پردازد که باز پرداخت آن طی یک سال است همچنین وام ضروری در این دانشگاه به مبلغ یک‌ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که دانشجو طی ۲۰ قسط در حین تحصیل آن را تسویه کند .

  بنابراین وام کوتاه‌ مدت دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۵۰ درصد کل شهریه را شامل می‌ شود که دانشجو حداکثر طی چهار قسط در طول یک‌ ترم پرداخت کند . وام میان‌ مدت این دانشگاه نیز شامل ۵۰ درصد کل شهریه می‌شود که حداکثر طی ۲۰ قسط در حین تحصیل باید تسویه شود همچنین وام بلند مدت این دانشگاه نیز شامل ۵۰ درصد کل شهریه می‌شود که حداکثر ۳۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی باید تسویه شود. تمامی این پنج نوع وام با کارمزد ۲,۵ درصد از سوی صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌ شود .

  منبع : آنا

  0
  2019-05-14T10:47:34+04:30

  انواع وام دانشگاه آزاد

  دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌ توانند از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و بانک ملی وام بگیرند .

  دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌ توانند هم از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان این دانشگاه و هم از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و هم از تسهیلات منابع بانک ملی ایران بهره‌ مند شوند .

  تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

  دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌ تواند وام بلند مدت شهریه از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اخذ کنند . دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی می‌ توانند در هر ترم تحصیلی ۵۰۰ هزار تومان ، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد یک‌ میلیون تومان و دانشجوی دوره دکتری تخصصی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با کارمزد چهار درصد اخذ و حداکثر ۶۰ ماه پس از فارغ‌التحصیلی آن را باید پرداخت کنند .

  تسهیلات بانک ملی ایران برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

  از سوی بانک ملی ایران نیز برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تسهیلاتی در نظر گرفته‌ شده که این تسهیلات با ۱۴ درصد کارمزد همراه است و حداکثر تا ۶۰ ماه باید پرداخت شود . به دانشجویان کارشناسی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ، دانشجویان کارشناسی ارشد پنج میلیون تومان و به دانشجویان دکتری ۱۰ میلیون تومان از محل منابع بانک مرکزی تسهیلات اختصاص داده می‌شود .

  منبع : آنا

  بهترین پاسخ
  0
  2018-09-04T11:29:31+04:30

  سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی محمد مهدی طهرانچی گفت : دانشگاه آزاد قراردادی با 2 بانک منعقد کرده است تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه با کارمزد 2.5 درصد بهره‌مند شوند .

  محمد مهدی طهرانچی در دومین روز از گردهمایی سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : از معاونان فرهنگی و دانشجویی درخواست دارم که برنامه ها و الگو های عملیاتی خود را ارائه کنند .

  وی افزود : معاونان دانشجویی و فرهنگی وکیل مدافع حقوق دانشجویان در این دانشگاه هستند .

  سرپرست دانشگاه آزاد درخصوص ارزیابی خود از وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد : از وضعیت موجود راضی نیستیم اما نسبت به آینده امیدواریم . وضعیت فرهنگی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی موضوعی نیست که تنها به ما بستگی داشته باشد ، بلکه موضوعات فرهنگی شامل عوامل داخلی و خارجی است .

  طهرانچی اظهار داشت : کاهش شهریه مناطق محروم از موضوعاتی است که به دنبال آن هستیم و امسال با کاهش 50 درصدی شهریه این موضوع را اجرایی کردیم ، البته در کنار این بخشنامه ، موضوع تخفیف 2.5 درصدی به همه دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به ثبت‌ نام خود اقدام کنند نیز ابلاغ شد .

  وی افزود : براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ، مجاز به افزایش 12.5 درصدی شهریه در سال 97 هستیم اما هر دانشجویی که در زمان تعیین‌ شده نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب واحد اقدام کند می تواند از تخفیف 2.5 درصدی برخوردار و در واقع افزایش شهریه در مورد این دانشجویان 10 درصد خواهد بود .

  عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد : ما به دنبال سازوکارهای حمایتی برای دانشجویان هستیم و تلاش داریم شهریه دغدغه دانشجویان نباشد و بتوانند در زمان تحصیل از حمایت دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار باشند تا تمرکز بیشتری بر تحصیل خود داشته باشند .

  طهرانچی گفت : بر این اساس علاوه بر وام صندوق رفاه که با کارمزد 4 درصد به دانشجویان ارائه می شود اخیرا معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی قراردادی با دو بانک منعقد کرده است تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه دانشگاه آزاد 97 – 98 با کارمزد 2.5 درصد بهره‌مند شوند و تا سال آینده برنامه های حمایتی بهتر و بیشتری ابلاغ خواهیم کرد .

  منبع : مهر

ارسال یک پاسخ