نظریه های روان درمانی پروچاسکا

سوال

با سلام کتاب نظریه های روان درمانی پروچاسکا جز منبع اصلی ب حساب می اید؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-12-22T09:27:16+03:30

  برای بخش نظریه های روان درمانی کتاب پروچاسکا پیشنهاد می‌شود، اما بهتر است خلاصه این کتاب را تهیه کنید . در ادامه متنی درباره مقایسه این منبع با سایر منابع دیدم گفتم برای شما ارسال کنم شاید کمک کند به شما :

  منابع کنکور ارشد روانشناسی بالینی : مقایسه ی نظریه های روان درمانی پروچاسکا با روانشناسی بالینی فیرس

  کتاب نظریه های روان درمانی پروچاسکا با حجم حدود 650 صفحه به طور اختصاصی به مباحث درمان و انواع رویکردهای درمانی می پردازد. با اینکه حدود 6 فصل از کتاب روانشناسی بالینی فیرس به مباحث درمان اختصاص دارد و نظریات را به صورت کلی تری بررسی می کند؛ کتاب پروچاسکا نیز هر نظریه را به صورت مفصل و جداگانه در یک فصل توضیح می دهد. رویکرد روانکاوی دو فصل از این کتاب را به خود اختصاص و نظریات اکثر نظریه پردازان روانکاوی را به تفصیل توضیح می دهد. با اینکه رویکرد پدیدار شناختی در کتاب فیرس در یک فصل به طور کلی گفته شده است، در کتاب پروچاسکا سه فصل مجزا برای رویکردهای گشتالتی، وجودی، متمرکز بر شخص در نظر گرفته شده است. درمان های شناختی و رفتاری نیز در کتاب فیرس به یک فصل محدود شده در حالی که در کتاب پروچاسکا سه فصل برای رویکردهای شناختی و رفتاری درنظر گرفته شده است. فصل های انتهایی کتاب نیز به مباحث جانبی روان درمانی مثل تفاوت های جنسی، فرهنگی و درمان های التقاطی اختصاص یافته است.

  منابع کنکور ارشد روانشناسی بالینی : مقایسه ی نظریه های مشاوره و روان درمانی شفیع آبادی با پروچاسکا

  کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی شفیع آبادی و ناصری هم مثل کتاب پروچاسکا به توضیح انواع نظریه های درمانی می پردازد. این کتاب فقط رویکردهای درمانی را توضیح می دهد، با این تفاوت که حجم کتاب شفیع آبادی تقریبا نصف کتاب پروچاسکا است. در نتیجه داوطلبانی که زمان زیادی ندارند می توانند این کتاب را جایگزین کتاب پروچسکا کنند. کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی شفیع آبادی به بررسی نظریات درمانی مهم تر می پردازد. به عنوان مثال در رویکرد روانکاوی، نظریه فروید و آدلر را مورد بررسی قرار می دهد. این کتاب در رویکردهای شناختی نظریه الیس را بررسی می نماید. همچنین در رویکردهای پدیدار شناختی، نظریه راجرز و پرز را به تفصیل توضیح می دهد و در انتها به شرح نظریه گلاسر و اریک برن می پردازد.

  کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات

  کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات با حجم گسترده (در دو جلد) به توضیح انواع آزمون های روانی می پردازد. جلد اول کتاب، به آزمون های هوشی مثل آزمون وکسلر و انواع آزمون های عینی شخصیت مثل آزمون MMPI می پردازد. جلد دوم انواع آزمون های فرافکن مثل آزمون رورشاخ و TAT را توضیح می دهد. کتاب مارنات علاوه بر توضیح انواع آزمون ها و خرده مقیاس ها، نمره گذاری آزمون ها را نیز به طور کامل توضیح می دهد. حجم بالای کتاب و توضیح مفصل هر آزمون موجب شده، داوطلبان این کتاب را در برنامه مطالعاتی خود قرار ندهند. البته داوطلبان می توانند با نگاهی به سوالات درس بالینی کنکور ارشد روانشناسی در مباحث سنجش، متوجه قسمت های مهم کتاب شده و فقط همان بخش را مورد مطالعه قرار دهد.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )