نرفتن به جلسه اول دادگاه طلاق

سوال

من و همسرم با هم دعوا کردیم و ما یک دختر داریم و مهریه من هم یک سکه است شوهرم مارو ول کرد و رفت دنبال زنای خیابونی و یک هفته بعد رفت دادخواست طلاق داد و هفته آینده جلسه دادگاه طلاق ماست آیا من میتونم به اولین جلسه دادگاه نرم؟

خرید ادکلن

پاسخ ها ( 4 )

  0
  2021-11-16T23:29:49+03:30

  سلام ، ببخشید در دادگاه طلاق شوهرم حضور نداشته باشه تاثیر داره ؟ چند جلسه حضور نداشته باشه طلاق دادگاه میده ؟

  0
  2018-07-05T20:00:25+04:30

  با سلام مدتی است که شوهر مت به بهانه های مختلف خانه را ترک میکند و دوباره باز میگردد اما اینبار همه وسایل خود را جمع کرده و خانه را ترک کرده وتقاضای طلاق داده مهریه من 1000 سکه عندالمطالبه است از دیگران شنیدم که میخواهد به این وسیله من را ادب کند و قصد دادن مهریه ندارد.حال من میخواهم در جلسه بدوی دادگاه خانواده شرکت نکنم،ایا ممکن است که در قسط بندی و پیش پرداخت مهریه در صورت عدم حضور من در حق من ظلم شود؟ممکن است چند سکه به عنوان پیش پرداخت برای من تعیین شود؟با توجه به اینکه همسر بنده حقوق ماهیانه 2500000 دارد وسهمی از کارگاه برادر که گویا سهمش را در همین مدت انتقال داده اند ایا میتوانم شکایت کنم در چه مرحله ای؟

   0
   2018-07-06T10:41:59+04:30
   این پاسخ ویرایش شده است.

   دروود، دوست عزیز مسائل بالا دقیقاً برای شما هم هست، با دقت مطالعه کنید. بهتر است شما در جلسه اول دادگاه شرکت کنید. اما توجه داشته باشید که مهریه شما تحت هیچ عنوان مگر اینکه آنرا ببخشید باید پرداخت شود. البته پرداخت مهریه بیش از 110 سکه مطالبه میزان بیشتر از آن منوط به ملائت زوج است.

  0
  2018-04-11T00:19:20+04:30

  مرد میتونه با پرداخت حق و حقوق زن بدون ذکر دلیل خاصی زن را طلاق بدهاما به نظر منبهتره شما در جلسات حضور پیدا کنید به چند دلیل:

  یک اینکه در صورت تمایل به ادامه زندگی از طرف شما قاضی برای یکبار میتونه طرفین را نزد مشاور خانواده بفرسته که ممکنه با صحبت و راهنمایی مشاور با شوهرتون مشکلات حل بشه .

  دوم در دعاوی طلاق طرفین باید داور معرفی کنند که نظر خودش را به دادگاه اعلام کند اگر شما در جلسات شرکت نکنید و داور هم معذف ینکنید شوهرتانهزینه داوری را به حساب دادگاه واریز میکند و یک داور از طرف شما انتخاب میشه مسلما اگر داور خودتون در دادگاه باشه بهتره شاید با پا در میانی و وساطت مشکل حل بشه.

  سه با توجه به اینکه مهریه شما تنهایک سکه است شوهرتان برای اجرای صیغه طلاق می تواند به راحتی آن را پرداخت کند اما اگر خودتون جلسهحضور داشته باشد می توانید درخواست صدور حکم به پرداخت سایر حقوق مالی، مثل نفقه، اجرت المثل و اجرای شرط تنصیف اموال زوج  را هم داشته باشید یا در مورد حضانت فرزند با شوهرتان بهتوافق برسید.

  حال اگر شما در جلسه دادگاه حضور پیدا نکنید روال به این شکل هست که ارجاع بع داوری میشه اگر شما ظرف مدت مقرر داور معرفی نکنید شوهرتان از طرف شما داور انتخاب می کند و بعد قاضی رای طلاق را صادر میکند چون شما در جلسه حضور نداشتید و رای غیابی بوده تا 20 رو زبعد از ابلاغ وقت واخواهی دارید (یعنی میتونید به رای صادره اعتراض کنید تا قاضی مجددا رسیدگی کنه) اما همانطور که گفتم در نهایت رای طلاق صادر میکند اما مهم پایمال نشدن حداقل حقوق مالی شماست که باید بتونید در این زمینه از خود دفاع کنید.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )