نحوه کار شرکت های هرمی به چه صورت است ؟

سوال

نحوه کار شرکت های هرمی به چه صورت است ؟ و چرا غیرقانونی است ؟

حل شده 0
ناشناس 2 سال 1 پاسخ 1083 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0

  خیلی ساده قصد دارم به شما نحوه کار شرکت های هرمی را توضیح دهم.
  ببینید شرکت های هرمی که با نام بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنند. عملاً هیچ ارزش افزوده ای نه برای کشور دارند نه برای افراد وارد شده. شیوه کار این شرکت ها به این صورت است که بالای هرم سود زیادی دریافت می کنند و اواسط هرم سود کمتری و پایین هرم یا کف مجموعه عملاً پورسانتی دریافت نمی کنند و فقط تلاش می کنند که بالای هرم پورسانت بیشتری دریافت کنند.
  اینکه لیدرهای این شرکت ها می گویند فقط در ایران به این شکله که با این شرکت ها مخالفت می کنند کاملاً دروغ هستش، چرا که هیچ کجای دنیا با پلن 100% باینری فعالیت نمی کنند.
  تفاوت شرکت های هرمی ( باینری ) با MLM یا چند سطحی چیست ؟
  ببینید این تفاوت کاملاً مشهود است، شما در شرکت های بازاریابی شبکه ای باید محصول با کیفیت را به دست مصرف کننده برسانید به این صورت شما بازارسازی خواهید کرد نه بازاریابی
  اما در شرکت های بازاریابی شبکه ای با پلن باینری یا هرمی شما فقط یکبار خرید می کنید و بعد از آن نیازی به بازاریابی یا بازارسازی وجود ندارد.
  سوال: اینکه بهتره یکبار خرید باشد، نیاز به فروش نیست !؟
  شاید از نظر همه یکبار خرید مفید باشد اما سوال مهم اینجا این است، که اگر مجموعه دارای ورودی جدید نباشد به کل شما پورسانتی دریافت نمی کنید و عملاً پورسانت شما وابسطه به ورودی جدید است.
  سوال: این شرکت ها مجوز دارند ! به من نشان دادن، پس قانونی است ؟
  شما مجوز این شرکت ها توجه کنید، این شرکت ها هرمجوزی را دارند به جزء مجوز بازاریابی شبکه ای که باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت باید دریافت کنند. مجوزهایی که دارند : ای نماد ( که برای ثبت و درگاه است ) کسب و کار اینترنتی ( برای ثبت کسب و کار اینترنتی است ) ساماندهی ( که برای ساماندهی سایت ها است ) که عملاً تمام این مجوزها با ارائه چند مدرک قابل دریافت است و هیچ کدام اجازه فعالیت به صورت چند سطحی را نمی دهند.
  سوال: چرا حجم پورسانت های شرکت های هرمی بیشتر است ؟
  دلیل کاملاً مشخص است، شما محصولات این شرکت ها را ببینید عملاً یا از لحاظ قیمتی ارزشی ندارند یا به شما خدماتی ارائه می دهند که هزینه ای برای شرکت ندارد و شرکت نیاز نیست برای ایجاد محصول هزینه ای پرداخت کند. به همین خاطر حجم پول آزاد شده بسیار بالاست و عملا درحال بازی با پول هستید که اصطلاحاً Money Game گفته می شود.
  این روزها این شرکت ها در کشور ما در حال افزایش هستند و با نام جدید ارائه دهنده خدمات در حال عضوگیری هستند. شما به محصولات این شرکت ها توجه کنید، هیچ توجیح اقتصادی ندارند و عملاً هیچ ارزشی هم ندارند. مثلاً در قالب کارت تخفیف که شما به راحتی این تخفیف ها را از شرکت هایی مثل تخفیفان یا نت برگ به رایگان می توانید دریافت کنید.
  یا به شکل پنل اس ام اس که می توانید پنل اس ام اس را رایگان از سایت هایی مثل مدیانا دریافت کنید.
  در این بین شرکت هایی هم هستند که محصول به افراد ارائه می دهند مثل صنایع دستی که با کمی تحقیق متوجه می شوید که این محصولات به سه برابر در بعضی از محصولات هم به ده برابر قیمت به فروش میرسند. یعنی عملاً شما محصول گران تر از قیمت واقعی تهیه می کنید.
  سوال: من تحقیق کردم این محصولات در دیجی کالا گران تر از قیمت سایت بود ؟
  ببینید این شرکت ها بلاخره سرمایه میلیاردی دارند و سایتی مثل دیجی کالا به صورت مارکت پلیس درحال فعالیت است، یعنی فروشندگان مختلف می توانند محصول را با قیمت دلخواه در سایت قرار دهند. حالا فکر کنید یکی از بازاریابان این شرکت در این سایت عضو باشد و محصول را با قیمت دلخواه قرار دهد. بهتر است شما این محصولات را از خیابان نجات اللهی که بورس صنایع دستی است قیمت کنید تا با قیمت واقعی این محصولات آشنا شوید.
  سوال: آیا عضو این شرکت ها بشوم ؟
  از نظر من خیر، چون فعالیت در این شرکت ها غیرقانونی است.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ