نحوه پذیرش رشته های ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد 97

سوال

نحوه پذیرش رشته های ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد 97 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-08T09:59:32+03:30

  امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد جزئیات و نحوه پذیرش رشته های ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد 97 را تشریح کرد .

  امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره مشکل ایجاد شده برای برخی از داوطلبان که اسامی آن‌ ها در روز‌ های گذشته به عنوان پذیرفته شده در این دانشگاه اعلام شد ، اما هنگام مراجعه به واحد‌ های محل قبولی نام نویسی آن‌ ها انجام نشد گفت :​ براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش ، امسال تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت و با توجه به این موضوع برای اینکه بتوانیم ظرفیت‌ ها را تکمیل کنیم ضریب افت را بزرگ‌ تر از سال‌ های گذشته انتخاب کرده‌ ایم .

  وی گفت :​ ضریب افت بر این اساس است که داوطلبانی در این دانشگاه انتخاب رشته می‌ کنند ، اما به علت قبولی در دانشگاه‌ های دولتی ، در این دانشگاه‌ ها ثبت نام می‌ کنند و بخشی از ظرفیت ما خالی می‌ ماند .

  به دلیل نبود تکمبل ظرفیت ضریب افت بزرگتر شد

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود : در سال‌ های گذشته به علت آنکه تکمیل ظرفیت داشتیم ، پس از اعلام نتایج ، داوطلبان مجدداً​ در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت می‌ کردند و ما نتایج را پردازش و اعلام می‌ کردیم و پس از دو یا سه مرحله ظرفیت رشته‌ های گروه پزشکی نیز تکمیل می‌شد .

  وی گفت :​ امسال به علت آنکه تکمیل ظرفیت را نمی‌ توانستیم داشته باشیم ، ضریب افت را بزرگ‌ تر گرفتیم ، اما بعد از ثبت نام داوطلبان ، بخش قابل توجهی از ظرفیت‌ ها خالی ماند .

  شاهانی افزود : با توجه به این موضوع با رئیس سازمان سنجش هماهنگی کردیم و فهرستی از افرادی که در دانشگاه‌ های دولتی قبول شدند ، دریافت شد که بر مبنای آن چهارشنبه ۱۱ مهر فهرست افراد ذخیره دانشگاه آزاد را منحصراً​ در زیر گروه پزشکی و دامپزشکی روی وب سایت اعلام کردیم وروی سامانه احراز هویت سند پذیرش هم در همین تاریخ قرار گرفت که پس از آن واحد ها می توانستند نسبت به تحویل فرم شماره 15 به داوطلبان جهت اعلام آمادگی ثبت نام اقدام نمایند .

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ادامه داد : پس از آن جهت اعلام نتیجه واحد های علوم پزشکی آمار را استخراج کردند و بر مبنای آمار و ظرفیتی که دارند ، تعداد پذیرفته شده ها را در سایت واحد طبق دستورالعملی که به واحد ها ابلاغ شد قرار دهند . مطابق این دستورالعمل واحد ها می بایست بر مبنای ردیف ذخیره و ظرفیت باقیمانده از داوطلبان نام نویسی و اعلام نمایند .

  شاهانی افزود : بر این اساس در مصاحبه بنده و همچنین اطلاعیه‌ های دانشگاه اعلام شد که این فهرست ذخیره است و هیچ حقی برای افراد ایجاد نمی‌ کند و تا آنجا که ظرفیت باقیمانده اجازه دهد ثبت نام می‌ کنیم .

  وی گفت :​ علت آنکه حداکثر تا ۳ ذخیره اعلام کردیم می‌ خواستیم که شانس بیشتری برای قبولی داوطلب فراهم شود و همچنین ظرفیت‌ ها نیز تکمیل شود .

  برطرف کردن مشکل ثبت نام داوطلبان بر مبنای عدالت

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت :​ یک تلقی نادرستی در برخی واحد‌ های دانشگاه اتفاق افتاد که می‌ توانند ثبت نام کنند و بر این اساس برای تعداد محدودی از داوطلبان مشکل ایجاد شد .

  شاهانی افزود : برای اینکه مشکل این افراد حل شود تلاش داریم آمار را از واحد‌ های مختلف جمع آوری و بررسی کنیم که چگونه می‌ توان مشکل این افراد را براساس رعایت عدالت حل کرد ، بدین گونه که افرادی که نمره بالاتری دارند پذیرفته شوند .

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت :​ از طرف دیگر درحال رایزنی برای افزایش ظرفیت رشته‌ های پزشکی هستیم و این اقدام تا آماده شدن آمار و جمع آوری آن‌ ها ممکن است زمان بر باشد .

  شاهانی در پاسخ به پرسشی افزود : افرادی که اعلام می‌ کنند که برای نام نویسی از محل تحصیل انصراف داده اند ، برای این افراد نیز اگر بخواهند می‌ توانیم آن‌ ها را به محل تحصیل شان باز گردانیم و یا دانشجوی دانشگاه آزاد شوند .
  وی گفت :​ در اسرع وقت برای حل مشکل این افراد تلاش خواهیم کرد ، اما این کار زمان بر است .

  منبع : جوان

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )