میزان تاثیر سوابق تحصیلی مناطق محروم در کنکور سراسری 98

سوال

میزان تاثیر سوابق تحصیلی مناطق محروم در کنکور سراسری 98 چقدر است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-07-18T09:36:48+04:30 1 پاسخ 467 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-07-18T09:38:48+04:30

  سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش میزان تاثیر سوابق تحصیلی مناطق محروم در کنکور سراسری 98 را اعلام کرد .
  بطحایی از تعیین ضریب محرومیت برای مناطق محروم در اعمال سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ خبر داد .
  سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره علمی – فرهنگی فرهنگیان از شائبه وجود ۱۰۰ هزار نیروی مازاد در آموزش و پرورش اظهار کرد : کل نیروی اداری در سراسر کشور 50 هزار نفر است و نمی‌دانم این آمار 100 هزار نیروی مازاد از کجا آمده است ، در حالی که نیروهای ستادی و اداری ما 50 هزار نفر است .

  وی درباره تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 98 ادامه داد : این تصمیم از کنکور سال آینده طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو انجام می‌شود .

  وزیر آموزش و پرورش گفت : برخی از این گلایه ها به دلیل این است که توضیحات کافی درباره تاثیر سوابق تحصیلی نداریم در حالی که سوابق تحصیلی بر اساس امتحانات نهایی که برای همه یکسان است ، در نظر گرفته می‌شود .

  بطحایی ادامه داد : تفاوت معنی داری در معدل دانش آموزان سراسر کشور مشاهده نمی کنیم این امتحانات در سطح دانش آموزان متوسط طرح می‌شود و از این جهت مشکلی نداریم .

  وزیر آموزش و پرورش افزود : در مناطق محروم با محرومیت دو و سه ، ضریب محرومیتی نسبت به منطقه یک با هدف رفع نابرابری آموزشی در نظر گرفته می شود .

  نقشه نظام اداری اصلاح می شود وی تصریح کرد : با این مصوبه مجلس به سمت حذف کنکور حرکت می کنیم و اعمال سوابق تحصیلی از ارکان اصلی آن محسوب می‌شود .

  منبع : جوان

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ