مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 98

سوال

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 98 در گروه آزمایشی انسانی, ریاضی و فیزیک, تجربی, هنر و زبان چه تاریخ است ؟

حل شده 0

جواب ها ( 2 )

 1. اطلاعیه مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 98

  سازمان سنجش طی اطلاعیه ای مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 98 را از روز یكشنبه مورخ 97/12/19 تا روز چهارشنبه مورخ 97/12/22 اعلام کرد .
  پیرو اطلاعیه‌ های مورخ 97/11/24 و 97/12/02 بدین‌ وسیله‌ به ‌اطلاع‌ كلیه داوطلبان متقاضی‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسری‌ 98 برای‌ پذیرش در رشته های با آزمون دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم ( شبانه‌ ) ، نیمه‌ حضوری ، مجازی ، پردیس خودگردان دانشگاه‌ ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی ، دانشگاه‌ پیام‌ نور ، مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و همچنین متقاضیان تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی كه در مهلت تعیین شده ( از تاریخ 97/11/24 لغایت 97/12/06 ) موفق به دریافت كد سوابق تحصیلی نگردیده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌ اند نسبت به ثبت‌ نام در آزمون مذكور اقدام نمایند می‌ رساند ، مهلت مجدد برای ثبت‌ نام‌ در آزمون‌ مذكور از روز یكشنبه مورخ 97/12/19 تا روز چهارشنبه مورخ 97/12/22 در نظرگرفته شده است كه داوطلبان می‌ توانند منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان دراین خصوص اقدام نمایند .

  ضمناً لازم است كه داوطلبان نسبت به رعایت موارد ذیل اقدام نمایند :

  1- مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ ها به نشانی : dipcode.medu.ir برای دریافت كدهای سوابق تحصیلی ذیل:

  1-1- كد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم نظام جدید (3-3-6) .

  تبصره : این دسته از داوطلبان قبلاً می‌ بایست طبق اعلام مدارس محل تحصیل با مراجعه به سامانه فوق كد سوابق تحصیلی خود را دریافت نموده و در زمان ثبت‌نام با درج كد سوابق تحصیلی در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات فردی خود را مشاهده ‌نمایند .

  2-1- كد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌ های سال 1384 تا سال 1397 با عنوان رشته‌ های تحصیلی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی .

  3-1- كد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرك پیش‌ دانشگاهی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، ادبیات و علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی و هنر كه مدرك دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1391 تا 1397 اخذ نموده‌اند .

  تبصره : دارندگان مدرک پیش‌ دانشگاهی سالهای 1391 تا 1397 می‌ بایست طبق بند 1 فوق اقدام نموده و دانش آموزان پیش‌ دانشگاهی سال جاری كه تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 98 فارغ‌التحصیل می‌ شوند ، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت كارت شركت در آزمون تاریخ 98/04/03 مراجعه نمایند .

  تذكر مهم : داوطلبانی كه مشمول سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (هر دو مورد ) هستند ، توجه داشته باشند كه می بایست نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام نمایند .

  2- داوطلبانی كه قادر به مشاهده و دریافت كد سوابق تحصیلی نیستند یا تناقضی در خصوص نمرات و مشخصات فردی مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش خود مشاهده نموده اند ، ضروری است كه از طریق سامانه : http://dipcode.medu.ir مورد خود را ، به صورت الكترونیكی در سایت مذكور حداكثر تا شروع ثبت نام مجدد اعلام نمایند تا در زمان ثبت نام مجدد ، مشكلی نداشته باشند .

  3- با توجه به اینكه اطلاعات ثبت نامی داوطلبانی كه در مهلت مقرر در این آزمون ثبت نام نموده اند ، از تاریخ 97/12/19 لغایت 97/12/22 روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار خواهد گرفت ، لذا این داوطلبان نیز می توانند با مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت نامی خود ، و در صورت تمایل نسبت به ویرایش ثبت نام کنکور 98 اطلاعات اقدام نمایند .

  منبع : سنجش

  بهترین پاسخ
 2. زمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 98 احتمالاً طبق هرسال اسفند ماه آغاز گردد اما باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش باشیم تا زمان دقیق مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 98 را مطلع شویم.
  داوطلبانی که از ثبت نام کنکور سراسری 98 جا مانده اند می‌توانند در تاریخ مشخص شده با مراجعه به سایت Sanjesh.org اقدام به ثبت نام کرده و مراحل ثبت نام کنکور را طی کنند. در ضمن داوطلبانی که نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 98 دارند می‌توانند در این تاریخ نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ