مهریه باید وجه نقد باشد ؟

سوال

آیا مهریه الزاماً باید وجه نقد باشد ؟

حل شده 0
mina 4 سال 2018-02-21T20:53:02+03:30 1 پاسخ 622 بازدید تازه وارد 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

    0
    2018-02-21T21:01:06+03:30

    به موجب ماده 1087 قانون مدنی ایران ، هرچیزی که مالکیت داشته باشد و قابل تملک باشد می تواند موضوع مهریه قرار گیرد مثل : وجه نقد ، طلا ، نقره ، زمین ، خانه ، اتومبیل و… در صورتی که مهریه مال غیرمنقول و متعلق به غیر باشد باید هنگام وقوع عقد یا پس از آن به زوجه انتقال یابد .

    بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ