منابع آزاد برتر کنکور هنر 98

سوال

رتبه های برتر کنکور هنر سال های اخیر چه منابع آزادی رو مطالعه کردن

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-12-22T09:45:52+03:30
  این پاسخ ویرایش شده است.

  بهترین منابع دروس عمومی کنکور هنر

  ادبیات فارسی

  ادبیات فارسی در کنکور سراسری  هنر ضریب 4 را دارا می باشد در واقع در بین دروس عمومی بیشترین ضریب را دارد و از اهمیت بسیاری برخوردار است و کسانی که سوالات بیشتری از این درس را حل کنند شانس موفقیتشان بیشتر است. موضوعی مطالعه کردن درس ادبیات بسار مهم می باشد در واقع شما باید برای همه ی مباحث قرابت معنایی، آرایه ها، تاریخ ادبیات و… کتاب جداگانه تهیه کنید. بهترین منابع برای درس ادبیات فارسی عبارتند از:

  ادبیات موضوعی گاج

  اگر خرید کتاب برای هرکدام از مباحث ادبیات (قرابت معنایی، آرایه ها، تاریخ ادبیات و…) برایتان دشوار می باشد می توانید این کتاب را تهیه کنید درسنامه های جامع و ارائه سوالات تستی مرتبط با زبان فارسی، واژگان و املا، تاریخ ادبیات و… از ویژگی های این کتاب است.

  نشرالگو

  انتشارات نشر الگو برای هرکدام از مباحث ادبیات کتاب جداگانه ارائه داده است و تمام موضاعات ادبیات را پوشش داده است.

  دین و زندگی

  فهم درس دین و زندگی برای اکثر داوطلبان نسبت به سایر دروس عمومی آسان تر می باشد و می توان با اختصاص ساعتی در روز برای این درس به درصدهای بالا امیدوار بود. در چند سال اخیر سوالات درس دین و زندگی بیشتر از آیات و روایات مطرح می شود بنابراین باید منابعی را انتخاب کنید که بسیار واضح این مبحث را توضیح داده باشد. بهترین منابع برای درس دین و زندگی عبارتند از:

  میکرو طبقه بندی گاج

  ازکتاب هایی که در این درس بسیار قوی عمل کرده است کتاب گاج نقره ای می باشد و پیشنهاد اول ما به شما این کتاب می باشد و با توجه به این که بیش از نیمی از سوالات درس دینی در کنکور از آیات و روایات مطرح می شود با مطالعه این کتاب به تسلط لازم در این خصوص می رسید.

  نشرالگو

  مباحث این کتاب تقریبا شبیه کتاب گاج نقره ای می باشد و اگر این کتاب را دارید نیازی به تهیه کتاب گاج نقره ای نمی باشد.

  زبان عربی

  برای بسیاری از دانش آموزان مطالعه درس عربی دشوار می باشد و در فهم قواعد آن به مشکل برمی خورند. در ادامه مطلب براساس سطح درسی هر دانش آموز چند منبع کمک آموزشی برای این درس معرفی شده است.

  گاج نقره ای

  این کتاب بیشتر برای دانش آموزانی مناسب است که سطح متوسطی دارند و به دنبال کتابی برای تسلط بیشتر هستند. درسنامه های جامع مرتبط با قواعد و مهارت های ترجمه، ارائه سوالات تستی تالیفی و کنکوری از ویژگی های این کتاب است.

  فوت و فن خیلی سبز
  برای دانش آموزانی که پایه قوی دارند این کتاب بسیار مناسب می باشد زیرا دارای درسنامه های پرنکته و کنکوری می باشد و و به اندازه کافی مهارت تست زنی شما را افزایش خواهد داد.

  مبتکران

  کسانی که در درس عربی ضعیف هستند و می خواهند از صفر شروع کنند کتاب میتکران به تالیف ایاد فیلی کتاب مناسبی می باشد زیرا به زبان ساده و روان همه مباحث را پوشش داده است.

  زبان انگلیسی

  مبتکران

  احتمالا نام این کتاب برای همه شما آشنا باشد این کتاب بهترین منبع کمک آموزشی برای درس زبان انگلیسی می باشد و اکثر رتبه های برتر کنکور با مطالعه این کتاب به نتبجه رسیده اند. بررسی جز به جز تمام مباحث زبان در درسنامه های جامع و ارائه تست های تالیفی و کنکوری از ویژگی های این کتاب است.

  سیر تا پیاز

  پیشنهاد دوم ما برای درس زبان انگلیسی کتاب سیر تا پیاز انتشارات گاج می باشد. این کتاب درسنامه های ساده و روان دارد همچنین بیشتر تمرکزش برمباحث پیش دانشگاهی می باشد.

  بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر

  کنکور هنر به طور کلی 5 زیر گروه را شامل می شود که ضریب دروس اختصاصی در این 5 زیر گروه متفاوت می باشد. مطمئنا همه ی داوطلبان به یک رشته خاص علاقه دارند و باید بر اساس ضرایب دروس اختصاصی آن رشته، اقدام به برنامه ریزی نمایند در واقع مطالعه دروسی که ضریب بیشتری دارد باید در اولویت باشد. در جدول زیر ضریب دروس اختصاصی کنکور هنر در زیر گروه های مختلف فراهم شده است.

   

  دروس امتحانی ضرایب دروس به تفکیک زیرگروه‌های آزمایشی
  زیرگروه یک زیرگروه دو زیرگروه سه زیرگروه چهار زیرگروه پنج
   درک عمومی ریاضی- فیزیک 1 3 1 3 1
  درک عمومی هنر 4 3 3 3 3
  خلاقیت نمایشی 1 2 2 4 1
   خلاقیت تصویری و تجسمی 4 4 2 2 1
   ترسیم فنی 1 2 2 1 1
  خواص مواد 1 1 1 1 1
  خلاقیت موسیقی 1 1 1 1 4

  رشته های زیرگروه های کنکور هنر  عبارتند از:

  زیرگروه 1 چاپ – ارتباط تصویری – طراحی لباس – هنرهای تجسمی – طراحی پارچه – مجسمه‌سازی – صنایع دستی – عکاسی – کارشناسی فرش – کتابت و نگارگری – کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی – کاردانی علمی‌کاربردی فرش دستباف – کاردانی علمی‌‌کاربردی عکاسی خبری – کاردانی علمی‌کاربردی گرافیک – کاردانی هنرهای تجسمی – کاردانی هنرهای سنتی – نقاشی -هنرهای صناعی.
  زیرگروه 2 باستان‌شناسی – علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی) – مرمت و احیای بناهای تاریخی – علوم سیاسی (گرایش‌های امنیت ملی و مطالعات امنیتی) –  کاردانی صنایع دستی –  کاردانی علمی‌کاربردی طراحی صنعتی –  مدیریت فرهنگی‌ هنری – طراحی صنعتی – هنر اسلامی.
  زیرگروه 3  کاردانی موزه‌داری –  کاردانی باستان‌شناسی  – کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی – کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی – کاردانی راهنمای موز‌ه‌ها و بناهای تاریخی – کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی – مردم‌شناسی – مرمت آثار تاریخی – موزه‌داری.
  زیرگروه 4 تولید سیما  – سینما – لویزیون و هنرهای دیجیتالی کارگردانی تلویزیون – کاردانی هنرهای نمایشی -نمایش
  زیرگروه 5 نوازندگی موسیقی جهانی – نوازندگی موسیقی ایران – موسیقی نظامی

  با توجه به  جداول بالا می توانید منابع زیر را تهیه کنید و برای درسی که ضریب بالاتری دارد زمان بیشتری اختصاص دهید.

  درک عمومی ریاضی و فیزیک

  کتب درسی این مبحث عبارتند از:

  هندسه (۱و۲) (رشته‌ی ریاضی)، فیزیک (۱، ۲ و ۳) (رشته‌ی ریاضی)، ریاضی (۱و ۲) (رشته‌ی ریاضی)

  برای تهیه منبع کمک آموزشی مناسب برای این درس می توانید از منابع مشترک رشته ریاضی و تجربی در مباحث مشترک (( محاسبات عددی (تناسب،درصد و معادلات و غیره) هندسه (زاویه، چهار ضلعی ،تبدیلات و احجام فضایی) فیزیک (اندازه گیری،حرکت، نیرو، نور، مغناطیس و الکتریسیته ساکن)) استفاده کنید.

  درک عمومی هنر

  کتب درسی این مبحث عبارتند از:

  کتب سه سال هنرستان _ تاریخ هنر جهان رشته‌ی گرافیک _ تاریخ هنر ایران _ رشته‌ی گرافیک _خوشنویسی رشته‌ی گرافیک و نقشه‌کشی معماری _ آشنایی با بناهای تاریخی رشته‌ی نقشه‌کشی معماری _ پایه و اصول صفحه‌آرایی گروه تحصیلی هنر  _ عکاسی (۱) رشته‌ی گرافیک _ عکاسی (2) رشته‌ی گرافیک _ آشنایی با مکاتب نقاشی رشته‌های نقاشی و هنر  _، آشنایی با صنایع دستی‌ ایران (۱ )رشته‌ی صنایع دستی _ کارگاه طراحی نقوش سنتی  _ رشته‌‌ی صنایع دستی و چاپ دستی _ کتب نیم‌سال اول سال چهارم هنر _ سیر هنر در تاریخ (۱)  _ آشنایی با میراث هنری و فرهنگی ایران  _  هنر و ادب فارسی کتب نیم‌سال دوم سال چهارم هنر _ سیر هنر در تاریخ (۲)  _  آشنایی با رشته‌های مختلف هنری.

  منابع پرطرفداری که اکثر رتبه های برتر کنکور هنر آن را مطالعه کرده اند، تاریخ هنر (گامبریج) – هنر در گذر زمان (هلن گاردنر) – تاریخ هنر (پرویز مرزبان) می باشد

  خلاقیت نمایشی

  کتب درسی این مبحث عبارتند از:

  کتاب نمایش – هنر و ادب فارسی سال چهارم هنر – انسان ، فضا -طراحی سال چهارم هنر – اصول و مبانی نمایش عروسکی رشته‌ی نمایش – اصول و مبانی ماسک و گریم رشته‌ی نمایش – اصول و مبانی طراحی صحنه رشته‌ی نمایش – آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان

  منابع پیشنهادی ما برای این درس تاریخ سینما تالیف مسعود مهرابی می باشد.

  خلاقیت تصویری و تجسمی

  کتب اصلی این مبحث عبارتند از:

  طراحی اندام و لباس رشته‌های طراحی دوخت و هنر – حجم‌سازی ۱ رشته‌های نقاشی و هنر – کارگاه نقاشی رشته‌های نقاشی و هنر – کارگاه هنر (۱) سال چهارم هنر- کارگاه هنر (۲) سال چهارم هنر. مبانی هنرهای تجسمی رشته‌ی گرافیک – طراحی (۱) رشته‌ی گرافیک – طراحی (۲) رشته‌ی گرافیک ) مبانی تصویرسازی گروه تحصیلی هنر – خط در گرافیک گروه تحصیلی هنر – انسان – فضا – طراحی سال چهارم هنر

  بهترین منبع کمک آموزشی برای مطالعه این دروس مبانی هنرهای تجسمی اثر غلامحسین نامی و مبانی طراحی گرافیک از آرمین هوفمان می باشد.

  ترسیم فنی

  کتب درسی این مبحث عبارتند از:

  علم مناظر و مرایا رشته‌ی گرافیک هنرستان – ترسیم فنی و نقشه‌کشی رشته‌ ی معماری هنرستان.

  بهترین منبع برای این درس کتاب سعید درویش (منشور دانش) و  رسم فنی عمومی از احمد متقی پور می باشد.

  خواص مواد

  کتب درسی این مبحث عبارتند از:

  شناخت مواد و مصالح رشته‌ی نقشه‌کشی معماری – مصالح ساختمانی رشته‌ی ساختمان – آشنایی با صنایع دستی ایران ۱ رشته‌ی صنایع دستی – تکنولوژی چاپ رشته‌ی چاپ – الیاف نساجی و آزمایشگاه رشته‌ی صنایع نساجی –  فیزیک نساجی و آزمایشگاه رشته‌ی صنایع نساجی – تکنولوژی مواد رشته‌ی صنایع چوب و کاغذ – متالورژی عمومی شناخت و مواد صنعتی رشته‌ی صنایع فلزی – عکاسی (۱) رشته‌ی گرافیک – عکاسی (۲) رشته‌ی گرافیک.

  انتشارات آیندگان در این مبحث بسیار قوی عمل کرده است و می توانید کتب کمک آموزشی این انتشارات را تهیه نمایید.

  خلاقیت موسیقی

  تئوری موسیقی اثر مصطفی کمال پور تراب و ساز شناسی اثر پرویز منصوری از منابع کمک آموزشی مناسب برای این درس می باشد.

  همانطور که در مطلب فوق مشاهده می کنید برای هرکدام از دروس حداقل دو منبع کمک آموزشی معرفی شده است ولی هدف ما از معرفی چند منبع، آشنایی بیشتر شما با این منابع می باشد و سعی کنید حدالامکان برای هرکدام از دروس فقط یک منبع  تهیه کنید در واقع تک منبع باشید زیرا منابع زیاد فقط باعث سردرگمی شما می شود و سود دیگری ندارد یک کتاب را چند بار با دقت بخوانید بهتر است تا چند کتاب را یک بار بی دقت مطالعه کنید. پس  یکی از این منابع را برای هر کدام از دروس تهیه کنید و تمام وقت خود را صرف مطالعه همان نمایید.

  منبع: iranmoshavere.com

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )