مقررات وظیفه عمومی برای داوطلبان آزمون دکتری 98

سوال

مقررات وظیفه عمومی برای داوطلبان آزمون دکتری 98 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-12-02T10:58:59+03:30

  طبق مقررات وظیفه عمومی داوطلبان مشمول غایب مجاز به شرکت و ادامه تحصیل در آزمون دکتری 98 نیستند .

  مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری 98 اعلام شد و بر این اساس ؛ مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برا‌ی آنان صادر نخواهد شد و دانشگاه‌ها مجاز به نام ‌نویسی از آنها نیستند .

  بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ، داوطلبان مرد لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه ( قبولی قطعی و ثبت‌ نام ) ، شرایطی لازم وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی را داشته باشند ، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهد بود .

  داوطلبان آزمون دکتری باید کارت پایان خدمت هوشمند یا کارت معافیت دایم هوشمند ( کفالت ، پزشکی ، ایثارگران ، موارد خاص و … ) داشته باشند .

  افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه است باید در تاریخ مقرر ( مندرج در برگ اعزام ) به خدمت اعزام شوند . بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط ، برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد . در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود .

  دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی که تا 31 شهریور 98 در سنوات مجاز تحصیل فارغ‌ التحصیل می‌ شوند ، اجازه ثبت‌ نام را دارند ، همچنین فارغ‌ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی که در سقف سنوات مجاز فارغ‌ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنها تا زمان پذیرش در مقطع دکتری تخصصی ، بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند .

  کارکنان متعهد خدمت در سازمان‌ ها یا وزارتخانه‌ ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل و کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل می‌ توانند ادامه تحصیل دهند .

  طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی و دارای معافیت تحصیلی حوزوی در صورتی که مرکز مدیریت حوزه‌ های علمیه کشور یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان تأیید کند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه ، به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند ، با همان معافیت تحصیلی حوزه ، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است . بدیهی است هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه‌ ای را لغو یا خاتمه یافته اعلام کند ، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی است . این دسته از دانشجویان برای ثبت‌ نام در هر ترم تحصیلی باید نامه موافقت حوزه علمیه مربوط و معافیت تحصیلی حوزوی را ارائه کنند .

  مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام‌ دار بدون غیبت ( پزشکی ، کفالت و یا … ) در مدت اعتبار آن باید مجوز لازم برای ثبت‌ نام در دانشگاه‌ را از معاونت وظیفه عمومی استان محل استقرار دانشگاه اخذ کرده و با احراز سایر شرایط و مقررات وظیفه عمومی در دانشگاه ثبت‌ نام و ادامه تحصیل دهند .

  همچنین کارکنان وظیفه ( در حال خدمت ) فارغ‌ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی در سنوات مجاز تحصیلی و بدون غیبت اولیه ، پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه ، با ارائه گواهی اشتغال به خدمت ، مشروط به اینکه قبلاً دانشجوی اخراجی نبوده و سابقه فرار از خدمت نیز نداشته باشند ، برای ادامه تحصیل پس از احراز سایر شرایط از طریق دفاتر خدمات الکترونیک پلیس +10 ترخیص خواهند شد . البته کارکنان وظیفه‌ ای که خدمت آنها تا 31 شهریور 98 به اتمام می‌ رسد ، مجاز به شرکت در آزمون هستند ولی باید پس از قبولی و زمان ثبت‌ نام در دانشگاه ، کارت پایان خدمت هوشمند ارائه کنند .

  مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برا‌ی آنان صادر نشده و دانشگاه‌ ها مجاز به ثبت‌ نام از آنها نیستند همچنین فارغ‌ التحصیلان دوره دکتری تخصصی ناپیوسته (Ph.D) هم اجازه شرکت مجدد در این آزمون را ندارند ، دانشجویان اخراجی دانشگاه‌‌ ها نیز تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نیستند .

  سنوات تحصیلی مجاز در مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته (Ph.D) حداکثر شش سال است ، دانشجویان باید برای اخذ معافیت تحصیلی در مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته ، با برگ درخواست معافیت تحصیلی مقطع فوق به یکی از دفاتر پلیس +10 شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه کنند ؛ در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و از ادامه تحصیل آنان جلوگیری می‌ شود .

  منبع : فارس

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )