متصرف شدن سرایدار خانه بعد از استخدام

سوال

زن و شوهری را به عنوان سرایدار برای باغم استخدام کردم ، اکنون بعد از دو سال قصد تخریب باغ را دارم . اما به آنها هرچقدر اعلام میکنم نیاز به سرایدار ندارم قبول نمی کنند . آیا می توانم تحت عنوان متصرف از آنها شکایت کنم ؟

حل شده 0
mina 4 سال 2018-03-02T07:55:25+03:30 1 پاسخ 637 بازدید تازه وارد 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

    0
    2018-03-02T07:59:08+03:30

    ابتدا باید توضیح مختصری درباره روابط مالک با سرایدار بدهم :

    رابطه شما با سرایدار دوقسم دارد :

    1- رابطه استخدامی که مربوط به قانون کار است .

    2- رابطه مربوط به تصرف واحد سرایداری ، در این رابطه چون قرارداد اجاره ای بین شما تنظیم نشده و سرایدار در اگر ملک را تحویل ندهد به عنوان متصرف عدوانیشناخته می شود ، اما طبق ماده 171 قانون آئین دادرسی مدننی شما باید ابتدا به وی اضهارنامه بدهید ، اگر ظرف 10 روز بعد از ابلاغ اظههارنامه رفع تصرف نکرد آنگاه می توانید به عنوان متصرف عدوانی از آنها شکایت کنید .

    بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ