عوارض استفاده از روغن پرتقال

سوال

آیا استفاده از روغن پرتقال عوارض دارد؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-06-24T17:36:41+04:30

  عوارض استفاده از روغن پرتقال

  روغن پرتقال ترکیبی قوی است. بنابراین در صورت تماس مستقیم آن با پوست امکان بروز عوارضی چون قرمزی، تورم و کهیر وجود دارد. قبل از اینکه از این روغن استفاده کنید، بهتر است قسمت کوچکی از پوست خود را به آن آغشته نمایید و امتحان کنید که نسبت به این ماده حساس هستید یا خیر. مثلا آن را در بخش کوچکی از ساعد دست امتحان کنید و از امتحان کردن آن روی نقاط حساس مثل صورت بپرهیزید.

  اگر نسبت به مرکبات حساسیت دارید نباید از روغن پرتقال استفاده کنید، چرا که عوارض داخلی و خارجی به همراه خواهد داشت. اگر وضعیت پزشکی خاصی دارید، باردار هستید، در دوران شیردهی قرار دارید یا در حال مصرف دارویی خاص هستید باید در مصرف این روغن بسیار احتیاط کنید. استفاده از آن به‌شکل موضعی برای کودکان هم نیازمند رعایت احتیاط است. روغن پرتقال ماده‌ای قوی است که تداخلش با داروهای دیگر مشکل‌‌ساز خواهد بود. اگر دچار بیماری‌های قلبی، کبدی یا اختلالات پوستی هستید و نمی‌دانید که می‌توانید از این ماده استفاده کنید یا نه، حتما با پزشک مشورت کنید.

  نکته‌ی دیگری که باید بدانید این است که استفاده از این روغن باعث تشدید عوارض اشعه‌ی فرابنفش خورشید بر پوست می‌شود. بنابراین پس از استفاده، حداقل تا ۱۲ ساعت از قرار گرفتن در معرض خورشید اجتناب کنید.

  منبع: چطور

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )