تکمیل ظرفیت دکتری وزارت علوم و وزارت بهداشت 97

سوال

تکمیل ظرفیت دکتری وزارت علوم و وزارت بهداشت 97 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-22T12:49:32+03:30
  این پاسخ ویرایش شده است.

  زمان احتمالی تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 97

  ابهام در برگزاری تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

  4 آذر 97
  با توجه به اخبار ضد و نقیض منتشر شده در خصوص تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 برگزاری این مرحله در هاله ای از ابهام است .
  دکتر آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت در تاریخ یکم آذر ماه 97 اعلام کرد که مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه های علوم پزشکی در کنکور دکتری وزارت بهداشت 97 برگزار نخواهد شد .
  اما وی با مصاحبه در تاریخ 3 آذر ماه 97 اعلام کرد که به صورت کاملاً محدود این اجازه به وزارت بهداشت داده شده است که در رشته های مورد نیاز مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکترای تخصصی گروه علوم پزشکی برگزار شود .
  وی خاطر نشان کرد : مرحله تکمیل ظرفیت برای رشته مقاطعی که دبیرخانه های مربوطه نیاز خود را اعلام کنند و شورای گسترش دانشگاه ها در وزارت بهداشت آن را تائید کنند ، در هفته اول آذر ماه به مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود .
  حیدرزاده یادآور شد : فقط در رشته های مورد نیاز که این دو نهاد به ما اعلام کنند تکمیل ظرفیت صورت خواهد گرفت و مرحله تکمیل ظرفیت برای این رشته از هفته دوم آذر ماه اطلاع رسانی و انجام خواهد شد .
  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت : رشته مقاطع و ظرفیت اعلامی در اطلاعیه های مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد .
  در نتیجه خبر قطعی در ارتباط با تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 97 نیست و در صورت انتشار اخبار جدید و رسمی در این باب ، در سایت و کانال تلگرام دکتری تخصصی هیوا اطلاع رسانی خواهیم کرد .

  منبع : مهر
  ——————–

  محدودیت برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 97

  3 آذر 97
  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اخذ مجوز تکمیل ظرفیت برای برخی رشته ای مورد نیاز آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97 خبر داد .
  دکتر آبتین حیدرزاده گفت : شورای سنجش و پذیرش دانشجو که پیش از این اعلام کرده بود مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون های سراسری برگزار نخواهد شد ، به صورت کاملاً محدود این اجازه را به وزارت بهداشت داد که در رشته های مورد نیاز مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون دکتری وزارت بهداشت برگزار شود .
  وی خاطرنشان کرد : مرحله تکمیل ظرفیت برای رشته مقاطعی که دبیرخانه های مربوطه نیاز خود را اعلام کنند و شورای گسترش دانشگاه ها در وزارت بهداشت آن را تائید کنند ، در هفته اول آذر ماه به مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود .
  حیدرزاده یادآور شد : فقط در رشته های مورد نیاز که این دو نهاد به ما اعلام کنند تکمیل ظرفیت صورت خواهد گرفت و مرحله تکمیل ظرفیت برای این رشته مقاطع از هفته دوم آذر ماه اطلاع رسانی و انجام خواهد شد .
  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت : رشته مقاطع و ظرفیت اعلامی در اطلاعیه های مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد .

  منبع : مهر
  —————-

  حذف تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 97

  2 آذر 97
  مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دکتری تخصصی علوم پایه ، بهداشت و داروسازی و دندانپزشکی 97 حذف شد .
  دکتر آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت در این باره یادآور شد : طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، برای سال 97 هیچ برنامه ای برای تکمیل ظرفیت در کنکور دکتری تخصصی در دانشگاه ها اجرا نمی شود و این موضوع برای رشته های علوم پزشکی نیز صادق است .
  رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت افزود : مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه های علوم پزشکی در کنکور دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی در سال 97 نخواهیم داشت .
  دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از متوقف شدن برنامه تکمیل ظرفیت دانشگاه ها از سال آینده خبر داد و گفت : امسال به دلیل برخی از مسائل مجبور شدیم به تعدادی از دانشگاه ها مجوز تکمیل ظرفیت ارائه دهیم ، اما برخی دانشگاه ها نیز بدون توجه به مسائل قانونی اقدام به پذیرش دانشجو درمرحله تکمیل ظرفیت کردند که این موضوع خلاف قانون است .
  همچنین دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت : برای کنکور دکتری تخصصی ( نیمه متمرکز ) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور مرحله تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت .

  منبع : مهر
  ——————–
  30 آبان 97
  آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی از تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 در هفته اول آذر خبر داد و گفت : بر اساس نظر شورای آموزش عالی کشور ثبت‌ نام تکمیل ظرفیت آزمون‌ ها در سال 97 منوط به تصمیم‌ گیری شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت شد .

  وی ادامه داد : با موافقت شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت تاریخ دقیق ثبت‌ نام آزمون تکمیل ظرفیت سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی ، شصت و پنجمین دوره دانش‌ نامه تخصصی و چهل و پنجمین دوره آموزش پذیرش دستیار تخصصی اعلام شد و داوطلبان از تاریخ 3 تا 5 آذر در مرحله تکمیل ظرفیت ثبت‌ نام خواهند کرد .

  حیدرزاده با بیان اینکه شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت مجوز تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 97 وزارت بهداشت را نیز صادر کرده است ، بیان کرد : بر اساس نظر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 97 وزارت بهداشت در رشته‌ هایی که دانشگاه‌ های علوم پزشکی نیاز به فارغ التحصیل آن داشته باشند ، به صورت خاص و متعهد به خدمت انجام خواهد شد .

  رئیس سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه ثبت‌ نام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 97 وزارت بهداشت در هفته اول آذر انجام می‌ شود ، گفت : به احتمال زیاد ثبت‌ نام تکمیل ظرفیت این آزمون یا به طور همزمان با تکمیل ظرفیت آزمون دستیار فوق تخصصی و تخصصی از 3 تا 5 آذر یا از 5 تا 8 آذر ماه در سایت سنجش پزشکی انجام خواهد شد .

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  —————–
  ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺗﻜﻤﻴﻞ ﻇﺮﻓﻴﺖ آزﻣﻮن دﻛﺘﺮی وزارت علوم و وزارت بهداشت 97 برگزار نمی شود .

  نتایج کنکور دکتری تخصصی ( نیمه متمرکز ) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور و همچنین کنکور دکتری وزارت بهداشت در شهریورماه 97 اعلام شده است .

  دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت : برای کنکور دکتری تخصصی ( نیمه متمرکز ) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور مرحله تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت .

  همچنین دکتر آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت گفت : طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، برای سال 97 هیچ برنامه ای برای تکمیل ظرفیت در کنکور دکتری تخصصی در دانشگاه ها اجرا نمی شود و این موضوع برای رشته های علوم پزشکی نیز صادق است .

  رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت افزود : مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه های علوم پزشکی در کنکور دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی در سال 97 نخواهیم داشت .

  منبع : مهر

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )