ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه آزاد سال 97

سوال

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه آزاد سال 97 چه تعداد است ؟

حل شده 0
mina 2018-04-07T11:24:54+04:30 1 پاسخ ها 762 بازدید تازه وارد 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-04-07T11:26:14+04:30

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت پذیرش دکتری در این دانشگاه را حدود 9800 نفر در سال 97 اعلام کرد .

  چهارم اسفند ماه سال گذشته بود که آزمون ورودی دکتری نیمه‌ متمرکز سال 97 با حضور 234 هزار و 454 داوطلب در حوزه‌ های مختلف امتحانی برگزار شد ؛ قبولی در این مرحله به‌ معنای رد شدن از خوان اول بود و پذیرفته‌ شدگان در این آزمون باید برای رسیدن به صندلی دانشگاه از خوان دوم که همان مصاحبه دکتری است ، بگذرند . مرحله‌ ای که با سال‌ های گذشته تفاوت کرده است .

  امیررضا شاهانی ، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه محاسبه نمره آزمون مقطع دکتری گفت : «50 درصد نمره مربوط به آزمون کتبی است که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌ شود و 50 درصد دیگر مربوط به مصاحبه دکتری است که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد ، البته مصاحبه امسال با سال‌ های گذشته تفاوت دارد ؛ چرا که دیگر به‌ صورت متمرکز در تهران یا استانی برگزار نمی‌ شود و قرار است از دانشجویان در 10 منطقه آمایشی مصاحبه دکتری انجام شود . » به گفته او ، در روش امسال نه‌ تنها کیفیت مصاحبه‌ ها افزایش پیدا می‌ کند ، بلکه شاهد هزینه‌ های دانشجویان از قبیل رفت و آمد و … نخواهیم بود .

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بیان داشت : « بعد از اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری نتایج آزمون کتبی )) از سوی سازمان سنجش اعلام شود ، پذیرفته‌ شدگان باید در سایت دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌ نام کرده و بعد از آن ما از دانشجویان برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت خواهیم کرد . » شاهانی درباره نمره مصاحبه گفت : « بعد از انجام مصاحبه ، ما نمره مصاحبه دانشجو را با نمره اعلام شده از سوی سازمان سنجش پردازش خواهیم کرد و نتیجه نهایی را اعلام می‌ کنیم . »

  او درباره ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی برای سال 97 گفت : « امسال نیز همانند سال گذشته پذیرش دانشجو در این مقطع را خواهیم داشت که حدود 9 هزار و 800 نفر خواهد بود . »

  منبع : فرهیختگان آنلاین

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )