شیوه نامه فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری 97

سوال

شیوه نامه فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری 97 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-09-23T10:16:10+03:30

  فرصت مطالعاتی بخشی از تحصیلات دوره دکتری است که دانشجویان این دوره می‌ توانند بعد از دفاع از آن استفاده کنند .

  تجربه افرادی که این دوره را سپری کرده‌ اند نشان می‌ دهد ، افرادی که این دوره را می‌ گذراند شانس بیشتری برای جذب دارند . دانشجویان دوره دکتری به مدت 6 تا 9 می‌ توانند از فرصت مطالعاتی داخل و خارجی استفاده کنند .

  دانشجویان برای اینکه استفاده بهتر از فرصت مطالعاتی خارج باید لیستی از استادان و دانشگاه‌ های منتخب تهیه کنند و در مرحله باید با استادان مکاتبه کنند .

  درخواست نامه پذیرش از استاد در مرحله بعدی قرار دارد . این نامه از طرف دانشگاه میزبان صادر می‌ شود که دانشجو را به عنوان محقق در دوره فرصت مطالعاتی پذیرفته‌ اند . این نامه امکاناتی که قرار است در دانشگاه میزبان در اختیار دانشجو قرار می‌ دهد . اکثر دانشگاه‌ ها فرمت‌ های مشخصی برای این نامه‌ ها وجود دارند و نیازی نیست دانشجو این نامه را تنظیم کنند .

  شیوه‌ نامه فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری سال 97

  بر اساس شیوه‌ نامه اجرایی فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت داخل و خارج کشور و شرکت در کنفرانس‌ های علمی ، متقاضی باید دانشجوی تمام‌ وقت دوره‌ های حضوری دانشگاه‌ ها یا پژوهشگاه‌ های دولتی باشد .

  متقاضی آزمون جامع خود را با موفقیت گذرانده و طرح پیشنهادی رساله دکتری وی نیز تصویب شده باشد .

  متقاضی در زمینه‌ ای هم راستا با موضوع رساله دکتری خود از یک دانشگاه معتبر نامه پذیرش را که به تائید گروه تخصصی ( آموزشی یا پژوهشی ) رسیده ارائه کند .

  به هنگام اعزام حداقل 3 سال از شروع تحصیل وی گذشته باشد . برای اعزام به خارج از کشور علاوه بر دارا بودن حد نصاب 50 در صد از نمره آزمون زبان msrt یا نمره معادل آن از آزمون‌ های معتبر دیگر مانند tolimo، gre، ielts، tofel به تشخیص اداره کل بورس ، به تائید گروه تخصصی دانشگاه ، مهارت لازم را نیز برای مکالمه در خارج از کشور داشته باشد . به تائید دانشگاه ویژگی‌ های لازم تعهدی و اخلاقی برای حفظ شئونات اسلامی ایران را دارا باشد .

  با توجه به محدودیت سهمیه دانشگاه‌ ها در شرایط مساوی اولویت اعزام با دانشجویانی است که به تشخیص دانشگاه از سوابق علمی و پژوهشی بالایی برخور دارند .

  همچنین مقرری ارزی دانشجویان بورسیه برای فرصت تحقیقاتی خارج از کشور برای هر ماه اقامت برابر با مصوبات هیات وزیران و کمک هزینه ریالی تعیین می‌ شود .

  منبع : آنا

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )