شهریه دانشگاه آزاد در سال 97 – 98

سوال

شهریه دانشگاه آزاد در سال 97 – 98 چقدر است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-09-01T13:56:03+04:30 1 پاسخ 517 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-09-01T13:57:05+04:30

  طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد بخشنامه نرخ جدید شهریه سال تحصیلی جدید را برای رشته‌ های مختلف در تمام مقاطع تحصیلی ابلاغ کرد .

  با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ ها نرخ جدید شهریه دانشگاه آزاد اسلامی 97 اعلام شد که بر مبنای آن هر یک از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه از افزایش شهریه خود آگاه شدند .
  محمد مهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای خطاب به مدیران واحد‌ های مراکز استان و مراکز‌آموزشی نرخ جدید شهریه سال تحصیلی ۹۷-۹۸ دانشگاه آزاد را برای تمام رشته‌ های غیر پزشکی در مقاطع تحصیلی مختلف ابلاغ کرد .

  طی این بخشنامه شهریه ثابت و متغیر دانشجویان اعلام شده است که به شرح زیر است :

  برای جذب و به کارگیری نخبگان در مناطق محروم رشته‌های کم تقاضا و آن‌هایی که تقاضا ندارند تا ۵۰ درصد با هماهنگی‌ هایی که میان معاون آموزشی صورت می‌گیرد تخفیف می‌گیرند .

  در هر استان کمیته‌ ای دو نفره از اعضای شورا‌های برنامه‌ریزی ، اداره مالی و آموزشی درخواست متقاضیان را بررسی کرده و تخفیف را تا سقف تعیین شده به تصویب می‌ رساند .

  مبلغ شهریه برای دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۶ و ما قبل آن بر اساس شهریه‌ای است که در سال ۹۶ پرداخت کرده‌اند و در سال تحصیلی جدید شهریه آنان افزایش نخواهد داشت همچنین شهریه متغیر برای دانشجویان ورودی ۹۶ و ماقبل آن به این صورت است که هر یک از دانشجویانی که در زمان مقرر انتخاب واحد کرده باشند افزایش ۱۰ درصدی شهریه را خواهند داشت و دانشجویانی که در خارج از زمان مقرر انتخاب واحد را انجام داده باشند با ۱۲/۵ درصد افزایش شهریه مواجه می‌ شوند .

  نرخ شهریه برای دانشجویان خودگران علوم پزشکی ( شامل ورودی‌های سال ۹۶ و قبل از آن ) با توجه به سالانه بودن شهریه این گروه از دانشجویان ضمن توجه به ماده‌ های ۱ و ۲ بخشنامه حداکثر ۱۲/۵ درصد افزایش شهریه نسبت به مبلغ سالیانه‌ ای که در ورودی سال ۹۶ پرداخت کرده‌اند برای سال تحصیلی جدیدی هم با مجوز استان شهریه‌ شان تعیین خواهد شد .

  شهریه دانشجویان علوم پزشکی ورودی ۹۶ افزایش پیدا نمی‌کند .
  شهریه سال تحصیلی جدید برای دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی ورودی سال ۹۶ و ما قبل آن که تا قبل از مهر ۹۷ وارد دانشگاه شده‌اند افزایشی پیدا نمی‌ کند همچنین شهریه متغیر دانشجویان علوم پزشکی مانند رشته‌ های غیر پزشکی است .

  نرخ شهریه ثابت و متغیر دانشجویان جدید‌الورود رشته‌های غیر پزشکی در تمام مقاطع تحصیلی با حداکثر افزایش ۱۲/۵ درصدی بر اساس مجوز استان تعیین می‌شود .

  نرخ شهریه ثابت و متغیر دانشجویان جدید رشته پزشکی هم در تمام مقاطع تحصیلی ۱۲/۵ درصد است .

  براساس این بخشنامه نرخ شهریه پزشکی دانشگاه آزاد ، شهریه دندانپزشکی دانسگاه آزاد و شهریه داروسازی دانشگاه آزاد به نحوی اعمال خواهد شد که کمتر از ۸۰ درصد شهریه پردیس‌ های خود گردان وزارت بهداشت نباشد .

  در این بخشنامه برای دانشجویان جدید خودگردان علوم پزشکی با توجه به اینکه حداکثر ۱۲/۵ درصد بیشتر از دانشجویان ورودی سال ۹۶ پرداخت کرده‌اند در سال جدید هم بر اساس مجوز استان شهریه‌شان تعیین خواهد شد .

  منبع : جوان

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ