شناخت دارو هیدروکلرتیازید

سوال

دارو هیدروکلرتیازید بری درمان چه بیماری استفاده می شود و کاربرد آن چیست لطفا راهنمایی کنید

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-09-15T10:32:12+04:30

  هیدروکلرتیازید در 3 نوع قرص ، کپسول و محلول موجود است . قرص هیدروکلرتیازید به عنوان یک دارو ادرار آور برای درمان فشار خون بالا و اجتماع مایعات کمک بسیار زیادی می کند . این قرص باعث جلوگیری جذب مایعات و نمک در ادرار موجود کلیه ها شده و ادرار را افزایش می دهد . دارو هیدروکلرتیازید توانایی کاهش دادن فشار خون بلا ، ورم های ایجاد شده ناشی از حملات قلبی ، سنگ کلیه ، آسیب به کلیه و داروهای مشخص به کار می رود . همچنین می تواند علائم تنگی تنفس یا ورم در زانو و پاها را کاهش می دهد . این دارو را باید به دور از نور آفتاب و رطوبت نگه داری کنید و به دور از دسترس کودکان قرار بگیرد .
  (( عوارض جانبی این دارو ))
  _ ناراحتی معده، سرگیجه، سردرد در طول عادت کردن بدن شما به قرص هیدروکلروتیازید ممکن است اتفاق بیفتد. اگر هر یک از این تاثیرات دوام پیدا کرد یا بدتر شد دکتر یا متخصص خود را در جریان قرار دهید.

  _ برای کاهش خطر سرگیجه وقتی در حالت ایستاده یا نشسته هستید به آرامی بلند شوید.

  _ به یاد داشته باشید که پزشک شما از آنجا که تشخیص داده است فواید این دارو نسبت به عوارض آن برای شرایط شما بیشتر است مصرف آن را به شما تجویز کرده است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند با خطرات و عوارض جدی مواجه نشده اند. اگر عوارض جانبی جدی مثل چشم درد احساس کردید بلافاصله به دکتر خود بگویید.

  _ این دارو ممکن است بطور جدی باعث کاهش وزن و نمک و مواد معدنی موجود در بدن شما گردد. اگر هر یک از عوارض جانبی جدی که البته امکان آن ها کم است مثل گرفتگی عضلات، ضعف، ضربان قلب نامنظم، کاهش ادرار، خشکی دهان یا تشنگی را احساس کردید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

  _ واکنش های حساسیتی به قرص های هیدروکلروتیازید نادر می باشند. با این وجود اگر هر یک از علایم واکنشی و حساسیتی جدی مثل خارش، ورم، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی را احساس کردید بلافاصله به دنبال کمک های پزشکی باشید .
  ** این دارو با داروهای زیر واکنش می دهد **
  فنوباربیتال _ پریمیدون _ پنتوباربیتال _ لیتیوم _ لیزینوپریل _ فوسینوپریل _ انالاپریل _ لوزارتان _ والزارتان _ کندسارتان _ آتنولول _ متاپرولول _ بیزوپرولول _ آلمودیپین _ وراپامیل _ دیلتیازم _ کلستیرامین _ کلستیپول _ پردنیزون _ انسولین _ داروهای محلول ضد دیابتی _ مورفین _ کدوئین _ ایبوپروفن

  *** افرادی که بیماری های ابتلا به نارحتی کبد ، عملکرد ضعیف کلیه ، سل ، زنان باردار و شیرده ، و افراد مسن که مبتلا به حساسیت هستند در مصرف این دارو به شدت احتیاط کنند.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )