شرایط کسر خدمت یا معافیت مناطق زلزله زده (کرمانشاه)

سوال

خبرگذاری ها گفتنتد که شرایط خاصی برای زلزله زدگان از جمله زلزله زدگان کرمانشاه و سرپل ذهاب اعلام کرده اند می خواستم بدونم به چه شکل هستش ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2017-11-27T20:33:05+03:30

  بر این اساس کسانی که تمام یا حداقل 2 نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده اند به همراه کسانی که سرپرست خانواده و یا همسر خود را از دست داده اند، از خدمت سربازی معاف می شوند.
  جزئیات شرایط معافیت سربازی زلزله‌زدگان استان کرمانشاه
  متن اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح به شرح زیر است:
  بنا به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا تسهیلاتی به شرح زیر برای کارکنان وظیفه مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است:
  الف. به سربازان در حال خدمت در زمان وقوع زلزله (حین خدمت و آموزش) اعزامی از مناطق فوق که خانواده‌های آنان در مناطق زلزله‌زده سکونت دارند و به افراد خانواده واحدهای مسکونی‌شان برابر تایید هیئت رسیدگی موضوع ماده 24 قانون خدمت وظیفه عمومی 40 درصد و بالاتر صدمه وارده گردیده و به مدت 3 ماه مرخصی اضطراری داده شود و این مدت جز خدمت دوره ضرورت محسوب می‌گردد و کسانی که بعد از شنیدن خبر زلزله بدون اخذ مرخصی خدمت را ترک کرده‌اند، در صورتی که متحمل آسیب‌های جانی و مالی (تخریب 40 درصد و یا بالاتر واحد مسکونی) گردیده‌اند در شمول مرخصی یاد شده قرار گرفته و بقیه افراد پس از مراجعه به محل زندگی و اطلاع از وضعیت و سلامت خانواده می‌بایست پس از ده روز به محل خدمت خود مراجعه نموده و این ده روز جز مرخصی استحقاقی آنان محاسبه خواهد شد.

  ب: سربازانی که خانواده آنان در محل زلزله‌زده سکونت داشته و به سبب این زلزله آسیبی به افراد خانواده و یا به واحد مسکونی‌شان (40 درصد و یا بالاتر) صدمه وارد شده به نزدیک‌ترین یگان نظامی یا انتظامی محل سکونت خانواده منتقل شوند.

  شرایط کسر یا معافیت از خدمت سربازی زلزله زدگان اعلام شد

  ج: اعزام مشمولین شهرستان‌های زلزله‌زده که آسیبی به افراد خانواده و یا به واحدهای مسکونی‌شان 40 درصد و یا بالاتر صدمه وارد شده به مدت یک سال به تعویق افتاده و نیروهای مسلح نیز نیروهای اختصاص یافته را تا مورخ 1396.12.29 پس از طی مدت ‌آموزش نظامی در نزدیک‌ترین یگان نظامی یا انتظامی محل سکونت خانواده به کارگیری نمایند.

  شرایط کسر یا معافیت از خدمت سربازی زلزله زدگان اعلام شد

  د: مشمولین و سربازان زیر با تشخیص هیئت رسیدگی موضوع ماده 24 قانون وظیفه عمومی از انجام و یا ادامه خدمت دوره ضرورت معاف گردند.

  1.کسانی که تمام یا حداقل دو نفر از اعضا خانواده درجه یک خود را از دست داده باشند.

  2. کسانی که سرپرست خانواده را از دست داده و یا سرپرست خانواده به دلیل معلولیت ناشی از زلزله قادر به اداره امور خود نباشد و فرزند دیگری که سرپرست خانواده را بر عهده بگیرد در استان حضور نداشته باشد.

  3. سربازان متاهل دارای فرزند که همسر و یا فرزند خود را از دست داده و یا همسر به دلیل معلولیت قادر به اداره امور خانواده نباشد.

  4.سربازان متاهلی که به دلیل از دست دادن پدر و پدر همسر (هر دو) همسرشان در محل بی‌سرپرست باشند.

  5. سربازان متاهلی که منزل مسکونی‌شان قابل سکونت نبوده و از بین رفته محسوب می‌شود.

  6. ماده 24 قانون خدمت وظیفه عمومی با حضور افراد زیر تشکیل می‌گردد:
  – بخشدار محل یا نماینده او
  – رئیس وظیفه عمومی محل یا نماینده او
  -نماینده دادستان شهرستان و در صورت نبودن دادسرا و وجود دادگاه نماینده دادگاه
  – نماینده سپاه پاسداران محل
  – یک نفر نماینده شورای اسلامی شهرستان یا شورای اسلامی بخش یا شهر

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )