شرایط تغییر رشته در رشته‌ های نظری

سوال

شرایط تغییر رشته در رشته‌ های نظری به چه صورت است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-09-16T13:43:38+04:30 1 پاسخ 393 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-09-16T13:44:00+04:30

  عباس سلطانیان با توجه به استقرار پایه دوازدهم درباره تغییر رشته برای دانش‌ آموزان رشته‌ های نظری ، گفت : پایه دهم سال گذشته برای نخستین بار اجرا شد که دستورالعمل تغییر رشته در این پایه اعلام شد که بر اساس آن دانش‌آموزان در صورت تمایل به تغییر رشته می‌ توانند ضمن ارائه درخواست و پس از بررسی‌ های لازم ، سال تحصیلی آینده در رشته مورد علاقه ادامه تحصیل دهند .
  مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش افزود : اما اگر دانش‌ آموز پایه یازدهم درخواست تغییر رشته داشته باشد باید نمره قبولی در عناوین درسی تعیین برای رشته مورد نظر را کسب کند. برای هر رشته نظری چهار عنوان درس تعیین‌ شده است که دانش‌آموزان در صورت تمایل به تغییر رشته در شاخه نظری باید در آزمون عناوین درسی تعیین‌ شده رشته مورد نظر شرکت و نمره قبولی کسب کند تا مجاز به تغییر رشته شود .
  وی ادامه داد : اگر دانش‌ آموز در عناوین درسی تعیین‌ شده ، در خرداد یا شهریور ، نمره قبولی کسب کند ؛ می‌ تواند سال تحصیلی آینده در پایه دوازدهم در رشته مورد علاقه ادامه تحصیل دهد . همچنین نمراتی که دانش‌ آموز در دروس عمومی در پایه دهم و یازدهم کسب کرده بود معادل‌ سازی و برای وی در نظر گرفته می‌شود .
  سلطانیان با بیان اینکه آمار دانش‌ آموزانی که امسال درخواست تغییر رشته داده‌ اند ، پایان شهریور مشخص می‌شود ، تصریح کرد : دانش‌ آموزانی که قصد تغییر رشته دارند ، باید در آزمون‌ های تعیین شده نمره قبولی کسب کنند .
  مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره تغییر رشته در دانش‌ آموزانی که مدارس بزرگسال تحصیل می‌ کنند ، گفت : برای این دانش‌ آموزان باید طبق دستورالعمل اقدام کرد . در دستورالعمل مشخص شده ، پس از دریافت درخواست دانش‌ آموز و انجام بررسی‌ های مشاوره‌ ای ، درخواست دانش‌آموز باید توسط اداره کل آموزش و پرورش تائید شود .

  منبع : آنا

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ