شرايط و تاريخ و نحوه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 97

سوال

شرايط و تاريخ و نحوه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 97 به چه صورت است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-08-20T16:34:32+04:30 1 پاسخ 361 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-08-20T16:35:15+04:30

  سازمان سنجش طی اطلاعیه ای شرايط و ضوابط و تاريخ و نحوه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 97 را اعلام کرد .
  بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان ثبت‌ نام کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 97 نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 97 می‌ رساند كه ثبت‌ نام برای شركت در پذیرش دوره مذكور از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس http://www.sanjesh.org از روز دوشنبه مورخ 97/05/29 آغاز و در روز یكشنبه مورخ 97/06/04 پایان می‌پذیرد ؛ لذا كلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام ، كه دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند ، می‌توانند در پذیرش مذكور ثبت‌ نام و شركت نمایند.

  روش گزینش دانشجو

  گزینش دانشجو در هر یک از کد رشته‌ محل‌ های تحصیلی ، براساس معدل کل مندرج در گواهینامه کاردانی ، نوع مدرک کاردانی ، سهمیه‌ های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران ، بومی‌ بودن و با توجه به صلاحیت‌ های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و مصوبات مربوط صورت می‌گیرد . داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مطابق جدول شماره ( 3 ) مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام مرتبط با رشته‌های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می‌گیرند. در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می‌یابد . لذا پیشنهاد می‌شود داوطلبان نسبت به انتخاب کد رشته محل‌ های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام نماین . داوطلبان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. بدیهی است برای هر یک از موارد فوق ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت‌ نام از سوی دانشجو به مرکز آموزشی ضروری است .

  شرایط ثبت نام :

  داوطلب شرکت در پذیرش ، باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد :

  1 – مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://www.sanjesh.org .

  2 -دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان و مطالعه آن .

  3 -مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان، برای خرید كارت اعتباری .

  تبصره – با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می شود ، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است ، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و پرداخت مبلغ 270.000 ( دویست و هفتاد هزار ) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام ، نسبت به دریافت اطلاعات كارت اعتباری ( شماره سریال 12 رقمی ) اقدام نمایند .

  4-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام .

  داوطلب باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش در این دوره و آشنایی با کلیه شرایط و ضوابط پذیرش ، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌ رسانی فوق نسبت به ثبت‌نام اقدام نماید . لازم به توضیح است که دفترچه راهنمای پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای ( ناپیوسته ) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397 همزمان با شروع ثبت‌نام، در پایگاه اطلاع‌رسانی مذكور قابل دسترسی می‌باشد .

  تبصره 1 : دانشجویان سال آخر دوره كاردانی كه حداكثر تا تاریخ 97/06/31 موفق به اخذ مدرک كاردانی خواهند شد ، مجاز به انتخاب کدرشته محل می‌باشند ؛ اما چنانچه داوطلبی احتمال می‌دهد که تا پایان شهریور ماه سال جاری ( 97 ) موفق به اخذ مدرک كاردانی نمی‌شود ، موکداً توصیه می‌شود ثبت نام ننماید ؛ بنابراین چنانچه داوطلبی در یکی از کد رشته محل‌ های انتخابی پذیرفته گردد ، ولی تا پایان شهریورماه سال 97 موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره كاردانی نشود ، قبولی ایشان ملغی و اجازه ثبت‌ نام نخواهند داشت .

  تذكرات مهم :

  1 ) مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تكمیل شود .

  2 ) مسئوولیت صحت كلیه مندرجات تكمیل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود .

  3 ) مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نیست؛ بنابراین، داوطلب باید در زمان تكمیل اطلاعات تقاضانامه، نهایت دقت را به‌ كار گیرد .

  4 ) در هر مرحله از پذیرش ( ثبت‌نام ، پذیرفته‌شدن ، حین تحصیل در دانشگاه و …) مشخص شود كه داوطلب حقایق را كتمان نموده و یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نیست، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد .

  5) داوطلب می بایست پس از پایان مرحله ثبت‌نام ، از كلیه صفحات، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگه دارد .

  دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی :

  به داوطلبان توصیه می‌شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان ، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت‌نام وارد نمایند . ضمناً راهنمای جامع نحوه تكمیل فرم در برنامه‌نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای كسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه نمایند . همچنین داوطلبان لازم است كه در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارك داوطلب، در صورت پذیرفته شدن، قبولی وی «كان لم یكن» تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد .

  نـكات و توصیه‌های‌ مـهم‌:

  1) اگر از طریق كافی‌نت اقدام به ثبت‌نام می‌نمایید، تأكید می‌شود كه تمامی مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامی را شخصاً انجام دهید یا بر انجام امور مربوط، در كافی‌نت نظارت مستقیم داشته باشید.

  3) با توجه به ورود اطلاعات ثبت‌ نامی از سوی متصدیانکافینت ها ، مسئوولیت هرگونه خطا در این مورد، متوجه شخص داوطلب است و سازمان سنجش آموزش كشور به هیچ وجه امكان اصلاح اشتباهات مذكور را نداشته و هیچگونه عذری در این زمینه پذیرفته نخواهد شد .

  4) توصیه‌ می‌شود داوطلبان، پس از تكمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده 6 رقمی و كدپیگیری 16 رقمی، یك نسخه پرینت از تقاضانامه خود تهیه و آن را نگهداری نمایند.

  5) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیك‌ سنجش ( هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌ ) ، سایت سازمان سنجش و در صورت لزوم،‌ از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد .

  منبع : سنجش

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ