سقف مبلغ وام شهریه دانشجویی در سال 97

سوال

سقف مبلغ وام شهریه دانشجویی در سال 97 چقدر است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-06T15:03:14+03:30

  رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ذوالفقار یزدان مهر ، سقف مبلغ و تعداد نیمسال قابل پرداخت وام شهریه به دانشجویان برای هر مقطع تحصیلی و زمان ثبت نام وام شهریه را اعلام کرد .

  ذوالفقار یزدان مهربا اشاره به افزایش وام شهریه دانشجویان در سال تحصیلی جدید گفت : وام شهریه در ردیف متفرقه قرار دارد و برای همین ، متاسفانه برخورد خوبی با آن نشده و تخصیص خوبی داده نمی شود .

  وی ادامه داد : امسال از محل درآمد اختصاصی صندوق با یک بانک تفاهم نامه ای امضا کردیم که در مجموع ۳۲۰ میلیارد تومان است و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان آن عملیاتی می شود .

  رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد : این وام به دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه های  آزاد اسلامی ،  پیام نور، غیرانتفاعی و علمی و کاربردی پرداخت می شود .

  وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال قبل پوشش دهی صندوق رفاه برای ارائه وام شهریه گسترش پیدا می کند ، افزود : دانشجویان بیشتری می توانند وام شهریه دریافت کنند .

  افزایش مبلغ وام شهریه دانشجویان کاردانی غیرانتفاعی

  یزدان مهر خاطرنشان کرد : مبلغ وام دانشجویان غیرانتفاعی در مقطع کاردانی هر ترم ۳۰۰ هزار تومان بود که به ۵۰۰ هزار تومان در هر ترم افزایش یافت امیدواریم  با تخصص دولت و کمک هایی که سازمان برنامه و بودجه وعده داده ، روند خوبی دراین زمینه داشته باشیم .

  سقف مبلغ و تعداد نیمسال قابل پرداخت وام شهریه به دانشجو برای هریک از مقاطع تحصیلی

   

  شرح کاردانی کارشناسی ناپیوسته کارشناسی کارشناسی ارشد ناپیوسته دکتری ناپیوسته
  نیم سال تحصیلی قابل پرداخت تا 4 نیم سال تا 4 نیم سال تا 8 نیم سال تا 4 نیم سال تا 8 نیم سال
  مبلغ قابل پرداخت در هر نیم سال تحصیلی 5000000ریال 5000000ریال 5000000ریال 11500000ریال 25000000ریال

  آغاز ثبت  نام وام شهریه از یک آبان ۹۷

  وی ادامه داد : مهلت ثبت نام وام شهریه دانشجویی از تاریخ یک آبان ۹۷ آغاز شده و تا ۳۰ آذر ۹۷ ادامه خواهد داشت ، مراکز آموزش عالی می توانند پس از تخصیص اعتبار در سامانه صندوق رفاه دانشجویان ( فاز ۲ ) تا سقف اعتبار پیش بینی شده نسبت به ثبت نام دانشجویان متقاضی واجد شرایط اقدام کنند

  منبع : مهر

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )