زمان اعلام نتایج آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی 97

سوال

زمان اعلام نتایج آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی 97 چه تاریخ است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-08-29T10:20:45+04:30 1 پاسخ 322 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-08-29T10:21:22+04:30

  نتایج آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی تا پایان شهریور اعلام می‌ شود .

  معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش طلاب شیعه و اهل سنت در این دانشگاه گفت : این آزمون روز گذشته 5 شهریور ماه با استقبال بسیار خوب داوطلبان شیعه و اهل سنت در 6 استان در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار شد .

  دکتر رضا صابری با ارائه توضیحاتی در خصوص برگزاری این آزمون خاطرنشان کرد : آزمون اختصاصی طلاب شیعه و اهل سنت دانشگاه مذاهب اسلامی امسال با مشارکت بیش از 500 طلبه شیعه و سنی در 6 استان کشور برگزار شد به طوری که بالغ بر 60 درصد شرکت کنندگان در این آزمون از داوطلبان عزیز اهل سنت بودند و استقبال از آزمون رشد بسیار بیشتری نسبت به سال های قبل برخوردار بود .

  وی افزود : در سال گذشته حدود 320 نفر شرکت کننده داشتیم که امسال بالغ بر 500 نفر از طلاب در این آزمون شرکت کردند و استقبال خوبی از طرف طلاب صورت گرفت و این نشان می دهد که دانشگاه مذاهب اسلامی در این رویکرد جدیدی که برای خود انتخاب کرده می‌ تواند برای تقریب مذاهب اسلامی یک مدل بسیار مقبول باشد و تفکرات وحدت اسلامی را روز به روز در همه استان های کشور توسعه دهد .

  معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی بیان داشت : البته رسالت تقریب مذاهب در حوزه خارج از کشور نیز مقوله جدایی است که فعلا این آزمون را در خارج از کشور نداریم و مربوط به طلاب شیعه و سنی داخل کشور است .

  برگزاری آزمون در 15 رشته محل در شهرهای قم ، سنندج ، بندرعباس ، زاهدان ، گلستان و بوشهر

  دکتر صابری ادامه داد : آزمون پذیرش اختصاصی طلاب امسال در 15 رشته محل در سه مقطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در شهرهای قم ، سنندج ، بندرعباس ، زاهدان ، گلستان و بوشهر برگزار شد که بخش عمده داوطلبان حدود 50 درصد سه رشته رشته فقه امامیه ، فقه شافعی و فقه حنفی اختصاص داشت و تعداد قابل توجهی از طلاب تمایل داشتند در قالب این سه رشته در دانشگاه مذاهب اسلامی تحصیلات خود را ادامه دهند .

  وی با بیان این که قریب به 45 درصد داوطلبین در مقطع کارشناسی ارشد شرکت داشتند ، تصریح کرد : بخش عمده آنها در رشته‌ های حقوق عمومی ، حقوق خصوصی و حقوق جزای اسلامی در این آزمون شرکت کردند .

  اعلام نتایج آزمون تا پایان شهریور ماه ، شروع تحصیل پذیرفته شدگان از مهرماه

  معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین از اعلام نتایج این آزمون تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت : البته داوطلبان مقطع دکتری علاوه بر این آزمون مرحله مصاحبه نیز خواهند داشت و این آزمون 50 درصد امتیاز دارد و 50 درصد مربوط به سابقه آموزشی و پژوهشی آنهاست و در مورد داوطلبین کارشناسی ارشد هم مرحله دیگری خواهیم داشت که سوابق آموزشی و پژوهشی آنها را لحاظ خواهیم کرد .

  دکتر صابری تاکید کرد : تلاش ما بر این است که تا قبل از مهر ماه نتایج آزمون اختصاصی طلاب را اعلام کنیم تا قبول شدگان از نیمسال اول تحصیلی سال 97 – 98 یعنی از مهر ماه تحصیل خود را در دانشگاه مذاهب اسلامی آغاز کنند .

  وی با بیان این که تحصیل برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی و ارشد این آزمون رایگان بوده و هزینه اندکی از داوطلبین مقطع دکتری که کمتر از 50 درصد شهریه دانشگاه های دیگر است اخذ می‌ شود ، افزود : پذیرفته شدگان در زمان ثبت نام حتما باید مدارکی دال بر طلب بودن داشته باشند و مدرک تحصیلی مقطعی که در آزمون شرکت کردند را ارائه دهند که در دفترچه اولیه آزمون مدرک لازم برای هر مقطع را اعلام کرده ایم و داوطلبین اهل سنت هم باید مدرک مورد تایید دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت را ارائه دهند .

  معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی در پایان تاکید کرد : این آزمون بر اساس مجوز وزارت علوم و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور و با همکاری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی برگزار می شود و پذیرفته شدگان در این آزمون پس از اتمام دوران تحصیل مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را از دانشگاه مذاهب اسلامی دریافت خواهند کرد .

  منبع : ایسنا

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ