دیه سربازی هنگام خدمت

سوال

با سلام.. من در دوران آموزشی خدمت مقدس سربازی در حین تخریب دیوار آبخوری تاندونهای دست راستم پاره شد. و بعد از اعزام به بیمارستان دستم مورد عمل جراحی قرار گرفت .و بعد از عمل جراحی و دوران نقاهت و استراحت ..متاسفانه چهار انگشت من دچار محدودیت حرکتی گرددید و کمسیون پزشکی با معلول خدمتی موافقت کرد .در ضمن در نامه پزشکی قانونی با هشت درصد دیه من موافقت گرددیده است .حال از شما مشاور محترم سوال دارم که ۱_طرح دعوی مطالبه دیه را به طرفیت کدام ارگان انجام دهم_در ضمن من سرباز نیروی انتظامی بودم در موقع حادثه؟؟ ۲_چگونه میتوانم در دادسرا اقدام به دعوی مطالبه دیه بپردازم؟ ۳_در کدام دادگاه یا دادسرا میتوانم طرح دعوی نمایم _دادسرای عمومی یا دادسرای نظامی؟ ۴_ درصورت پرداخت دیه ..ایا دیه همان سال حادثه پرداخت میشود یا دیه بصورت یوم ادا میباشد؟ با تشکر

آیا این سوال مفید بود؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)
حل شده 0

اگر در رابطه با این پرسش پاسخ خود را نیافتید و یا در هر زمینه تحصیلی ( مدارس ، دانشگاه ، کنکور سراسری ، کارشناسی ارشد ، مطقع دکتری ،نظام وظیفه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ؛
از خط ثابت با شماره 9099071612 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید
پاسخگویی کارشناسان صدای مشاور از 8صبح الی 12 شب

جواب ها ( 7 )

 1. سلام خدمت شما مشاور محترم
  من درسال ۱۳۹۰ و در دوران آموزشی خدمت مقدس سربازی و در پادگان نظامی و بدون هیچ وسیله ایمنی و در حین تخریب دیوار و بر اثر برخورد پتک با دست راست ضمن شکستگی و خرد شدن انگشتان دست راست متاسفانه چهار تاندون از تاندونهای دست راستم پاره شد. و بعد از اعزام به بیمارستان دستم مورد عمل جراحی قرار گرفت .و بعد از عمل جراحی و دوران نقاهت و استراحت متاسفانه در چهار انگشت من دچار محدودیت حرکتی گرددید بطوری که کامل باز و بسته نمیشود و دو انگشت میانی اصلا تحرک ندارن و مداوم همراه با درد هست در کمسیون پزشکی با معلول خدمتی موافقت کرد .در ضمن در نامه پزشکی قانونی با هشت درصد دیه من موافقت گرددیده است . (در زمان خدمت مبلغی ناچیزی بعنوان غرامت گرفتم ولی حالا میتوانم برای مطالبه دیه اقدام کنم)حال از شما مشاور محترم سوال دارم که :
  ۱_چگونه میتوانم در دادسرا اقدام به دعوی مطالبه دیه بپردازم؟
  ۲_در کدام دادگاه یا دادسرا میتوانم طرح دعوی نمایم دادسرای عمومی یا دادسرای نظامی؟
  ۳ درصورت پرداخت دیه ..ایا دیه همان سال حادثه پرداخت میشود یا دیه بصورت یوم ادا میباشد؟
  با تشکر از شما

 2. سلام خسته نباشيد
  بنده سرباز هستم و به مرحله اي رسيدم كه به بنده ٧ درصد ديه كامل دادن
  ميخواستم بدونم اين ٧ درصد چقدر ميشه ؟

 3. یا سلام و خسته نباشی و ضمن تشکر از پاسخگویی شما.
  سال حادثه سال ۹۰ بود و من خدمت مقدس سربازی من تمام کردم .ببخشید غرامت با دیه فرق دارد یا نه؟
  و در سوال دوم اینکه.چه مدت زمان میبرد از شکواییه تا مرحله اجرای حکم؟؟
  با تشکر

  • ببینید طبق آگاهی شخصی بهتون می‌گم در بهترین حالت به شما از کار افتادگی تعلق خواهد گرفت که این نیاز به کمیسیون پزشکی دارد. اینکه مدت زمان رسیدگی دقیق چقدر است اصلا مشخص نیست.
   غرامت فقط برای نقص عضو دائم و فوت پرداخت میشه.

 4. این نظر ویرایش شده

  دروود
  نیازی به طرح دعوی نیست، چون آن زمان شما بیمه بودید و تمام مراحل به صورت اداری انجام می‌‌گردد، شما باید به نیروی انسانی واحد خدمتی خود مراجعه کنید و مراحل پرداخت دیه را پیگیری کنید. آیا شما همچنان سرباز هستید یا خیر؟ اگر چند سالی است که گذشته و دیه دریافت نکردید می توانید علیه ارگان نظامی که شما را به خدمت گرفته اقامه دعوی نمایید و به نسبت قصور و اشتباه آن ارگان و بر اساس نرخ روز به شما غرامت پرداخت خواهد شد.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ