دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم 97 – 98

سوال

دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم 97 – 98 کدام هستند ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-10-22T12:54:32+03:30 1 پاسخ 440 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-22T12:55:27+03:30

  عناوین و فهرست دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم 97 – 98 در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اعلام شد .

  طبق دیگر گفته‌ های بطحایی قرار بر این است که در هر رشته حدود ۱۰ یا ۱۱ درس  پایه دوازدهم نهایی شود البته دروسی که در پایه دهم و یازدهم جز امتحانات نهایی باشد برای دوازدهم نهایی نخواهد بود .

  این موضوع در حالی مطرح می‌ شود که عناوین دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم شاخه نظری در جلسه 959 شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 26 شهریور امسال به تصویب رسیده و همچنان علی رغم گذشت یک ماه از این تاریخ در انتظار امضای رئیس جمهوری است .

  البته علاوه بر امتحانات پایه دوازدهم بنابر اظهارات قبلی آموزش و پرورشی ها در پایه های دهم و یازدهم هم دروس نهایی وجود خواهد داشت که هنوز در این مورد هم شفاف سازی نشده است .

  جدول عناوین دروس در این مصوبه آمده است که مشروح آن به شرح زیر است :

  به استناد بند یک ماده واحده قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی کشور، مصوب 26/2/95 مجلس ، شورای عالی آموزش و پرورش مقرر می‌ کند که آزمون پایانی دروس پایه دوازدهم شاخه نظری به شرح زیر و به صورت نهایی برگزار می‌ شود :

  دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم
  ردیف علوم تجربی  ریاضی و فیزیک ادبیات و علوم انسانی علوم و معارف اسلامی
  1 تعلیمات دینی 3 ( دینی ، اخلاق قرآن ) تعلیمات دینی 3 ( دینی ، اخلاق قرآن ) تعلیمات دینی 3 ( دینی ، اخلاق قرآن ) عبوم و معارف قرآنی 3
  2 عربی ، زبان قرآن 3 عربی ، زبان قرآن 3 عربی 3 ( زبان تخصصی رشته ) عربی 3 ( زبان تخصصی رشته )
  3 فارسی 3 فارسی 3 فارسی 3 فارسی 3
  4 زبان خارجی 3 زبان خارجی 3 زبان خارجی 3 زبان خارجی 3
  5 علوم اجتماعی علوم اجتماعی علوم و فنون ادبی 3 علوم و فنون ادبی 3
  6 سلامت و بهداشت سلامت و بهداشت سلامت و بهداشت سلامت و بهداشت
  7 ریاضی 3  حسابان 2 ریاضی و آمار 3 ریاضی و آمار 3
  8 فیزیک 3 هندسه 3 تاریخ 3 احکام 3
  9 شیمی 3 ریاضیات گسسته جامعه شناسی 3 اصول و عقاید 3
  10 زیست شناسی 3 فیزیک 3 جغرافیا 3 تاریخ 3 ( تخصصی رشته )
  11 شیمی 3 فلسفه 2 فلسفه 2

   

  استقرار پایه دوازدهم در نظام جدید آموزشی اما واگر های بسیاری را در پی داشت و علی رغم اینکه آموزش و پرورشی‌ ها از آمادگی کامل برای  استقرار این پایه تحصیلی خبر داده بودند اما هنوز کمبود هایی در این پایه وجود دارد و دانش آموزان این پایه تحصیلی در مورد وضعیت ساعات دروس در طول هفته و برگزاری امتحانات پایان ترم و تعیین وضعیت نهایی بودن یا نبودن آن  دچار بلا تکلیفی هستند .

  دانش آموزانی که علاوه بر گذراندن این پایه تحصیلی حالا باید به طور همزمان خود را برای بزرگترین ماراتن علمی کشور هم آماده کنند به جای تمرکز کامل بر درس خواندن ، در استرس و تشویش ناشی از برنامه‌ ریزی نامناسبی هستند که تکلیف آنها را به درستی مشخص نمی‌ کند و هر روز نتیجه قطعی را به روز های آینده موکول می‌ کنند .

  تعیین تکلیف دروس امتحان نهایی موضوعی است که بنابر اظهارات مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش قرار بود تا آغاز سال تحصیلی به نتیجه برسد اما بنا بر گفته سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین هفته مهرماه ،  عناوین دروس امتحان نهایی مشخص شده است اما همچنان منتظر امضای رئیس جمهوری ، رئیس شورای عالی آموزش و پرورش ، است .

  منبع : جوان

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ