حذف کنکور فنی و حرفه ای از سال 98

سوال

آیا حذف کنکور فنی و حرفه ای از سال 98 صحت دارد؟

حل شده 0
علی مددی 2 سال 270 جواب ها 4763 مشاهده 0
خرید ادکلن

جواب ها ( 270 )

 1. سلام من الان که نود و هشته کلاس یازدهم کامپیوتر هستم من ورودی سال 99 به دانشگاه هستم. و معدل این دوسالم، در سال اول 19.96 و امسال 19.94 بوده. آیا من و دانشگاه فنی بدون کنکور قبول میکنه و آیا کنکور برای ما ورودی های 99 برداشته میشه؟

 2. این نظر ویرایش شده

  زمان ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای 98 ( حتما بخوانید )

  اطلاعیه جزئیات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 98

  22 اردیبهشت 98
  سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ضمن اعلام جزئیات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 98 ، زمان ثبت نام را از 19 لغایت 26 خرداد ماه اعلام کرد .

  متن کامل اطلاعیه به شرح ذیل است :

  با توجه به مصوبه مورخ 97/12/26 شورای سنجش و پذیرش دانشجو و نظر به تغییر نظام آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نظام 3-3-6 ، بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان ثبت‌ نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌ های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال 1398 می‌رساند ، زمان ثبت‌ نام در آزمون مذكور از روز یکشنبه مورخ  98/03/19 آغاز و تا روز یکشنبه مورخ 98/03/26 ادامه می‌یاید .

  لذا كلیه متقاضیان ، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 98 و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات لازم برای ثبت‌ نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 98 ، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشانی:  http://www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌ نام و شركت در آزمون مذكور اقدام نمایند . لازم به تاكید است با عنایت به اینكه ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون ، در یك مرحله انجام می شود ، داوطلبان می بایست همزمان با ثبت‌ نام ، نسبت به درج رشته محل های تحصیلی خود در فرم تقاضانامه اینترنتی با توجه به رشته های اعلام شده در دفترچه راهنما ، اقدام نمایند .

  با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98 به صورت اینترنتی انجام می‌ شود ، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های عضو شبكه بانكی شتاب كه پرداخت الكترونیكی آن‌ها فعال می‌ باشد ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مذكور و پرداخت مبلغ 275000 ( دویست و هفتاد و پنج هزار ) ریال به عنوان وجه ثبت‌ نام ، و داوطلبانی كه علاقه مند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند ، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام ، نسبت به پرداخت مبلغ 69000 ( شصت و نه هزار ) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه مندی به شركت در گزینش رشته های مؤسسات مذكور اقدام نمایند .

  ضمناً دفترچه راهنما همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود و  اطلاعیه تكمیلی برای ثبت نام ، در روزیکشنبه مورخ 98/03/19 در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و نشریه پیك سنجش درج خواهد شد .

  لازم به توضیح است پذیرش در رشته‌ های امتحانی دوره‌ های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی سال 1398 به روش های ذیل صورت خواهد پذیرفت :

  1- پذیرش در 9 رشته امتحانی از طریق آزمون خواهد بود كه مشخصات این رشته‌ های امتحانی به همراه اطلاعات مربوط به منابع و ضرایب دروس آزمون هر یك از رشته‌ ها  و عناوین دیپلم ، کد رایانه‌ ای و هم‌چنین دیپلم‌ های مورد پذیرش ( شاخه های فنی و حرفه ای ، کاردانش و نظری ) متناسب با هر یک از کدرشته‌ های امتحانی در قالب جداول شماره 1 و 2 در همین اطلاعیه درج شده است . آزمون رشته‌ هایی كه پذیرش در آنها « با آزمون » صورت می‌ گیرد در روز جمعه مورخ 98/05/11 برگزار خواهد شد .

  2- پذیرش در 30 رشته امتحانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون آزمون ) می‌ باشد . مشخصات این رشته‌ های امتحانی به همراه اطلاعات مربوط به عناوین دیپلم ، کد رایانه‌ ای و هم‌ چنین دیپلم‌ های مورد پذیرش ( شاخه های فنی و حرفه ای ، کاردانش و نظری ) متناسب با هر یک از کدرشته‌های امتحانی در قالب جدول شماره 3 در همین اطلاعیه درج شده است . لذا متقاضیان این رشته‌ های امتحانی در این مرحله ، فقط باید ثبت‌ نام و انتخاب رشته نمایند و آزمون برای این دسته از داوطلبان برگزار نخواهد شد و ملاك پذیرش آنان معدل كل دیپلم خواهد بود .

  * لازم به توضیح است دانش‌آموزان و یا فارغ‌التحصیلان شاخه تحصیلی نظری مجاز به ثبت‌نام در این آزمون می‌ باشند . این داوطلبان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه‌ راهنمای ثبت‌ نام توجه داشته باشند كه فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی كاردانی ناپیوسته  هستند و معدل آنها در مقایسه با داوطلبان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و كاردانش در رشته‌هایی كه پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد تراز خواهد شد . لازم به توضیح است نحوه تراز معدل و عنوان رشته‌های كاردانی ناپیوسته در جداول مربوط به كد رشته‌ محل های دفترچه راهنما مشخص خواهند شد .

   

  منابع و ضرایب دروس آزمون دوره كاردانی فنی و حرفه‌ای برای 9 رشته پذیرش از طریق آزمون

  عناوین دیپلم ، كد رایانه‌ای و هم‌چنین دیپلم‌های مورد پذیرش شاخه نظری متناسب با هر یك از كدرشته‌های امتحانی – رشته های با آزمون

  عناوین دیپلم ، كد رایانه‌ای و هم‌چنین دیپلم‌ های مورد پذیرش شاخه نظری متناسب با هر یك از كد رشته‌ های امتحانی – رشته های بدون آزمون

   

  منبع : سنجش
  ———————–

  شرط شرکت در آزمون سراسری برای هنرستانی ها

  15 اسفند 97
  سید محسن حسینی مقدم در حاشیه کارگاه کشوری آموزشی کیفیت‌بخشی به فرایند یاددهی- یادگیری در نظام جدید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که به میزبانی آموزش‌وپرورش استان هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: ۴۲ رشته فنی و حرفه‌ای در دانشگاه‌های کشور پذیرفته می‌شوند که تعداد ۳۳ رشته تحصیلی بدون آزمون و ۹ رشته تحصیلی با آزمون سراسری پذیرفته می‌شوند.
  وی گفت: در سال جاری نخستین فارغ‌التحصیلان رشته‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای در نظام جدید برای کنکور سراسری آماده می‌شوند.
  مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه فارغ‌التحصیلان کنکور سراسری در صورت تمایل می‌توانند در آزمون سراسری شرکت کنند، خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان برای ایجاد سابقه تحصیلی باید در امتحانات نهایی شاخه نظری شرکت کنند.
  حسینی مقدم افزود: مسیر اصلی برای ادامه تحصیل هنرستانی‌ها شرکت در دوره کاردانی است و سپس می‌توانند در صورت تمایل در مقاطع بالاتر تحصیلی شرکت کنند.
  این مسئول در پایان با تأکید براینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید مبتنی بر شایستگی باشد، گفت: همه تلاش بر این است که کیفیت‌بخشی به آموزش‌ها در هنرستان‌ها ارتقا یابد و در این فرایند به‌تدریج امتحانات در هنرستان‌ها حذف شود.
  مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان نیز با تأکید بر ظرفیت‌های استان هرمزگان، اظهار کرد: استان هرمزگان با برخورداری از موقعیت سوق‌الجیشی جایگاه ویژه‌ای در بین استان‌های کشور دارد.
  به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، موسی دادی زاده سرخایی اظهار امیدواری کرد میزبانی هرمزگان در کارگاه کشوری آموزشی کیفیت‌بخشی به فرایند یاددهی- یادگیری در نظام جدید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، فرصتی برای هم‌افزایی و بهره‌مندی استان‌ها از تجارب مشترک باشد.

  منبع : ایسنا

  ———–

  رشته‌های کنکور دار فنی و حرفه ای اعلام شد

  17 دی 97
  براساس مصوبه جلسه پانزدهم شورای سنجش وپذیرش دانشجو، رشته هایی که درکنکور فنی وحرفه ای  سال  1396با آزمون، پذیرش دانشجو داشته اند درسال 1398 هم به همان صورت پذیرش دانشجوخواهند داشت.
  حسینی مقدم اظهار داشت بر اساس این مصوبه رشته های:
  الکتروتکنیک
  تأسیسات مکانیکی
  تربیت بدنی
  حسابداری
  شبکه و نرم افزار
  صنایع غذایی
  گرافیک
  مکانیک خودرو
  نقشه کشی معماری
  با برگزاری آزمون(کنکور) اقدام به جذب دانشجو درکنکورفنی وحرفه ای (کاردانی پیوسته) خواهند نمود.
  منبع:
  tve.medu.ir

  پذیرش دانشجو در دوره کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای

  11 دی 97
  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ابراهیم صالحی عمران گفت : دانشگاه فنی و حرفه ای از سال آینده  در دوره کاردانی پیوسته دانشجو پذیرش خواهد کرد .
  ابراهیم صالحی عمران اعلام کرد : مشکل دانشگاه برای پذیرش کاردانی پیوسته رفع شده و از سال آینده دانشگاه فنی و حرفه ای در دوره کاردانی پیوسته دانشجو پذیرش خواهد کرد .

  وی توضیح داد : در سال جاری نظام آموزشی تغییر کرد و ۶-۳-۳ شد برای همین نتوانستیم در سال جاری در دوره مذکور دانشجو پذیرش کنیم ولی سال آینده دانش آموزان براساس نظام ۶-۳-۳- دیپلم دریافت می کنند و می توانیم در دوره کاردانی پیوسته دانشجو پذیرش کنیم .

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود : قبل از این دانش آموزان کاردانش و هنرستان بدون دریافت دیپلم به صورت مستقیم وارد دوره کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای می شدند و این موضوع که دانش آموزان دارای دیپلم نیستند مقداری چالش ایجاد کرده بود ولی امسال با رایزنی هایی که صورت گرفت ، دانش آموزان دیپلم اخذ کرده و می توانند در دوره کاردانی پیوسته دانشگاه شرکت کنند .

  وی ادامه داد : متقاضیان دوره کاردانی پیوسته حدود ۴۲ رشته در دبیرستان فنی و حرفه ای می خوانند و بعد وارد دوره کاردانی پیوسته دانشگاه فنی و حرفه ای می شوند که بازنگری این سرفصل ها در دستور کار شورای برنامه ریزی دانشگاه قرار دارد .

  منبع : مهر
  —————

  حذف کنکور فنی و حرفه ای از سال 98

  به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سیدمحسن حسینی‌مقدم با اشاره به اینکه امسال کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای برگزار نمی‌شود ، خاطرنشان کرد : بر اساس قانون پنجم و ششم توسعه ، وزارت علوم مکلف به ادامه کاردانی پیوسته است، بنابراین هنرجویان از سال 98 می توانند بدون کنکور وارد دانشگاه فنی و حرفه ای شوند، البته در رشته هایی که تراکم متقاضی وجود داشته باشد پذیرش از طریق برگزاری کنکور صورت می گیرد.
  مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش از عدم برگزاری کنکور کاردانی فنی وحرفه ای در سال جاری خبر داد و گفت: هنرجویان از سال 98 بدون شرکت در کنکور می‌توانند وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای شوند.
  حسینی مقدم ، ارزشیابی مبتنی بر شایستگی را یکی از برنامه‌ها ی وزارتخانه برای ارتقای کیفیت آموزشی در سال 97 برشمرد و تصریح کرد: هنرجویانی که تمایل به ثبت نام کنکور سراسری 98 دارند می‌توانند بنا به علایق خود در هر رشته‌ای در کنکور سراسری شرکت کنند .
  وی گفت : با توجه به اینکه در سال 97 کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای برگزار نمی‌شود، تمام هنرجویان که از سال گذشته باقی ماندند امسال می‌توانند وارد دانشگاه شوند.
  مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش از افزایش رشته‌های جدید در فنی و حرفه‌ای خبر دادوعنوان کرد: پس از نیازسنجی این رشته‌ها در سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی، لیست رشته ها برای سال آینده اعلام می شود.

  منبع : وزارت آموزش و پرورش

  بهترین پاسخ
 3. من امسال دوازدهم فنی کامپیوتر هستم الان واقعا کنکور حذف شده؟دیه کنکور نمیدیم؟بعد برچه اساسی میریم دانشگاه ؟؟؟

 4. نمیدونم این حرف ها واقعیته یا نه….
  ولی فکر نکنم این حرف صحت داشته باشه…
  ایا میتونی دلیلی صدرصد بیاری ک حذف شده دوست عزیزز؟
  من خودم الان دوازدهم مکانیکم….نمیدونم چیکار کنم

  • فکر میکنم منبع خبری که گذاشتیم خودش شفاف باشه. بازم تصمیم خودتونه من هیچ دلیل صددرصدی برای این موضوع نمی تونم بیارم

 5. منظور از سوابق تحصیلی معدل ۳سال حساب میشه ؟!
  سال آخر امتحان نهایی داره مهم تر نیس یا ضریب بیشتری داشته باشه ؟!

 6. رشته کامپیوتر جز 11رشته‌ای هست که در سال های قبل کنکور داشته و پرمتقاضی هست ایا منی که 12کامپیوترم باید برای کنکور بخونم یانه ؟چرا یه جواب درست برای سوالم نمیتونم پیدا کنم؟ از هرکی میپرسم یه چیزی میگه

 7. سلام خسته نباشید
  واقعا سال 98 کنکور فنی نداره؟ اگه براساس سوابق تحصیلی هستش اون تعداد از افراد ک معدلشون پایین هستش چیکار باید بکنن؟؟؟؟

  0

  سلام دانش اموز دوازدهم تربیت بدنی هستم چطور می تونم دبیری تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بدهم ..اگر کنکور نباشه رقابت ما چی میشه واقعا ضرر می کنیم این چه قانونی هست لطفا راهنمایی کنید

 8. ببخشید پس این که میگن پذیرش رشته های متراکم و پر تقاضا از طریق کنکور هست اون چه جوریه؟؟الان شما فکر کنید مثلا ۱۰ هزار تا معدل بالای ۱۹ باشه تو تهران اون وقت اون بیچاره ای که نخبه هستش و میخواد تو یکی از دانشگاه های تهران بره چی………. دیگه جا واسه اون نیست…
  از اون طرف هم اگر کنکور باشه ناعدالتیه ……
  چون اصلا نمیدونیم چی بخونیم از کدوم منبع بخونیم ..‌‌‌‌‌‌….

 9. سلام خسته نباشید
  منظور از اینکه دوره ی کاردانی پیوسته ۵ساله چیست؟؟

 10. سلام من دوازدهمم رشتم گردشگریه با معدل 19/75 توی کدوم دانشگاه های دولتی اصفهان میتونم ثبت نام.کنم با سوابق تحصیلی.؟

 11. سلام من دانش آموز سال 12 کامپیوتر در هنرستان هستم میخواستم بدون سال 98 کنکور برای ما پابرجاست یا خیر؟

 12. سلام. خواهشا به سوالم جواب بدین. یعنی من که دوازدهم گرافیک هستم، می تونم تو کنکور سراسری شرکت کنم؟
  اخه میگن با سه ساله شدن هنرستان میشع.الان میشع یا نع؟

 13. سلام خوب هستین ببخشید اوناییکه دوسال پیش از اموزشگاه یا مدرسه دیپلم گرفتن تکلیفشون چیه برای اونا هم کنکور نیست؟

 14. سلام دوست عزیز من تو رشته دوازدهم ماکنیک هستم ایا امسال کنکورش هست یا نه

 15. سلام دوست عزیز من تو رشته دوازدهم مکانیک هستم ایا امسال کنکورش هست یا نه

 16. سلام .خسته نباشید.میخاستم بپرسم که من سه سال پیش دیپلم فنی حرفه ای معماریمو گرفتم ولی الان میخام کنکور بدم.برای ماهم کنکور حذف شده؟

  • دروود
   بله نظام قدیم و جدید ندارد

   • اموزش وپرورش گفت فنی ها کنکوری نیستن حالا من هیچیییییییییی نخوندم😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😒😞😞😞😞😞😞😞😞😞😒😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 17. سلام وقت بخیر،
  آیا امسال کنکور فنی برگزار میشه یا نه؟؟
  اگه برگزار نمیشه چطور تغییر رشته بدیم واسه دانشگاه؟؟

  • دروود
   شما برای دانشگاه مستقیم وارد می شوید و وارد دوره پنج ساله می شوید، هنوز درباره تغییر رشته هیچ اطلاعیه صادر نشده است. شما در حال قبل هم نمی توانستید با مدرک فنی تغییر رشته دهید.

 18. سلام .من سال دوازدهم حسابداری هستم و کاردانش درس میخونم . میخواستم بدونم اگ کنکور حذف شده .یعنی برحسب معدل باید بریم دانشگاه معدلم باید چند باشه که بتونم دانشگاه دولتی درس بخونم .به شدت کلافه هستم نمیدونم باید برای کنکور درس بخونم یا نه .نمیدونم واقعا راسته این خبر یانه لطفا پاسخ بدید .

  • دروود
   ببینید گفتن بابت سوابق تحصیلی هم نیست، واقعا کسی نمیدونه قراره به چه شکل باشه. گفتند که بعد از دوره هنرستان وارد یه دوره 5 ساله میشید حالا به چه شکله واقعاً مشخص نیست باید کمی صبر کنید .

 19. سلام خسته نباشید.من الان دانش آموز رشته گرافیک دوزادهم هستم.میتونم کنکور فنی بدم؟ یا فقط باید کنکور هنر بدم؟ اصلا کنکور فنی چجوری هست؟؟؟

 20. با سلام و خسته نباشید
  بنده رشتم کامپوتر پایه دوازدهم شما تایید میکنید که کنکور در سال 97-98 نداریم و بر اساس صابقه تحصیلی می باشد
  با تشکر

  • فکر کنم متن پایین کمکتون کنه تا جوابتون رو بگیرید

   معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اولین دوره فارغ التحصیلان را در ساختار ۱۲ ساله خواهیم داشت، گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه آموزش عالی موظف به اجرای دوره کاردانی پیوسته است. بر این اساس از سال ۹۸ دانش آموزان وارد دوره کاردانی پیوسته می‌شوند و دیگر کنکور نخواهند داشت و یک دوره آموزشی پنج ساله را به صورت پیوسته طی خواهند کرد.

   زرافشان درباره ظرفیت پذیرش در دانشگاه برای هنرجویان گفت : طبق مصوبه برنامه پنجم و ششم توسعه قانونگذار آموزش عالی را مکلف کرده که امکان تحصیل پیوسته را فراهم کند . طبیعتا در این زمینه دو مجموعه دانشگاهی بزرگ فنی و حرفه‌ای را داریم و اگر تعداد داوطلب بیشتر از ظرفیت باشد باید پذیرش از طریق سایر دانشگاه‌ها فراهم شود .

   وی افزود : بر اساس مصوبه شورای پذیرش دانشجو ، پذیرش داوطلبان شاخه فنی و حرفه‌ای و کار دانش بدون کنکور انجام می‌شود .

   به گفته وی ، از سال ۹۸ دیگر سابقه تحصیلی مطرح نیست و همه هنرجویان وارد دوره کاردانی پیوسته می‌شوند و برنامه درسی‌شان به شکل پنج ساله تدوین و تنظیم خواهد شد .

   منبع : ایسنا

 21. سلام خسته نباشید
  تکلیف ما کاردانی های ناپیوسته چی میشه برای کارشناسی ناپیوسته کنکور میدیم یا اونم حذف شده؟

  0

  دانش آموزان فنی و حرفه ای درسال ۹۸سال دوازدهم رشته حسابداری کنکور دارند؟؟

 22. سلام
  من هنرجو سال دوازدهم رشته ی برقم
  آیا رشته ی برق کنکور داره یا حذف شده ؟

 23. من سال دوازدهم فنی حرفه ای حسابداری ام آیا ما در سال ۹۸ کنکور خواهیم داشت؟

 24. سلام من سه سال پیش دیپلم کامپیوتر گرفتم میخواستم بدونم میتونم بدون کنکور رشته ی طراحی دوخت دانشگاه ثبت نام کنم؟؟

 25. سلام. از طرف هنرستان به ما گفتن که دانشگاه های خوب مثل تهران و…. نیاز به کنکور داره ولی دانشگاه های دیگه نیاز به کنکور نداره. این برای هنراموزان رشته کامپیوتر محسوب میشه یا نه؟؟

  • دروود
   باید دید به چه صورت خواهد بود، احتمالاً این مجموعه ها باتوجه به درخواست بالا آزمون ورودی خواهند داشت اما به شکل کنکور نخواهد شد.

 26. سلام من دوازدهم حسابداری هستم ما سال ۹۸ کنکور داریم یا نه و اینکه ما پیوسته هستیم یا ناپیوسته؟ ممنون میشم پاسخگوباشین

 27. ببخشید من هنرجو سال ۱۲ رشته کامپیوتر هستم و ۳ سال برای کنکور خواندم میتونم سال ۹۸ کنکور بدم

 28. سلام ،بچه های کاردانش هم مثل فنی ها وارد دانشگاه میشن و وارد دوره5 ساله میشن یا شرایط دیگه ای وجود داره؟حالا که ما سال دوازدهم داریم چرا دوباره کاردانی ؟کارشناسی پیوسته قبول نمیشیم ؟

 29. آیا رشته حسابداری فنی حرفه ای امتحان نهایی دارند؟

 30. من دانش اموز پایه ی دوازدهم انسانی هستم
  این موضوع شامل رشته ی تربیت بدنیم میشه؟یا باید کنکور بدم؟

 31. سلام خسته نباشید. لطفااااا ب این سوالم پاسخ بدین خیلی خیلی واجبه….
  من دیپلم رشته تجربی دارم… ولی میخام تو کنکور تربیت بدنی شرکت کنم خ خ علاقه دارم. ایا میتونم مستقیما کنکور تربیت بدنی رو بدم؟؟

 32. سلام خسته نباشید
  طبق شرایط جدید، میخواستم بدونم رشته تربیت بدنی برای سال ۹۸کنکور داره یا با سوابق تحصیلی وارد دانشگاه میشن؟

 33. این دوره‌ی ۵ ساله برای دانش آموزان رشته کاردانش هم هست ؟
  یا فقط مخصوص فنی و حرفه‌ای ؟؟

 34. سلام ببخشید سوال این بود که در فنی و حرفه ای بعضی سایتا میگن رشته های پرجمعیت مثله حسابداری و کامپیوتر و….. از طریقه کنکور برگذاز میشه
  یعنی این خبر غلطه؟
  و ه سوال اینکه اگه کنکور نداریم پس چرا مدرسه ما کلاس کنکور گذاسته

  • براساس مصوبه جلسه پانزدهم شورای سنجش وپذیرش دانشجو، رشته هایی که درکنکور فنی وحرفه ای  سال  1396با آزمون، پذیرش دانشجو داشته اند درسال 1398 هم به همان صورت پذیرش دانشجوخواهند داشت.
   حسینی مقدم اظهار داشت بر اساس این مصوبه رشته های:
   الکتروتکنیک
   تأسیسات_مکانیکی
   تربیت_بدنی
   حسابداری
   شبکه_و_نرم_افزار
   صنایع_غذایی
   گرافیک
   مکانیک_خودرو
   نقشه_کشی معماری
   با برگزاری آزمون(#کنکور) اقدام به جذب دانشجو درکنکورفنی وحرفه ای(کاردانی پیوسته) خواهند نمود.
   لینک خبر:
   http://tve.medu.ir/fa/news/item/769173/

  • دروود
   من در جریان نیستم، شاید دانشکده های مختلف آزمون داخلی برای پذیرش برگذار کنند. اما خبر رسمی درج نشده

 35. ایا کنکور نقشه کشی معماری هست؟

 36. سلام خسته نباشید
  من دوازدهم رشته کامپیوتر هستم میخواستم ببینم کنکور داریم یا نه؟
  میتونیم کنکور رشته های دیگ هم بدیم؟

 37. سلام خسته نباشید تاریخ ثبت نام کنکور ۹۸ برای رشته کامپیوتر چ زمانی هستش

 38. سلام میخواستم ببینم رشته کامپیوترکاردانش هم کنکورداره یانه معدل قبولی برای ازمون کنکور چنده

 39. سلام خسته نباشید ما سال دوازدهم کاردانش رشته حسابداری هستیم میخواستم ببینم بعد از امتحانات خرداد ماه رویه تحصیلی مون چطور میشه باید کنکور بدیم یا نه ممنون میشم

 40. سلام من در مقطع یازدهم در رشته نقشه کشی ساختمان در حال تحصیل هستم آیا باید کنکور بدهم؟
  لازم به ذکر است که در شاخه کاردانش هستم.وآیا میتونم رشته معماری هم برم چون رشته ما زیر شاخه رشته معماری محسوب میشه.

  0

  ببخشید من دانشجو رشته کامپیوتر یازدهم هستم در سال 98-99 کنکور هست یا بر اساس معدل برسی می کنند

 41. سلام من سه سال پیش دیپلم حسابداری گرفتم،ایا سال ۹۸باید کنکور حسابداری بدم؟؟

  0

  سلام من هنرجو در رشته ساخت وتولید (تراشکاری) هستم میخواستم ببینم کنکور دارن یا نه اگه ندارم نمره قبولی دانشگاه دولتی چنده وچه نمره هایی مد نظره

 42. سلام
  من دیپلم الکترونیک دارم و در دانشگاه دولتی بدون کنکور در رشته ictقبول شده ام.الان میخوام واسه رشته مربی کودک مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدم
  میخواستم بدونم ک کنکور در مقطع کارشناسی حدف شده یا نه ؟؟

 43. سلام خسته نباشید من رشته مکانیک هستم فنی سال ۱۲ ایا می توانم کنکور هنر رو بدم؟باتشکر

 44. سلام من دوازدهم برق صنعتی کارودانش هستم میخواستم ببینم خبر قطعی برای کنکور چی هستش الان ما میتونیم واسه کنکور کاردانی شرکت کنیم که ثبت نامش اخر اردیبهشت هستش؟یا نه کنکور نداریم؟

 45. سلام من ۲ سال پیش دیپلم کامپیوتر گرفتم پیش دانشگاهیم نخوندم آیا میتونم الان بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنم؟

 46. سلام من تمسال فارغ التحصیل شدم و فوق دیپلممو گرفتم رشته عمران حالا برای ثبت نام کنکور کارشناسی کی باید ثبت نام کنم؟؟؟

 47. سلام.من دانشجوی ترم آخر کاردانی کامپیوتر هستم.می خواستم بدونم کنکور کاردانی به کارشناسی 98 حذف شده یا خیر؟؟لطفا جواب بدهید

 48. سلام.اگر من در سال 98 کنکور کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر بدهم ولی در دانشگاهی که می خواهم قبول نشوم می توانم سال99 دوباره کنکور بدهم

 49. درود

  ببخشید من کاردانی رو تموم کردم آیا برای کارشناسی دانشکده های فنی حرفه ای پذیرش دارن ؟ و اینکه کنکور برای کاردانی به کارشناسی در رشته صنایع شیمیایی حذف شده؟

 50. سلام رشته حسابداری سال ۹۹ کنکور داره

 51. سلام ببخشید من اگه امسال کنکور کارشناسی معماری ندم سال دیگه میتونم کنکور بدم؟؟؟؟

  0

  سلام
  می خواستم بدونم من در هنرستان کاردانش رشته کامپیوتر درس میخونم میشه بدونم میتونم بدم دانشگاه دولتی

 52. سلام کنکور گرافیک امسال شرط معدله یاازمون داره تورو خدا مشخص کنین من پارسال ک شرط معدل بود ثبت نام نکردم اشتباه کردم خداکنه امسالم شرط معدل باشه من دیپلم نظام قدیم دارم سال۹۶دیپلم گرفتم

 53. سلام
  فنی و حرفه ای پیش دانشگاهی یا همان دوازدهم را دارد؟

 54. سلام ببخشید براتون مشخصە که در سال های آیندە کنکور رشته الکترونیک بیاد . امسال که نداریم

 55. سلام آیا امسال رشته مکانیک خودرو کنکور دارد یا نه ؟

 56. سلام خسته نباشید من دوازدهم کاردانش کامپیوتر هستم میشه دقیق بگید رشته کامپیوتر کنکور داره توسال 98 که میشه امسال یان خواهش میکنم دقیق بگید خسته شدیم انقد پیگیر بودیم

  • من نمیدونم دقیق تر چطور باید بگم :))) بالا تو لیست رشته ها ببینید نوشته شده یا نه

   • سلام ببخشید میشه کمکم کنین رشته تصویرسازی و جلوه های ویژه امسال کنکور داره یان با شرط معدله خواهشن ی جوابی بدین خسته شدم انقد پیگیر بودم

   • سلام.ببخشید من دوتا سوال داشتم
    ۱ـ من امسال کنکور انسانی ثبتنام کردم آیا میتونم برای کنکور کامپیوتر هم ثبت نام انجام بدم؟

    ۲ـآیا کنکور کامپیوتر شرط معدل هست…هرچی جستجو انجام میدم ب جواب درستی نمیرسم

    توروخدا جواب منو بدین خیلی برام مهمه

  0

  من الان ترم ۳ رشته معماری نقشه کشی کاردانی هستم و مهر ماه ترم ۴ کاردانی رو به اتمام می رسانم ایا میتونم توی کنکور کارشناسی سال۹۸ ثبت نام کنم ونیمه دوم که بهمن ماه میشود رو انتخاب کنم

 57. سلام. من دیپلم حسابداری نظام قدیم دارم. الانم ثبت نامم به چه صورته و کنکور دارم؟؟

 58. با سلام خسته نباشد من دو سال هست دیپلم گرفتم رشتم کامپوتر هست امسال میخواهم کنکور بده شرط معدل هست من پارسال روزانه قبول شدم نرفتم جواب برو به جمیلم بفرستید ممنون

 59. سلام خسته نباشید من پایه یازدهم کامپیوتر هستم آیا سال 99 کنکور داره یا نه؟؟

 60. اقای محترم میشه واضح تر بگید.هیچ کس متوجه نشده.اگه متوجه میشدن ک این هنه کامنت نمیدادن ایا کامپیوتر امسال کنکور داره یا ن بر اساس سوابق تحصیلی هست.لطفا بگید ایا خود رشته کامپیوتر کنکور داره یا ن؟شما بالا نوشتید گرافیک و شبکه کنکور داره.این رشته ها از شاخه های کامپیوتر هست.ینی منظور شما این هس ک بعضی از شاخه های رشته کامپیوتر کنکور داره مثل گرافیک و شبکه.ولی مثلا آیتی بر اساس سوابق تحصیلی هست؟هر جا پرسیدیم هیچکس جواب درست نمیدهد.لطفا پاسخ کامل و واضح تر بدهید.تشکر

 61. سلام خسته نباشید بنده امسال خرداد ماه دیپلم مکانیک خودرو میگیرم ایا ما کنکور داریم یا بدون کنکور وارد دانشگاه میشویم

 62. سلام خسته نباشید
  من رشته معماری میخونم سال یازدهم دانشگاه دولتی میتونم برم؟اگه میتونم برم شرایطش چجوریه

 63. سلام میدونم که رشته کامپیوتر کنکور داره ولی میتونیم از سوابق بریم یا خیر؟

  0

  سلام کسانی که برای نظام قدیم هستن و میخان کنکور شرکت کنن تکلیفشون چیه؟
  باید دروس نظام جدید امتحان بدن یا نه؟
  مرسی

 64. سلام من تاسوم تجربی خوندم آیاالان میتونم فنی وحرفه ای،کامپیوترکنکوربدم؟؟؟؟؟؟؟لطفاجواب بدین

 65. سلام من رشته معماریم دوساله دیپلم گرفتم الان میتونم برا کنکور ۹۹ثبت نام کنم وبا کنکور برم دانشگاه؟؟

 66. سلام.من دیپلم تجربی رو با نظام قدیم گرفتم میتونم کنکور کامپیوتر شرکت کنم؟کامپیوتر برای ما کنکور نظام قدیم داره یا باید کتابهای نظام جدید بخونم.؟

 67. سلام برای ورود به رشته تربیت بدنی از فنی حرفه ای بریم بهتره یا از یه رشته نظری بریم و کنکور تربیت بدنی بدیم؟

  • دروود
   فرقی نداره خیلی

   • همه میگن اگه از فنی حرفه ای برم کاردانی خیلی درد سر سازه و همه بعد فوق دیپلم درسو ول میکنن و ازین حرفا
    میخواستم بدونم برای رشته تربیت معلمی که درآینده میخوام انتخاب کنم نیرو میگیرن یانه؟
    و خیلیا میگن یه رشته نظری برو و بعد از این سه سال کنکور تربیت بدنی بده بهتر از فنی حرفه ایه که همه وقت صرف کاردانی میشه
    لطفا کمکم کنین واقعا گیج شدم

 68. سلام میشه ازتون خواهش کنم جواب من بدین
  من رشته کامپیوترم ترم سه کاردانی وتابستون 99تموم میشه کارانیم ، میخواستم ببینم کنکورسال 99 برای کارشناسی با کنکوره یا معدل؟ممنون میشم جوابم بدین

 69. دروود
  چشم، شما اگه میبینید جاییش اشتباهه اصلاح کنید، اینجا یه رسانه آزاد هستش و ما هم امکان اشتباه داریم

 70. سلام وقت بخیر آیا۷ تا ۱۱ مرداد زمان ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد هست بدون آزمون؟؟

 71. سلام من رشتم کامپیوتره شاخه فنی امسال کنکور دارم تعداد داوطلبای رشته ما برای کنکور چند نفره؟

 72. سلام من رشتم کاردانشه(تصویرسازی)واینکه گفتن شرایط ورودبه دانشگاه براساس سوابق تحصیلیه!درسته؟میتونیم itدولتی بخونیم؟!

 73. سلام من کلاس 12 رشته تصویرسازی کاردانش بودم و تموم شدم امسال
  ایا سال 99 کنکور برای رشته کامپیوتر هست؟
  من الان میخوام شروع کنم برای خواندن کنکور کامپیوتر 99 آیا بخونم یا نه؟

 74. سلام خسته نباشید من رشتم انیمیشن هستش امسال می خوام برم یازدهم می خواستم بدونم رشته من کنکور داره دوسال دیگه یا نه؟؟

 75. سلام من کنکور فنی شبکه و نرم افزار دارم ….کمتر از یک ماهه دیگ کنکورمه و نتونستم بخونم …میشه با سوابق تحصیلی دانشکده فنی قبول بشم؟ معدلمم نوزده ب بالاس:|||

 76. باسلام عرض خسته نباشید
  من ی سوال داشتم .من دانش اموز نظام قدیم رشته حسابداری هستم .الان میخواستم کنکور بدم اصلا منابعشو نمیاره .نمیدونم منابعش چیه لطفا راهنمایی کنید متشکرم 🙏

 77. سلام ببخشید من میخواهم برم رشته ی صنایع شیمیایی میخواستم بدونم دانشگاه داره و کنکور چطور ؟!
  و اگر دانشگاه میتوان رفت دانشگاهاش کجا هستن
  لطفا جواب بدید خیلی تردید دارم

 78. آیا کنکور کامپیوتر برای سال های آینده باقی میماند

 79. سلام
  ببخشید درسای شایستگی های غیرفنی ام توکنکورهست؟؟؟
  درصد اهمیتش چقده؟؟؟

  0

  ایا رشته ساختمان کنکور دارد؟

  • سلام خسته نباشید
   الان تکلیف ما چیه رشته شبکه و نرم افزار فنی حرفه ای گفته که سال ۹۸ کنکور داشته از طرفی پایین نوشته از سال ۹۸ کنکور برای بچه های فنی حذف میشه شما بگید اگر اطلاع دارید که کنکور واسه ما حذف شده یانه آخه مدیرای هنرستان میگن شرط معدل اینجا میگن کنکور حداقل شرایط رو مشخص کنید که ببدونیم چطوری باید بخونیم

   • دروود
    سال 99 هنوز هیچ چیزی براش مشخص نیست، احتمال داره باز هم برای رشته های پرطرفدار کنکور برگزار کنند – امکان داره نکنند
    هنوز هیچ چیزی قطعی اعلام نشده

  • هنوز برنامه ای برای سال 99 اعلام نشده

 80. سلام.من یازدهم کامپیوترم .شبکه و نرم افزار .یعنی ما هم کنکور داریم؟چون اون بالا نوشته کنکور داره.آیا برداشته میشه یا باید بخونیم.ک تکلیفمون حداقل مشخص بشه

 81. سلام ؛ خسته نباشید من رشته کامپیوتر کاردانش سال اخرم برای کنکور باید کنکور فنی بدم؟یعنی کتاب های اونا رو باید بخونیم؟؟؟

 82. سلام
  من دوسال کنکور تجربی دادم ولی امسال میخوام کنکور کامپیوتر بدم ولی نمیدونم منابع چیه الان باید کتاب های نظام قدیم رو بخونم یا جدید اصلا کنکوری برگزار میشه یا نه
  لطفا جواب بدید.

  0

  سلام ایا رشته مکانیک در سال 99 کنکور داره

 83. سلام رشته الکترونیک بدون کنکور شرایط ادامه تحصیلشون چطوره ….چطور دانشگاهها پذیرش دارن برای این رشته

 84. ممنون ازسایت خوبتون …ماکاردانشیاسوابق تحصیلیمون حساب میشه یااینکه فقط براساس نتیجه کنکوره؟میشه مشاورفنی معرفی کنید؟!

 85. سلام میخواستم بدونم واسه کسی که کاردانشه بخوادواردرشته ای مانند فناوری اطلاعات بشه که مال فنی هااست ایامعدل کاردانش تاثیری داره من ۹۹کنکوردارم رشتم تصویرسازی زیرمجموعه کاردانشه…میتونم واردیک دانشگاه دولتی با رتبه ای خوب بشم البته باشرط معدل…سپاسگزارم اگ وقت بزاریدوبه سوالاتم جواب بدید…

 86. سلام من پایه دوازدهم دارم میرم و میخاستم بدونم شرایط انتخاب شهر و استانی که دانشگاه میخایم بریم توش چطوریه؟من میخام برم دانشگاه استان فارس ولی خودم شمال زندگی میکنم چطوریه شرایط؟

 87. سلام من امسال میرم یازهم و رشتم حسابداری کاردانش هستش میخواستم بدونم کنکور میتونم بدم یا نه سال بعد و می خوام تو یه شهر دیگه قبول شم مثل فارس یا تهران تبریز خودم ارومیه ای هستم

  • سلام وقتتون بخیر من سال ۹۶ دیپلم گرافیک گرفتم (کارو دانش) امسال میخوام کنکور شرکت کنم برای سراسری مشکلی نداره؟ کنکور کاردانی امسال برگزار نمیشه؟

 88. سلام وخسته نباشید…میخواستم بدونم اگه سال دهم ویازدهم روتوروستادرس خونده باشم ولی سال دوازدهم روتوشهر ایاسهمیه روستایی شامل میشم یانه؟ممنون…

 89. سلام بخوام بارشته تصویرسازی کاردانش برم دانشگاه دولتی ایامیشه یانه؟دیگه کنکورفنی ندم…

 90. سلام میخاستم بدونم امسال گرافیک کنکور داشت یا خیر؟

 91. سلام جناب صالح ، خسته نباشید ، وقت تون به خیر .
  بنده بزرگسال هستم و دی ماه مدرک دیپلم رشته ی گرافیک رایانه رو از شاخه ی کار و دانش رو می گیرم ، میخواستم بپرسم آیا من میتونم کنکور سراسری زبان بدم تا در رشته ی مورد علاقه ام یعنی مترجمی زبان ادامه تحصیل بدم و آیا میشه افرادی با شرایط بزرگسالی و کار و دانش بودن دانشگاه روزانه سراسری قبول شن و من از لحاظ آزمون خیالم راحته چون مطمئنم قبول میشم و رتبه ی لازمه رو کسب خواهم کرد فقط چیزی که برام سواله اینه که اگر من رتبه ی خوبی توی کنکور زبان بگیرم همون رتبه ای که برای دانشگاه و رشته ی مورد علاقه ام لازم و کافی هست اون موقع می تونم توی رشته ی مورد علاقه ام که مترجمی زبان هست قبول بشم و توی دانشگاه روزانه درس بخونم ؟؟؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید ، خیلی ممنون

  • دروود
   با مدرک فنی نمی تونید آزمون زبان شرکت کنید. برای دانشگاه سراسری هم سن مشخص نیست، با هر شرایطی می تونید در آزمون شرکت کنید

  0

  سلام و عرض ادب با این اوصاف رشته الکتروتکنیک برای سال های آینده یعنی سال تحصیلی ۹۸_۹۹ و یا ۹۹_۱۴۰۰ کنکور خواهد داشت یا خیر

 92. امسال رشته برق ساختمان کنکور داره؟

 93. سلام
  در سال تحصیلی 98-99 کنکور باید بدیم. بریم به دانشکده فنی ممنون

 94. سلام من دیپلم حسابداری نظام قدیم رو دارم آیا میتونم بدون کنکور در رشته های علوم تربیتی پیام نور ثبت نام کنم؟؟؟؟؟لطفا پاسخ دهید

 95. درموسسه غیر دولتی سراج کامیوتر می خوانم ترم۲ هستم می توانم در دانشگاه دولتی تحصیل کنم.

 96. سلام میخواستم بدونم از کاردانش مییشه کنکور تربیت بدنی داد؟؟

 97. سلام خسته نباشید ممنونم از سایت خوبتون
  ایا رشته حسابداری در سال99کنکور دارد؟

 98. سلام خسته نباشید میگم برای ورود به رشته مکاترونیک باید چه مدرکی داشته باشیم

 99. سلام عزیزان حالا تا سال 1400 به نظرتون کنکورمون برداشته میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 100. باسلام خسته نباشید.میگم امسال فنی حرفه ایی رشته کامپیوترکنکورداره یابراسال معدل هس؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  0

  سلام برای رشته فتوگرافیک در سال ۹۹ کنکور داره یا به شرط سوابق تحصیلی هستش

 101. سلام آیا سال ۹۹ کارشناسی برق کنکور دارد؟

 102. با سلام و عرض ادب من رضا عنایتی از تبریز هستم که الان سال یازدهم در رشته امور دامی فنی حرفه ای تحصیل میکنم ایا تا فارغ التحصیلی من باید کنکور بدم یا نه اصلا این رشته ای که من میخونم کنکور داره یا نه لطفا اگه میشه یکم زود تر به من پاسخ دهید.

 103. سلام ممنون از سایت خوبتان . خواستم بدونم رشته فتوگرافیک در دانشگاه آزاد قزوین موجوده یا نه؟

 104. با سلام . برای انتخاب رشته به دهم هدف اصلی بنده کامپیوتر هستش . ۱.آیا فنی حرفه ای رو پیشنهاد میدین یا رشته های نظری ؟. ۲. و اینکه اگر فنی حرفه ای رو انتخاب کنیم میتونیم برای ورود ب دانشگاه رشته مترجم زبان رو انتخاب کرد ؟ ۳. مدرک فنی لهتر است یا نظظرییی ؟
  ممنون میشم جواب بدین 🌸⁦✔️⁩

  0

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۵درسم تو رشته حسابداری نظام قدیم تموم شد ولی دیپلمم ناقص موند پارسالم دانشگاه دولتی قبول شدم ولی چون دیپلمم ناقص بود نتونستم برم امسالم بخاطر اینکه دولتی بود و نرفتم محروم بودم ولی سال ۹۹میخام دوباره ثبت نام کنم خاستم ببینم کنکور برگزار میشه یا بدون کنکور اخه پارسال بدون کنکور قبول کردن