جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون دکتری 97

سوال

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون دکتری 97 به چه صورت است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-08-29T10:17:30+04:30 1 پاسخ 438 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-08-29T10:18:07+04:30

  جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون دکتری 97 اعلام شد .

  نتایج دکتری 97 و کارنامه نهایی دکتری دانشگا‌ه‌ های زیر مجموعه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اعلام شد . داوطلبان باید با مراجعه به سایت‌ دانشگاه‌ ها و موسسات آموزشی پذیرفته شده ، از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌ نام مطلع شوند .

  در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در پایگاه اطلاع‌ رسانی دانشگاه ، پذیرفته‌ شدگان باید در یکی از روز های چهارشنبه 7 شهریور یا شنبه 10 شهریور با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده برای ثبت‌ نام‌ به دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی ذی‌ ربط مراجعه کنند .

  حضور پذیرفته‌ شدگان در ثبت‌ نام ضروری است

  حضور شخص پذیرفته برای ثبت‌ نام الزامی است و ثبت‌ نام منحصرا در تاریخ‌ های اعلام‌ شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌ پذیرد و عدم مراجعه پذیرفته‌ شدگان در تاریخ یا تاریخ‌ های تعیین‌ شده برای ثبت‌ نام به‌ منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد .

  در هر مرحله از ثبت‌ نام و هنگام تحصیل ، چنانچه مشخص شود داوطلبی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات غلطی ارائه داده و واجد شرایط نیست ، قبولی وی باطل شده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد .

  تغییر گرایش در دوره دکتری امکان‌ پذیر نیست

  تغییر گرایش و انتقال پذیرفته‌ شدگان دوره‌ های دکتری «Ph.D» امکان‌ پذیر نیست و بررسی این امور نیز به عهده سازمان سنجش نیست لذا درخواست‌ های داوطلبان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود .

  مطابق ضوابط پذیرفته‌ شدگان نهایی دوره‌ های روزانه در آزمون دکتری نیمه‌ متمرکز سال 97 در صورت عدم ثبت‌ نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی ، مجاز به ثبت‌ نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال 98 نخواهند بود .

  زمان تحصیل در دوره دکتری

  مدت تحصیل در دوره دکتری تخصصی ، حداقل شش نیمسال و حداکثر هشت نیمسال تحصیلی است .

  در صورتی که دانشجو در مدت مقرر دانش‌ آموخته نشود ، دانشگاه و موسسه آموزشی اختیار دارد به پیشنهاد استاد راهنما ، مدت تحصیل را حداکثر تا دو نیمسال افزایش دهد . برای دانشجویان مشمول آموزش رایگان ، تحصیل در نیمسال اول کماکان به‌ صورت رایگان ، اما در نیمسال دوم منوط به پرداخت هزینه ثابت است که طبق تعرفه هیات امنا تعیین و طبق شیوه‌ نامه مصوب موسسه یا دانشگاه دریافت می‌ شود .

  چنانچه در این مدت دانش‌ آموخته نشود ، پرونده وی برای تصمیم‌ گیری درباره ادامه تحصیل به کمیسیون موارد خاص موسسه ارجاع می‌ شود .

  تعداد واحدهای دوره دکتری

  تعداد واحدهای درسی دوره دکتری تخصصی 36 واحد است که از این تعداد ، 12 تا 18 واحد آموزشی و 18 تا 24 واحد پژوهشی است که در برنامه درسی هر رشته لحاظ می‌ شود .

  دانشجو در هر نیمسال تحصیلی باید حداقل 6 و حداکثر 10 واحد درسی انتخاب کند .

  حداقل نمره قبولی در هر درس 14 از 20 و میانگین کل قابل‌ قبول پس از گذراندن تمام واحدهای آموزشی 16 از 20 است .

  چنانچه میانگین کل نمرات دانشجو پس از گذراندن تمام واحدهای آموزشی کمتر از 16 باشد ؛ دانشجو موظف است با نظر استاد راهنما و تائید گروه ، فقط در نیمسال تحصیلی دروسی را برای ترمیم میانگین کل دریافت کند و با موفقیت بگذراند و در غیر این‌ صورت از ادامه تحصیل محروم می‌ شود .

  ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو در هر درس ، از سوی مدرس یا مدرسان آن درس و بر اساس حضور و فعالیت در کلاس ، انجام تکالیف و نتایج آزمون کتبی مرحله‌ ای و پایانی برای دروس نظری و نظری – علمی در هر نیمسال تحصیلی صورت می‌ پذیرد و مبنای عددی از صفر تا 20 تعیین می‌ شود .

  آزمون جامع

  برای ورود به مرحله ارزیابی جامع ، کسب میانگین کل حداقل 16 از تمام واحدهای آموزشی الزامی است .

  حداقل نمره قبولی در ارزیابی جامع 16 است ، در غیر این‌ صورت ، دانشجو صرفا می‌ تواند یک‌ بار دیگر در ارزیابی جامع شرکت کند و آن را با موفقیت بگذراند و الا پرونده دانشجو برای تصمیم‌ گیری در خصوص امکان شرکت مجدد در ارزیابی جامع به کمیسیون موارد خاص موسسه ارجاع می‌ شود .

  فعالیت پژوهشی و ارائه رساله

  گذراندن موفقیت‌ آمیز ارزیابی جامع و تصویب طرح پیشنهادی رساله در گروه آموزشی ، شرط لازم برای شروع فعالیت‌ های پژوهشی در دوره دکتری تخصصی است .

  دانشجوی دوره دکتری تخصصی مجاز است ، علاوه‌ بر استاد راهنمای اصلی ، استاد راهنمای دوم نیز داشته باشد . استاد راهنمای اصلی به درخواست دانشجو و از میان اعضای هیات علمی موسسه محل تحصیل و با مرتبه علمی حداقل استادیاری با تائید گروه آموزشی تعیین می‌ شود .

  چگونگی استفاده از فرصت مطالعاتی

  دانشجو مجاز است در زمان تدوین رساله دکتری و برای ادامه فعالیت‌ های پژوهشی خود طبق آیین‌ نامه مصوب وزارت علوم در مدت مجاز تحصیلی با عنوان فرصت تحقیقاتی به یکی از موسسه های آموزش عالی داخلی یا خارجی سفر کند .

  دانشجو پس از تدوین رساله به‌ شرط کفایت دستاورد های علمی و چاپ یک مقاله علمی – پژوهشی مستخرج از رساله ، با تائید استاد یا استادان راهنما مجاز است در حضور هیات داوران از رساله خود دفاع کند .

  منبع : آنا

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ