ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97

سوال

ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-14T16:40:56+03:30

  سازمان سنجش طی اطلاعیه ای زمان و مدارک و نحوه ثبت نام بدون کنکور تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 97 را اعلام کرد .

  با توجه به درخواست دانشگاه پیام‌ نور مبنی بر عدم تكمیل ظرفیت پذیرش رشته‌ های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 97 و با توجه به موافقت دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بدین‌وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی مراكز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام‌نور ( اعم از داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 97 ثبت‌نام نموده و یا ننموده‌اند )می‌رساند داوطلبان به منظور اطلاع از رشته‌ های تحصیلی و مراكز و واحد های آموزشی پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌ توانند به لینك جستجوی عنوان مركز/واحد آموزشی و كد رشته مندرج در پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان و همچنین به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه پیام‌نور مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مركز/ واحد آموزشی مورد علاقه خود ، با به همراه داشتن مدارك ذیل و با توجه به موارد مربوط  از تاریخ 97/07/22 لغایت 97/08/15 به مركز/واحد آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند.

  1- كلیه متقاضیان می‌ بایست حداكثر تا تاریخ 97/06/31 دارای مدرك دیپلم كامل متوسطه نظام قدیم ( دوره چهارساله ) یا پیش‌ دانشگاهی و یا كاردانی ( فوق دیپلم ) بوده باشند .

  تبصره : در صورت امكان تشكیل كلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از سوی مركز/ واحد آموزشی مورد تقاضا ، آن دسته از داوطلبانی كه حداكثر تا تاریخ 97/11/30 موفق به اخذ مدرك پیش‌ دانشگاهی و یا كاردانی گردند ، می‌توانند در رشته و یا رشته‌های تحصیلی مربوط متقاضی شوند .

  2- كلیه داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌نام از طریق مركز/ واحد آموزشی مربوط، بابت هزینه ثبت‌ نام نسبت به پرداخت مبلغ 220،000 (دویست و بیست هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الكترونیكی در سایت سازمان اقدام نمایند.

  3- هر داوطلب منحصراً می‌تواند در یك گروه آزمایشی و یك كد رشته محل متقاضی شود . بدیهی است در صورت ثبت‌ نام داوطلب در دو كد رشته و یا در دو مؤسسه ، اطلاعات وی از بانك اطلاعات پذیرفته‌ شدگان یكی از موسسات بر اساس ضوابط این سازمان حذف خواهد شده و هیچگونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد .

  4- داوطلبان می‌ بایست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مراكز/ واحدهای آموزشی در خصوص كد رشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند . بدیهی است پس از ثبت ، كد رشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست .

  5 – كلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت‌ نام و شركت در این مرحله از پذیرش دانشجو ، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

  6 – پس از انجام ثبت‌ نام ، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط ( در مركز و یا واحد آموزشی كه به آن مراجعه داشته‌اند ) تلقی می‌ شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود .

  7- آن دسته از داوطلبانی كه قبلاً در ردیف پذیرفته‌ شدگان نهایی آزمون سراسری سال 97 ( مرحله شهریور ماه ) قرار گرفته‌اند ، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌ نام و ادامه تحصیل باشند و در یكی از مراكز/واحد های آموزشی ثبت‌ نام نمایند ، قبولی قبلی آنها در شهریورماه لغو خواهد شد .

  مدارك مورد نیاز :

  1- اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

  2- اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش.

  3- اصل و یا گواهی مدرك پیش‌ دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

  4- گواهی اخذ مدرك كاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرك دیپلم نظام جدید كه فاقد مدرك پیش‌ دانشگاهی می‌ باشند .

  5- اصل شناسنامه و 2 برگ كپی از صفحات آن .

  6- اصل كارت ملی و 2 برگ كپی از آن .

  7- شش قطعه عكس 4×3 تهیه شده در سال جاری .

  8- مدرك نظام وظیفه برای برادران مشمول .

  كلیه پذیرفته‌ شدگان می‌ بایست به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌ دانشگاهی خود، به « دفاتر پیشخوان خدمات دولت » مراجعه و تائیدیه‌ تحصیلی ( ارزش تحصیلی ) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را در زمان ثبت‌ نام به دانشگاه ارائه دهند . كلیه پذیرفته‌ شدگان حتماً نام ‌رشته و مركز/واحد آموزشی محل تحصیل خود را در فرم « دفاتر پیشخوان خدمات دولت » اعلام نمایند .

  برای اطلاع از لیست رشته محل های بدون کنکور تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 97 کلیک کنید .

  منبع : سنجش

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )