ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه زابل 98

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه زابل 98 به چه صورت است ؟

حل شده 0

پاسخ ( 1 )

 1. دانشگاه زابل از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

  دانشگاه زابل در راستای رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی 99 -98 بر اساس آئین نامه ” تسهیلات به برگزیدگان علمی” در رشته های مندرج در فراخوان از بین داوطلبان واجد شرایط ، دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد . مهلت ارسال مدارک تا تاریخ 1398/02/25 می باشد . علاقمندان برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت فرم های ثبت نام به سایت دانشگاه زابل به آدرس http://www.uoz.ac.ir ( معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی < مدیریت تحصیلات تکمیلی < پذیرش بدون کنکور ) مراجعه فرمایند .

   

  الف ) شرایط عمومی : 

  1 – پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

  2 – دارا بودن صلاحیت عمومی

  3 -نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

  ب ) شرایط اختصاصی داوطلبان : 

  1 – حداکثر 30 درصد از ظرفیت دوره روزانه کارشناسی ارشد در هر رشته به دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ( مجموع روزانه و شبانه ) به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون با رعایت شرایط ذیل اختصاص می یابده.

  الف – دانشجوی ترم آخر دانشگاه های دولتی پس از شش نیمسال تحصیلی ( با احتساب انواع مرخصی ها ) حداقل سه چهارم واحدهای درسی را گذرانده باشد و در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی جزء 15 درصد برتر کلاس باشد و حداکثر تا تاریخ 31/06/1398 فارغ التحصیل گردد .

  ب – دانش آموخته دانشگاههای دولتی باشد و سنوات تحصیل متقاضی ( با احتساب انواع مرخصی ها و دروس انتقالی از دوره های قبل ) از هشت نیمسال تجاوز نکند و در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزء 15 درصد برتر کلاس باشد .

  ج – پذیرش برای سال تحصیلی 99-98 بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان پذیر است .

  د – پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه می باشد .

  تبصره 1 : دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را ک در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشنده، ب صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند .

  تبصره 2 : چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا ، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند یا ظرفیت پانزده درصد دوره کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد ، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه ، با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد .

  تبصره 3 : دانشگاه اختیار دارد درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود ( مانند بیماری ، ماموریت والدین و یا به دلیل زایمان ) ، حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این آیین نامه بشود را پس از تائید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل ، برای استفاده از تسهیلات این آیین نامه بررسی کند .

  2 – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم المپیادهای علمی و دانشجوئی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی وزارت علومه، تحقیقات و فناوریه.

  3 – تغییر رشته یا محل تحصیل پذیرفته شدگان مجاز نمی باشد .

  4 – دانشجویان دانشگاه های پیام نور ، آزاد اسلامی ، غیر دولتی – غیرانتفاعی ، علمی و کاربردی و پردیس های بین الملل دانشگاهی مجاز به شرکت در فراخوان نیستند .

  تذکر : دانشجویان و دانش آموختگان کارشناسی این دانشگاه که به هر دلیل علاقه ای به ادامه تحصیل در این دانشگاه ندارند ( فکر می کنند از طریق آزمون سراسری قطعاً در کد رشته محل دیگری پذیرفته شده و یا می توانند در دانشگاه دیگری پذیرش بدون آزمون شوند و یا اساساً رشته مورد تقاضای ایشان در دانشگاه زابل وجود ندارد ) می توانند معرفی نامه ممتازی را از دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه دریافت و شخصاٌ از طریق مراجعه به سایر دانشگاه هاه و همچنین جایابی سازمان سنجش اقدام کنند . این افراد می توانند در جایابی سازمان سنجش دانشگاه زابل را نیز انتخاب کنند ، ولی ممکن است ظرفیت دانشگاه قبلا پر شده باشد . بنابرای ممتازینی که تا تاریخ 25/02/1398 مدارک را ارسال ننمایند ، منصرف تلقی شده و مشخصات آنها در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نمی گردد .

  5 – اصل رسید بانکی به مبلغ هشتصد هزار ریال ( 800000 ریال ) به نام درآمد حاصل از قراردادهای آموزشی دانشگاه زابل به شماره حساب فراگیر 2569109003 بانک تجارت ، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت . ( دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه زابل می بایست پنجاه درصد مبلغ مذکور معادل چهارصد هزار ریال ( 400000 ریال ) پرداخت نمایند ) .

  متقاضیان واجد شرایط می توانند برای اطلاع از مدارک مورد نیاز و رشته های مورد پذیرش روی لینک زیر کلیک کنند .

  فراخوان پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه زابل 98 – 99

  منبع : دانشگاه زابل

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ