ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی مالک اشتر 98

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی مالک اشتر 98 به چه صورت است ؟

حل شده 0

پاسخ ( 1 )

 1. دانشگاه صنعتی مالک اشتر بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

  دانشگاه صنعتی مالک اشتر به منظور حمایت از دانش آموختگان استعداد درخشان مقطع کارشناسی ، و در چارچوب  ” آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ” اقدام به پذیرش دانشجو بدون ازمون ( سهمیه استعداد درخشان ) از میان فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته با لحاظ نمودن شرایط مندرج در فراخوان برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 در رشته های اعلام شده می نماید . داوطلبانی که حائز کلیه شرایط مندرج در آیین نامه مذکور و شرایط عمومی و اختصاصی این دانشگاه می باشند ، حداکثر تا تاریخ 1398/03/01 می توانند پرونده تقاضای خود به پست الکترونیک دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه به نشانی estedad@mut.ac.ir ارسال نمایند .

   

  الف : شرایط عمومی

  داوطلبان می بایست از تمامی شرایط مشروحه زیر برخوردار باشند :

  1 – اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .

  2 – متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران .

  3 – عدم منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی ( برای داوطلبان مرد ) به تشخیص مراجع ذیصلاح

  ب : شرایط و ضوابط اختصاصی

  دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته داخل(ورودی نیمسال دوم 93 و نیمسال اول و دوم 94 ) که حائز یکی از شرایط ذیل هستند . می توانند برای استفاده از مزایای این ائین نامه درخواست خود را به دانشگاه ارایه نمایند .

  1 – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای علمی دانشجویی کشور .

  2 – دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی ( با حداقل سه چهارم واحدهای درسی ) به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند . ( اتمام تحصیلات کارشناسی از 1397/07/01 تا تاریخ 1398/06/31 . )

  تبصره 1 : دانشجویان مندرج در بند ب که در مدت شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء پانزده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون ، در دوره کارشناسی ارشد پذیرفته خواهند شد . ( اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ 1398/06/31 . )

  تبصره 2 : پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است .

  متقاضیان واجد شرایط برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام و رشته های مورد پذیرش روی لینک زیر کلیک کنند  .

  فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی مالک اشتر 98 – 99

  منبع : دانشگاه صنعتی مالک اشتر

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ