ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز 98

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز 98 به چه صورت است ؟

حل شده 0

جواب ها ( 2 )

 1. اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شیراز 98

  اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شیراز برای سال تحصیلی 98 – 99 اعلام شد .

  بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی دانشگاه شیراز اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد ویژه ممتازین سال تحصیلی 98 – 99 اعلام شده و این متقاضیان لازم است به نکات زیر توجه نمایند :

  ۱ – در رشته هایی که اسامی پذیرفته شدگان اعلام نشده است متعاقبا نتایج از طریق سایت دانشگاه شیراز اعلام خواهد شد .

  ۲ – پذیرش قطعی دانشجو منوط به تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور می باشد .

  ۳ – در صورت مشاهده هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب ، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل ، از ادامه کار وی جلوگیری و پی گیری قانونی به عمل خواهد آمد .

  ۴ – افرادی که نامشان در دو رشته – گرایش به عنوان پذیرفته شده اعلام گردیده ، لازم است تا هفته سوم فروردین ماه ۹۸ در یکی از رشته ها انصراف خود را اعلام نمایند . در غیر این صورت دانشگاه مجاز خواهد بود در یکی از رشته ها نام آن ها را حذف کند .

  ۵ – دانشجویانی که قصد انصراف از پذیرش خود را دارند لازم است مراتب انصراف خود را به صورت کتبی به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه اعلام نمایند .

  ۶ – چگونگی ثبت نام و مدارک مورد نیاز پذیرفته شدگان هماهنگ با سازمان سنجش آموزش کشور در تابستان سال ۹۸ از طریق سایت دانشگاه شیراز قابل پی گیری خواهد بود .

  برای اطلاع از اسامی پذیرفته شدگان روی لینک زیر کلیک کنید :

  اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شیراز سال تحصیلی 98 – 99 

  منبع : دانشگاه شیراز

  بهترین پاسخ
 2. دانشگاه شیراز از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

  دانشگاه شیراز از میان دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان مقطع كارشناسی دانشگاه های دولتی ( به غیر از آنهایی که در زیر قید شده است ) ، پس از بررسی سوابق آموزشی – پژوهشی و انجام مصاحبه علمی ، برای سال تحصیلی 99-98 تعدادی دانشجو در مقطع كارشناسی ‌ارشد پذیرش می‌ نماید .
  دانشجویان موسسات آموزش عالی دولتی ، دانشگاه پیام نور ، آزاد اسلامی ، فرهنگیان ، غیر دولتی – غیر انتفاعی ، علمی – کاربردی و فنی – حرفه ای و پردیس های خودگردان و آموزش های الکترونیک سایر دانشگاه ها ( به استثنای دانشگاه شیراز )  مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند .

  الف) شرایط عمومی : دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل

  ب ) شرایط اختصاصی : 
  1 – دانشجویانی که پس از  6 نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد های درسی ،  به لحاظ میانگین جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته هم روردی خود باشند ، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند .
  تبصره 1 : دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته صرفا دانشگاه شیراز ، پس از 6 نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد های درسی به لحاظ میانگین کل بین جزو بیست و پنج درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار می گیرند ، نیز می توانند در این فراخوان شرکت نمایند .  بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان  مشروط به عدم تکمیل ظرفیت توسط پانزده درصد اول می باشد .
  تبصره 2- دانشجویان واجد شرایط باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی  در دوره کارشناسی خود دانش آموخته شوند .

  2  – دانشگاه می تواند دانشجویانی را که در مدت 6 نیمسال فارغ التحصیل می شوند و به لحاظ میانگین نمره جزوه پانزده درصد برتر هم رشته هم ورودی خود باشند، بصورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند .
  تبصره : چنانچه طول دوره تحصیل دانشجو به دلایلی خارج از اختیار دانشجو ( مانند بیماری ، ماموریت والدین یا همسر و یا بدلیل زایمان ) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور ادامه یابد ، درخواست دانشجو پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل ، برای استفاده از تسهیلات آیین نامه در دانشگاه شیراز قابل بررسی خواهد بود .

  3 – رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت ، با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد – بدون داشتن شرایط بند 1 – نیز می توانند در این فراخوان شرکت کنند .

  مصاحبه از ثبت نام کنندگان  در نیمه اول اسفند ماه سال 97 خواهد بود که تاریخ دقیق آن در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد . 

  امتیاز مصاحبه به شرح جدول زیر می باشد :

  جدول امتیازات
  ردیف نوع فعالیت امتیاز نحوه ارزیابی
  1 معدل کل 40 تا 60  امتیاز بر اساس نظر گروه ( بخش) و با درنظر گرفتن ضریب برای دانشگاههای مختلف
  2 معدل دروس تخصصی 10 تا 30 امتیاز بر اساس نظر گروه ( بخش) و با درنظر گرفتن ضریب برای دانشگاههای مختلف
  3 مصاحبه علمی 25 امتیاز *بر اساس گزینه های زیر
  4 سوابق پژوهشی 5 امتیاز مقاله علمی- فعالیت در انجمن های علمی و …
  جمع 100 امتیاز
  * گزینه های مصاحبه علمی :
  – میزان اطلاعات تخصصی از طریق پاسخگویی به سؤالات علمی
  – قدرت بیان و انتقال مطالب
  – میزان علاقه مندی ( نگرش به رشته )
  – توانایی استدلال منطقی و خلاقیت دانشجو در پاسخگویی به سؤالات
  – شیوه برخورد و رفتار فردی
  – آشنایی با زبان تخصصی
  زمان ثبت نام : 
  1- متقاضیان ورودی نیم سال اول سال تحصیلی 95 – 94 ( فارع التحصیل حداکثر تا 98/6/31 ) و ورودی نیم سال دوم 94 – 93 ( در صورت داشتن تمام شرایط ) میتوانند از 97/11/1 الی 97/11/25 به سایت دانشگاه شیراز به آدرس shirazu.ac.ir مراجعه و به صورت اینترنتی ثبت نام و مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند . این مدت به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود .
  برای کسب اطلاعات بیش تر روی فراخوان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز 98 – 99 کلیک کنید . 
  منبع : دانشگاه شیراز

ارسال یک پاسخ