ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98 به چه صورت است ؟

حل شده 0

پاسخ ( 1 )

 1. این نظر ویرایش شده

  اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 98

  18 فروردین 98

  نتایج اولیه متقاضیان پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد برای سال تحصیلی 98 – 99 اعلام شد .

  بر اساس اطلاعیه منتشر شده در بخش معاونت آموزشی سایت دانشگاه فردوسی مشهد اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون این دانشگاه برای سال تحصیلی 98 – 99 اعلام شده است . متقاضیان با کلیک بر روی لینک زیر می توانند لیست اعلام شده را مشاهده نمایند .

  لیست اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فردوسی مشهد 98 – 99

  مطابق این اطلاعیه نتایج اولیه سایر رشته ‎ها پس از بررسی گروه‎ های آموزشی و ارسال اسامی به دفتر استعدادهای درخشان در سایت این دانشگاه به آدرس www.um.ac.ir اعلام خواهد شد .

  منبع : دانشگاه فردوسی مشهد

  —————–

  3 آذر 97
  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98 تا روز چهارشنبه 5 دی ماه تمدید شد .

  بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی دانشگاه فردوسی مشهد با توجه به همزمانی به روز رسانی سایت دانشگاه در روزهای پنجشنبه و جمعه 29 و 30 دی ‎ماه با آخرین فرصت ثبت نام پذیرش بدون آزمون ( استعداد درخشان ) كارشناسی ارشد سال 99-1398 و عدم امكان ثبت نام  متقاضیان ، فرصت ثبت نام تا 5 دی‎ماه 1397 تمدید شد .

  ضروری است متقاضیان گرامی شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه و پیش از ثبت‌ نام از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایند .

  شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ( استعداد درخشان )  سال تحصیلی 99-1398

  1. ورودی ‎های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1394 ورودی‎های کارشناسی نیمسال دوم  1393
  2. حداکثر طی 8 نیمسال ( ترم تابستانی محاسبه نمی شود )  فارغ التحصیل شوند .
  3. پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم (75%) واحدهای درسی را گذرانده باشد .
  4. تا پایان نیمسال ششم ، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد  و جز پانزده  درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد .
  5. چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد ، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه فردوسی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می‎ باشد .
  6. تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می ‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند .
  7. استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .

  داوطلبان می توانند برای اطلاعت بیش تر در خصوص ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد به سایت این دانشگاه به آدرس www.um.ac.ir مراجعه نمایند .

  منبع : دانشگاه فردوسی مشهد
  ———–
  دانشگاه فردوسی مشهد از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

  دفتر استعداد درخشان دانشگاه فردوسی مشهد برای سال تحصیلی 99 – 1398 اقدام به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون می‌ نماید . سامانه ثبت نام تا 97/09/15 جهت ثبت نام الکترونیکی متقاضیان ، فعال می‎ باشد . ضروری است متقاضیان گرامی شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه و پیش از ثبت‌ نام از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایند .

  شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ( استعداد درخشان ) سال تحصیلی 99-1398

  1. ورودی‎ های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1394 ورودی‎ های کارشناسی نیمسال دوم 1393
  2. حداکثر طی 8 نیمسال ( ترم تابستانی محاسبه نمی شود ) فارغ التحصیل شوند .
  3. پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم (75%) واحدهای درسی را گذرانده باشد .
  4. تا پایان نیمسال ششم ، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد و جز پانزده درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد .
  5. چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد ، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه فردوسی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می ‎باشد .
  6. تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می ‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند .
  7. استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .
  تبصره : دانشگاه می‎تواند متقاضیانی که در 6 نیمسال فارغ التحصیل شوند را به شرط آنکه از لحاظ معدل جزو 15 درصد برتر هم کلاسی‎ های خود باشد ، خارج از ظرفیت پذیرش نماید . ( متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می ‎شوند ؛ گواهی رتبه و ریز نمرات تا پایان نیمسال پنجم را ارسال نمایند . مطابق با مصوبه جدید این گروه از متقاضیان باید در مقایسه با معدل دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی ( ورودی سال قبل ) جز 15 درصد برتر باشند .

  مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد

  • اسکن عکس
  • اسکن كارت ملی
  • اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال 6
  • اسکن فرم گواهی رتبه ( تا پایان نیمسال ششم ) تایید شده توسط آموزش دانشگاه محل تحصیل
  • مبلغ 70 هزار تومان قابل پرداخت از درگاه پرداخت الكترونیكی موجود در سامانه ثبت نام
  • اطلاع از پست الکترونیک دو تن از اساتیدی كه با ایشان دروسی را گذرانده باشند جهت درج در سامانه ثبت نام ( توجه کنید که پست الکترونیک اساتید باید پست الکترونیک دانشگاهی با پسوند ac.ir باشد ) .

  تذکرات مهم :

  • مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر ثبت تام اینترنتی نکرده باشند بررسی نخواهد شد .
  • در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری نماید و یا مدارک بارگذاری شده ( اسکن شده ) خوانا نباشد . درخواست وی بررسی نخواهد شد .
  • دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم ، نسبت به تکمیل دقیق فرم مطابق با مدارک بارگذاری شده اقدام نماید . در صورت عدم رعایت موارد فوق مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراض ندارد .
  • ارائه درخواست و دارا بودن شرایط، به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی ‎باشد . بنابراین به داوطلبان توصیه می‎شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی ورود به دوره کارشناسی ارشد را نیز رعایت نمایند .
  • پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ( سازمان سنجش آموزش کشور ) خواهد بود .

  داوطلبان برای دریافت فرم گواهی رتبه و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد می بایست به سایت این دانشگاه به آدرس http://www.um.ac.ir بخش معاونت آموزشی مراجعه نمایند .

  منبع : دانشگاه فردوسی مشهد

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ