ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98 به چه صورت است ؟

آیا این سوال مفید بود؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
حل شده 0

اگر در رابطه با این پرسش پاسخ خود را نیافتید و یا در هر زمینه تحصیلی ( مدارس ، دانشگاه ، کنکور سراسری ، کارشناسی ارشد ، مطقع دکتری ،نظام وظیفه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ؛
از خط ثابت با شماره 9099071612 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید
پاسخگویی کارشناسان صدای مشاور از 8صبح الی 12 شب

پاسخ ( 1 )

 1. این نظر ویرایش شده

  3 آذر 97
  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98 تا روز چهارشنبه 5 دی ماه تمدید شد .

  بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی دانشگاه فردوسی مشهد با توجه به همزمانی به روز رسانی سایت دانشگاه در روزهای پنجشنبه و جمعه 29 و 30 دی ‎ماه با آخرین فرصت ثبت نام پذیرش بدون آزمون ( استعداد درخشان ) كارشناسی ارشد سال 99-1398 و عدم امكان ثبت نام  متقاضیان ، فرصت ثبت نام تا 5 دی‎ماه 1397 تمدید شد .

  ضروری است متقاضیان گرامی شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه و پیش از ثبت‌ نام از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایند .

  شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ( استعداد درخشان )  سال تحصیلی 99-1398

  1. ورودی ‎های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1394 ورودی‎های کارشناسی نیمسال دوم  1393
  2. حداکثر طی 8 نیمسال ( ترم تابستانی محاسبه نمی شود )  فارغ التحصیل شوند .
  3. پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم (75%) واحدهای درسی را گذرانده باشد .
  4. تا پایان نیمسال ششم ، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد  و جز پانزده  درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد .
  5. چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد ، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه فردوسی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می‎ باشد .
  6. تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می ‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند .
  7. استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .

  داوطلبان می توانند برای اطلاعت بیش تر در خصوص ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد به سایت این دانشگاه به آدرس www.um.ac.ir مراجعه نمایند .

  منبع : دانشگاه فردوسی مشهد
  ———–
  دانشگاه فردوسی مشهد از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

  دفتر استعداد درخشان دانشگاه فردوسی مشهد برای سال تحصیلی 99 – 1398 اقدام به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون می‌ نماید . سامانه ثبت نام تا 97/09/15 جهت ثبت نام الکترونیکی متقاضیان ، فعال می‎ باشد . ضروری است متقاضیان گرامی شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه و پیش از ثبت‌ نام از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایند .

  شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ( استعداد درخشان ) سال تحصیلی 99-1398

  1. ورودی‎ های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1394 ورودی‎ های کارشناسی نیمسال دوم 1393
  2. حداکثر طی 8 نیمسال ( ترم تابستانی محاسبه نمی شود ) فارغ التحصیل شوند .
  3. پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم (75%) واحدهای درسی را گذرانده باشد .
  4. تا پایان نیمسال ششم ، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد و جز پانزده درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد .
  5. چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد ، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه فردوسی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می ‎باشد .
  6. تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می ‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند .
  7. استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .
  تبصره : دانشگاه می‎تواند متقاضیانی که در 6 نیمسال فارغ التحصیل شوند را به شرط آنکه از لحاظ معدل جزو 15 درصد برتر هم کلاسی‎ های خود باشد ، خارج از ظرفیت پذیرش نماید . ( متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می ‎شوند ؛ گواهی رتبه و ریز نمرات تا پایان نیمسال پنجم را ارسال نمایند . مطابق با مصوبه جدید این گروه از متقاضیان باید در مقایسه با معدل دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی ( ورودی سال قبل ) جز 15 درصد برتر باشند .

  مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد

  • اسکن عکس
  • اسکن كارت ملی
  • اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال 6
  • اسکن فرم گواهی رتبه ( تا پایان نیمسال ششم ) تایید شده توسط آموزش دانشگاه محل تحصیل
  • مبلغ 70 هزار تومان قابل پرداخت از درگاه پرداخت الكترونیكی موجود در سامانه ثبت نام
  • اطلاع از پست الکترونیک دو تن از اساتیدی كه با ایشان دروسی را گذرانده باشند جهت درج در سامانه ثبت نام ( توجه کنید که پست الکترونیک اساتید باید پست الکترونیک دانشگاهی با پسوند ac.ir باشد ) .

  تذکرات مهم :

  • مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر ثبت تام اینترنتی نکرده باشند بررسی نخواهد شد .
  • در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری نماید و یا مدارک بارگذاری شده ( اسکن شده ) خوانا نباشد . درخواست وی بررسی نخواهد شد .
  • دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم ، نسبت به تکمیل دقیق فرم مطابق با مدارک بارگذاری شده اقدام نماید . در صورت عدم رعایت موارد فوق مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراض ندارد .
  • ارائه درخواست و دارا بودن شرایط، به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی ‎باشد . بنابراین به داوطلبان توصیه می‎شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی ورود به دوره کارشناسی ارشد را نیز رعایت نمایند .
  • پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ( سازمان سنجش آموزش کشور ) خواهد بود .

  داوطلبان برای دریافت فرم گواهی رتبه و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد می بایست به سایت این دانشگاه به آدرس http://www.um.ac.ir بخش معاونت آموزشی مراجعه نمایند .

  منبع : دانشگاه فردوسی مشهد

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ