ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه نیشابور 97

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه نیشابور 97 به چه صورت است؟

حل شده 0
ناشناس 2018-05-08T12:47:48+04:30 1 پاسخ ها 583 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-05-08T12:49:28+04:30

  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه نیشابور ۹۷

  دانشگاه نیشابور از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 97 – 98 دانشجو می پذیرد .

  دانشگاه نیشابوردر راستای اجرای آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین نامه مذکور ، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ؛ اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ( در رشته های اعلام شده ) بدون شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ، برای نیم سال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ نموده است .
  شرایط متقاضیان :

  کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند ، می  توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی ، ‌در رشته های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند . متقاضیان می بایست در خواست و مدارک خود را از 20/1/1397 لغایت 1/3/1397 به نشانی نیشابور انتهای بلوار جانبازان انتهای بلوار ادیب دانشگاه نیشابور ارسال نمایند .

  احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای زیر الزامی است .

  • دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم ( ۳/۴ ) واحد های درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند .
  • دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل  ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان  باشند .
  • برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد
  • چنانچه ۱۵ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته ای تکمیل نشد دانشگاه می تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی ( جزء ۲۵ درصد برتر ) که صرفاً  در مقطع کارشناسی در همین دانشگاه تحصیل کرده باشند پذیرش نماید .

  تبصره ۱ : پذیرش در رشته تحصیلیمرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .
  تبصره ۲ : دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً 31/6/1397) دانش‌آموخته شوند می توانند در این فراخوان تقاضا دهند .
  تبصره ۳ : استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .

  اعلام نتایج :
  اسامی اولیه پذیرفته شدگان خردادماه ۱۳۹۷ از طریق وب سایت دانشگاه نیشابور اعلام خواهد شد .

  متقاضیان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه نیشابور می توانند برای مطالعه متن کامل فراخوان به سایت این دانشگاه به آدرس fa.neyshabur.ac.ir/fa مراجعه نمایند .

  منبع : دانشگاه نیشابور

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )