ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه نوشیروانی بابل 98

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه نوشیروانی بابل 98 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

 1. دانشگاه نوشیروانی بابل از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

  دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بر اساس آیین نامه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان ابلاغ شده توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و شیوه نامه مصوب دانشگاه ، از میان متقاضیان واجد شرایط تعداد محدودی را بدون آزمون جهت ورود به دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۳۹۸-۹۹ می پذیرد .
  حداقل شرایط لازم :

  ۱ – پس از ۶ نیمسال با گذراندن حداقل ۱۰۵ واحد درسی ( یا %۷۵ کل واحدهای درسی رشته کارشناسی خود ) به لحاظ میانگین جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند . ( برای داوطلبانِ دانشجو در دانشگاه های سطح ۱ و ۲ )

  تبصره ۱ – داوطلبانی که از دانشگاه های سطح ۳ دانش آموخته می شوند باید ضمن داشتن شرایط بند ۱ حتما دارای رتبه های اول تا سوم در میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند .

  تبصره ۲ – داوطلبانی که از دانشگاه های سطح ۴ دانش آموخته می شوند باید ضمن داشتن شرایط بند ۱ حتما دارای رتبه اول در میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود و میانگین حداقل ۱۷ باشند .
  ۲ – حداکثر تا تاریخ ۹۸/۶/۳۱ در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند .
  ۳ – پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است .
  ۴ – دوره کارشناسی متقاضی باید جزء دوره های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه های دولتی باشد .

  تبصره ۱ – تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی باید به صورت تمام وقت باشد .

  تبصره ۲ – مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری و غیرحضوری مورد پذیرش نخواهد بود .

  تبصره ۳ – دوره تحصیلی متقاضی در دوره کارشناسی باید کارشناسی پیوسته باشد .
  متقاضیان ویژه

  ۱ – پرونده داوطلبانی که در طول ۶ نیمسال در یک دوره تمام وقت روزانه مقطع کارشناسی پیوسته و از دانشگاه های دولتی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند میتواند به صورت جداگانه برای دوره کارشناسی ارشد همان سال بررسی شود .

  ۲ – چنانچه ظرفیت پانزده درصد دوره کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد ، در این صورت دانشگاه از متقاضیان ده درصد بعدی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته به عنوان ذخیره پذیرش خواهد کرد .

  ۳ – دانشگاه درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود ( مانند بیماری ، ماموریت والدین یا همسر ویا به دلیل زایمان، ) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این اطلاعیه بشود را پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل ، برای استفاده از تسهیلات این شیوه نامه بررسی می کند .

  ۴ – دانشگاه ، برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت ، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد ، به صورت مازاد بر ظرفیت با آزمون پذیرش می کند .
  تاریخ ثبت نام

  عملیات ثبت نام توسط داوطلبان باید حداکثر تا تاریخ ۹۸/۳/۳۱ پایان یابد و پس از آن ارسال مدارک و یا ثبت نام از طریق سامانه ممکن نخواهد بود .

   

  متقاضیان واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیش تر می توانند روی لینک زیر کلیک کنید .

   

  فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه نوشیروانی بابل 98 – 99

  منبع : دانشگاه نوشیروانی بابل

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )