ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی 98

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی 98 به چه صورت است ؟

حل شده 0

پاسخ ( 1 )

 1. دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

  این دانشگاه بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه درصدد پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان برای دوره کارشناسی ارشد در نیم سال اول سال تحصیلی 98 – 99 می باشد . قابل ذکر است متقاضیان باید دارای شرایط ذیل باشند .

  ۱ – فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ( دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه ها که هنوز فارغ التحصیل نشده اند ، لازم است گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا ۹۸/۶/۳۱ ارائه نمایند ) .
  ۲ – داوطلبین بایستی کلیه شرایط صلاحیت های عمومی برای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی طبق ضوابط وزارت تحقیقات و فناوری را دارا باشند .
  ۳ – مشمول ضوابط و شرایط (( آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد )) باشند .
  شرایط اختصاصی :
  * امتیازات داوطلبان مطابق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طبق بندهای زیر محاسبه و رتبه بندی می گردد .

  ۱ – پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی به لحاظ میانگین کل جز پانزده درصد برتر دانشجویان و هم ورودی خود باشد .

  تبصره : دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جز پانزده درصد برتر باشند ، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش نماید .

  ۲ – حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود .

  ۳ – پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یکبار امکانپذیر است .

  ۴ – پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .

  ۵ – متقاضیان بایستی در بازه زمانی ۱۳۹۷/۷/۱ لغایت ۱۳۹۸/۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند .

  ۶ – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد جهت همان رشته یا رشته های مرتبط با تشخیص شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم تحقیقات و فناوری
  مدارک موردنیاز :
  ۱ – یک قطعه عکس رنگی تمام رخ ۴×۳

  ۲ – تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

  ۳ – تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر جهت داوطلبان مرد.

  ۴ – تصویر ریزنمرات کارشناسی به تفکیک نیمسال تحصیلی در سربرگ دانشگاه محل تحصیل .

  ۵ – تصویر گواهی رتبه از دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی ( با ذکر تعداد دانشجویان پذیرفته شده هم ورودی ، طول تحصیل دانشجو در آن مقطع، معدل و رتبه دانشجو و نوع دوره تحصیلی منظور روزانه / شبانه بودن است . )

  ۶ – تصویر مدارک برگزیده شدن در المپیادهای علمی دانشجویی به همراه چکیده مطالب آنها .

  ۷ – تکمیل و ارسال فرم ثبت اطلاعات داوطلبان ورود به دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه و فرم ب( لازم به ذکر است هر داوطلب حداکثر مجاز به انتخاب ۲ گرایش در رشته خود است . )

  ۸ – پرداخت الکترونیکی مبلغ ۸۸۰۰۰۰ ریال از مسیر آموزش / شهریه / پرداخت الکترونیک . مبلغ فوق غیرقابل استرداد است .
  نحوه ارائه مدارک :
  ۱ – ثبت نام (/http://golestan.kgut.ac.ir) پس از ورود به سیستم و سپس قسمت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد استعداد درخشان ، لازم است فرم مشخصات اولیه را تکمیل نموده آنگاه مشخصات داوطلب به صورت موقت ثبت می گردد و نام کاربری و رمز عبور به داوطلب اختصاص مییابد . سپس مجدداً از قسمت ورود به سیستم با نام کاربری و رمز عبور دریافتی وارد سامانه جامع آموزش شده و مدارک موردنیاز به شرح فوق را با فرمت مناسب در محل های مناسب در سامانه مذکور بارگذاری نمایند .
  تذکرات مهم :
  – ثبت نام در سامانه جامع آموزش حداکثر تا تاریخ ۹۸/۲/۳۱ انجام گردد .

  – پذیرش اولیه متقاضیان بر اساس بررسی مدارک و سوابق تحصیلی است و به مدارک ناقص و یا آپلود نشده پس از تاریخ ۹۸/۲/۳۱ ترتیب اثر داده نخواهد شد .

  – ارائه درخواست و پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نخواهد بود و پذیرش قطعی منوط به تائید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری خواهد بود .

  متقاضیان واجد شرایط ثبت نام می توانند برای اطلاع از رشته های دارای پذیرش روی لینک زیر کلیک کنند .

  فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته سال تحصیلی 98 – 99

  منبع : دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ