ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه حکیم سبزواری 97

سوال

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه حکیم سبزواری 97 به چه صورت است؟

حل شده 0
زهرا نوردی 3 سال 2018-04-24T21:25:32+04:30 1 پاسخ 628 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-04-24T21:26:42+04:30

  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه حکیم سبزواری 97

  دانشگاه حکیم سبزواری بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ، برای سال تحصیلی 97 – 98 دانشجو می پذیرد .

  دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین نامه مذکور ، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ؛ اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ( در رشته های اعلام شده ) بدون شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ، برای نیم سال اول سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ نموده است .
  شرایط متقاضیان :

  کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند ، می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی ، ‌در رشته های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند . متقاضیان می بایست در خواست و مدارک خود را از ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ لغایت ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری به نشانی : http://www.hsu.ac.ir/talent ثبت نمایند .

  • احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ الزامی است .

  1 – دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم ( ۳/۴ ) واحد های درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند .
  2 – دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل  ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود ، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان  باشند .
  3 – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد
  4 – چنانچه ۱۵ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته ای تکمیل نشد دانشگاه می تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی ( جزء ۲۵ درصد برتر ) که صرفاً  در مقطع کارشناسی در همین دانشگاه تحصیل کرده باشند پذیرش نماید .

  • تبصره ۱ : پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .
  • تبصره ۲ : دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی ( و نهایتاً ۹۷/۰۶/۳۱ ) دانش‌ آموخته شوند می توانند در این فراخوان تقاضا دهند .
  • تبصره ۳ : استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .
  • در مقطع کارشناسی حداکثر طی ۸ نیمسال فارغ التحصیل شود .
  • فرم گواهی معدل و ریز نمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریور ماه و پس از فارغ التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد .

  مراحل و مدارک ثبت نام اینترنتی :

  • ثبت درخواست صرفا در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان به نشانی http://www.hsu.ac.ir/talent صورت می پذیرد .
  • تکمیل فرم گواهی معدل ، تعداد واحد گذرانده شده و رتبه تا پایان نیمسال ششم توسط آموزش دانشکده مربوط
  • اسکن صفحه نخست شناسنامه
  • اسکن کارت ملی
  • اسکن عکس ( ۴×۳ ) پرسنلی
  • اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم
  • فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال را به شماره حساب ۷۸۷۴۵۱۷۵۵۴به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه حکیم سبزواری نزد بانک تجارت ( قابل واریز از تمامی شعبه ها ) جهت بررسی پرونده .

  اعلام نتایج :
  اسامی اولیه پذیرفته شدگان خرداد ماه ۱۳۹۷ از طریق وب سایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری اعلام خواهد شد .

  متقاضیان واجد شرایط می توانند برای مطالعه متن کامل فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه حکیم سبزواری و رشته گرایش های مورد پذیرش به سایت http://www.hsu.ac.ir/talent/ مراجعه نمایند .

  منبع : دانشگاه حکیم سبزواری

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ