ثبت نام آزمون جدید استخدامی وزارت نیرو 97

سوال

ثبت نام آزمون جدید استخدامی وزارت نیرو 97 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-08-04T15:00:48+04:30

  وزارت نیرو در تمامی بخش‌های مختلف صنعت آب و برق ۱۵۱۷ نفر را از طریق این ازمون استخدام خواهد کرد. این تعداد استخدامی در سه بخش مختلف شرکت‌های توزیع نیروی برق، شرکت‌های آب و فاضلاب و نیروگاه‌های برق و برای سراسر کشور می‌باشد.در این آزمون برای شرکت‌های توزیع نیروی برق و نیروگاه‌ها از مقطع کاردانی نیز ظرفیت استخدامی وجود دارد.
  سرویس استخدامی برق نیوز: ثبت نام آزمون استخدامی جدید وزارت نیرو روز‌های ۲۱ و یا ۲۲ مردادماه امسال از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز خواهد شد که به مدت یک هفته امکان ثبت نام وجود خواهد داشت. تاریخ دقیق باز شدن سایت سازمان سنجش برای شروع ثبت نام منوط به آمادگی به این سازمان است، ولی بر اساس هماهنگی‌های انجام شده در همین روز‌ها ثبت نام آغاز خواهد شد.

  در مجموع وزارت نیرو در تمامی بخش‌های مختلف صنعت آب و برق ۱۵۱۷ نفر را از طریق این ازمون استخدام خواهد کرد. این تعداد استخدامی در سه بخش مختلف شرکت‌های توزیع نیروی برق، شرکت‌های آب و فاضلاب و نیروگاه‌های برق و برای سراسر کشور می‌باشد.

  معاونت منابع انسانی وزارت نیرو، بیش از ۸۰ نفر از ظرفیت استخدامی این آزمون به نیروگاه‌ها اختصاص دارد که نیروگاه‌های خراسان، کرمان، شهید رجائی، سیستان و بلوچستان و … از جمله نیروگاه‌هایی هستند که ظرفیت پذیرش گرفته اند. گفتنی است از اردیبهشت ۹۴ تاکنون استخدامی جدیدی در حوزه نیروگاه‌های حرارتی ایران وجود نداشته است.

  در این آزمون صرفا برای بخش شرکت‌های توزیع نیروی برق و نیروگاه‌ها از مقطع کاردانی ظرفیت استخدامی وجود دارد و در بخش شرکت‌های آب و فاضلاب از مقاطع کارشناسی و بالاتر پذیرش صورت خواهد گرفت.

  تاریخ برگزاری آزمون فعلا از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تاریخ ۲۶ مهرماه ۹۷ مشخص شده است.

  این آزمون استخدامی وزارت نیرو برای شرکت‌های غیردولتی وابسته به وزارت نیرو بوده و شرکت‌های دولتی وزارت نیرو نظیر خود شرکت توانیر، شرکت‌های برق منظقه ای، خود مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، شرکت مدیریت شبکه برق ایران و… استخدامی ندارند. گفتنی است شرکت‌های توزیع نیروی برق زیر مجموعه توانیر بوده، ولی از لحاظ اساسنامه‌ای جزو شرکت‌های غیردولتی، اما وابسته به وزارت نیرو هستند. نیروگاه‌های تولید برق نیز زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی بوده و اغلب نیروگاه‌ها از لحاظ اساسنامه‌ای غیردولتی بحساب می‌آیند که به وزارت نیرو وابسته هستند.

  شرایط سنی ثبت نام مشابه آزمون‌های قبلی استخدامی وزارت نیرو اعلام شده است. حداکثر سن ۲۸ سال برای مقطع کاردانی، حداکثر سن ۳۰ سال برای مقطع کارشناسی و حداکثر ۳۲ سال برای مقطع کارشناسیارشد و بالاتر اعلام شده بود.

  در این آزمون ظرفیت استخدامی برای هر دو جنسیت اقایان و خانم‌ها وجود دارد. شرط معدل در چند آزمون قبلی وزارت نیرو وجود نداشته است و به نظر می‌رسد در این آزمون هم همین روال ادامه یابد. بعد از مرحله آزمون کتبی، مراحل مصاحبه و تست پزشکی و مرحله عقیدتی و گزینش محلی و… نیز برای پذیرفته شده‌های آزمون کنبی ادامه می‌یابد.

  گفتنی است در آخرین آزمون مشابه قبلی وزارت نیرو که ۲۲ اردیبهشت ۹۶ برگزار شد امتیازات و سهمیه‌های قانونی برای داوطلبان بومی تعیین شده بود.

  منبع : بازار کار

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )