تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز 97

سوال

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز 97 به چه صورت است؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-05-19T22:42:40+04:30 1 پاسخ 606 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-05-19T22:43:27+04:30

  تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز 97

  فراخوان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز برای سال تحصیلی 97 – 98 منتشر شد .

  دانشگاه تبریز مطابق با « آیین ­نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد » ( ابلاغیه­ شماره 77948 / 21 مورخ 93/05/05 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ) ، اصلاحیه­ شماره 47820 / 21 مورخ 94/03/16، اصلاحیه شماره 140036 / 2 مورخ 95/07/04 و اصلاحیه شماره 299574 / 2 مورخ 96/12/16 ، در تمامی رشته / گرایش ­های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی 98-1397 دارای سهمیه پذیرش از طریق کنکور سراسری هستند ، بجز رشته / گرایش­ های مذکور در جدول 1 فراخوان که ظرفیت پذیرش آن­ ها تکمیل شده است ، از میان دانشجویان و فارغ ­التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته ، با لحاظ نمودن شرایط مندرج در شیوه نامه پذیرش و در مرحله تکمیل ظرفیت دانشجو می ­پذیرد .

  متقاضیان محترم ابتدا بایستی فراخوان و شیوه ­نامه پذیرش را به دقت مطالعه نمایند . سپس نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام کرده و این فرم را به انضمام مدارک قید شده در فراخوان پذیرش و به شیوه مشروح در فراخوان ، حداکثر تا تاریخ 97/02/31 ، برای گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز ارسال نمایند .

  الف – شرایط متقاضیان پذیرش

  ۱- دانشجویان ورودی بهمن ۹۲، مهر ۹۳ و بهمن ۹۳ مقطع کارشناسی که حائز شرایط یکی از بندهای ذیل باشند می توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک جهت شرکت در رقابت پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند :

  • دانشجویان دانشگاه تبریز که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی، با سپری نمودن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی مقطع کارشناسی، به لحاظ معدل کلی، جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
  • دانشجویان دانشگاه های سطح یک کشور (شامل دانشگاه های تهران، تربیت مدرسی، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران و خواجه نصیرالدین طوسی) که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی، با سپری نمودن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ معدل کلی، جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
  • دانشجویان سایر دانشگاه های دولتی که پس از گذراندن شش نیم سال تحصیلی، با سپری نمودن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ معدل کلی حائز رتبه ۱ بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

  ۲- مدارک آن دسته از دانشجویان دانشگاه تبریز و سایر دانشگاه های سطح یک کشور که در طول شش نیم سال تحصیلی موفق به فارغ التحصیلی می شوند و به لحاظ میانگین کلی، جزو ۱۰٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند، به صورت مازاد بر ظرقیت، جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بررسی خواهد شد.

  ۳- دانشجویان حائز رتبه های ۱ تا ۱۵ در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور می توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک جهت بهره مندی از تسهیلات پذیرش بدون آزمون، اقدام نمایند.

  ۴- دانشگاه تبریز از پذیرش بدون آزمون دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی – کاربردی و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی / غیر انتقاعی معذور است.

  ۵- متقاضیان پذیرش بایستی حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند.

  ۶-دانشجویانی که طول مدت تحصیل آنها در مقطع کارشناسی، بیش از ۸ نیم سال باشد، مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی باشند. پرونده متقاضیانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (نظیر بیماری، زایمان و موارد مشابه)، حداکثر دو نیم سال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور است، پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، جهت بهره مندی از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بررسی خواهد شد.

  ۷- متقاضیانی که از زمان فارغ التحصیلی آن ها، بیش از یک نیم سال تحصیلی گذشته است، مجاز به استفاده از تسهیلات نیستند.

  ۸- دانشجویان مهمان دائم در صورتی که حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود را تا پایان نیم سال ششم در دانشگاه تبریز سپری کرده باشند، مجاز به استفاده از این تسهیلات هستند.

  به عنوان مثال، چنانچه دانشجوی مهمانی دائم، تا پایان نیم سال ششم ۱۱۰ واحد سپری کرده باشد، در صورتی مجاز به شرکت در رقابت پذیرش بدون آزمون خواهد بود که از این تعداد، ۸۲ واحد را در دانشگاه تبریز گذرانده باشد.

  ۹- مطابق ابلاغیه شماره ۵ ۴۹۵۰ مورخ ۹۶/۰۶/۳۱ سازمان سنجش آموزش کشور، دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) امکان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون را ندارند.

  متقاضیان واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیش تر روی لینک زیر کلیک کنند .

  فراخوان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز سال تحصیلی 97 – 98

  منبع : دانشگاه تبریز

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ