تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی 97

سوال

تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی 97 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-01T10:05:11+03:30
  این پاسخ ویرایش شده است.

  آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی 97
  29 – مهر – 97
  داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌ های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی ( اعم از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۷ ثبت‌ نام کرده و یا نکرده‌اند ) به‌ منظور اطلاع از رشته‌ های تحصیلی و مؤسسات پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌ توانند به لینک جستجوی عنوان مؤسسه و کد رشته مندرج در پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان و همچنین به پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مراجعه کنند و ضمن مشخص کردن رشته و مؤسسه موردعلاقه خود، با همراه داشتن مدارک ذیل و با توجه به موارد مربوط تا ۳۰ مهرماه به مؤسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته موردتقاضا مراجعه کنند .

  همه داوطلبان باید در زمان ثبت‌ نام تکمیل ظرفیت غیر انتفاعی 97 از طریق مؤسسه مربوط، بابت هزینه ثبت‌ نام نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام کنند .

  هر داوطلب منحصراً می‌ تواند در یک گروه آزمایشی و یک کد رشته محل متقاضی شود . در صورت ثبت‌ نام داوطلب در دو کد رشته و یا در دو مؤسسه، اطلاعات وی از بانک اطلاعات پذیرفته‌ شدگان یکی از مؤسسات بر اساس ضوابط این سازمان حذف خواهد شده و هیچ‌ گونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد .

  داوطلبان باید در زمان ثبت اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مؤسسات درباره کد رشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را به عمل‌آورند. لازم به ذکر است پس از ثبت، کد رشته‌محل ثبت‌شده برای داوطلبان قابل‌تغییر یا تعویض نیست.

  آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری مرحله شهریورماه سال۹۷ قرارگرفته‌اند، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌ نام و ادامه تحصیل باشند و دریکی از مؤسسات ثبت‌نام کنند ، قبولی قبلی آن‌ها در شهریورماه لغو خواهد شد .

  منبع : آنا
  ——————————
  سازمان سنجش طی اطلاعیه ای زمان و نحوه و مدارک ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی 97 را اعلام کرد .با توجه به درخواست مؤسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی مبنی بر عدم تكمیل ظرفیت پذیرش رشته‌ های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 97 بدین‌ وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌ های تحصیلی مؤسسات ذیربط ( اعم از داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 97 ثبت‌ نام نموده و یا ننموده‌ اند ) می‌رساند داوطلبان به منظور اطلاع از رشته‌ های تحصیلی و مؤسسات پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌ توانند به لینك جستجوی عنوان مؤسسه و كد رشته مندرج در پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان و همچنین به پایگاه اطلاع‌ رسانی مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه مورد علاقه خود ، با به همراه داشتن مدارك ذیل و با توجه به موارد مربوط از تاریخ 97/07/10 لغایت 97/10/30 به مؤسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند .

  1 – كلیه متقاضیان می‌بایست حداكثر تا تاریخ 97/06/31 دارای مدرك دیپلم كامل متوسطه نظام قدیم ( دوره چهارساله ) یا پیش‌ دانشگاهی و یا كاردانی ( فوق دیپلم ) بوده باشند .

  تبصره : در صورت امكان تشكیل كلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از سوی مؤسسه مورد تقاضا ، آن دسته از داوطلبانی كه حداكثر تا تاریخ 97/11/30 موفق به اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی و یا كاردانی گردند ، می‌ توانند در رشته و یا رشته‌های تحصیلی مربوط متقاضی شوند .

  2- كلیه داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌نام از طریق مؤسسه مربوط، بابت هزینه ثبت‌ نام نسبت به پرداخت مبلغ 220.000 ( دویست و بیست هزار ) ریال از طریق سیستم پرداخت الكترونیكی در سایت سازمان اقدام نمایند .

  3- هر داوطلب منحصراً می‌ تواند در یك گروه آزمایشی و یك كد رشته محل متقاضی شود . بدیهی است در صورت ثبت‌ نام داوطلب در دو كد رشته و یا در دو مؤسسه ، اطلاعات وی از بانك اطلاعات پذیرفته‌ شدگان یكی از موسسات بر اساس ضوابط این سازمان حذف خواهد شده و هیچگونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد .

  4- داوطلبان می‌ بایست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مؤسسات در خصوص كد رشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند . بدیهی است پس از ثبت ، كد رشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست .

  5- كلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت‌ نام و شركت در این مرحله از پذیرش دانشجو ، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند .

  6- پس از انجام ثبت‌ نام ، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط ( در موسسه یا مركز و یا واحد آموزشی كه به آن مراجعه داشته‌اند ) تلقی می‌ شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود .

  7- آن دسته از داوطلبانی كه قبلاً در ردیف پذیرفته‌ شدگان نهایی آزمون سراسری سال 97 ( مرحله شهریور ماه ) قرارگرفته‌اند ، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌ نام و ادامه تحصیل باشند و در یكی از مؤسسات ثبت‌ نام نمایند ، قبولی قبلی آنها در شهریورماه لغو خواهد شد .

  مدارك مورد نیاز برای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 97 :

  1- اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش .

  2- اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش .

  3- اصل و یا گواهی مدرك پیش‌ دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش .

  4 – گواهی اخذ مدرك كاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرك دیپلم نظام جدید كه فاقد مدرك پیش‌دانشگاهی می‌ باشند .

  5 – اصل شناسنامه و 2 برگ كپی از صفحات آن .

  6 – اصل كارت ملی و 2 برگ كپی از آن .

  7- شش قطعه عكس 4×3 تهیه شده در سال جاری .

  8- مدرك نظام وظیفه برای برادران مشمول .

  كلیه پذیرفته‌ شدگان ثبت نام بدون آزمون تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی 97 می‌بایست به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌ دانشگاهی خود ، به «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائیدیه‌ تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را در زمان ثبت‌ نام به دانشگاه ارائه دهند.كلیه پذیرفته‌ شدگان حتماً نام ‌رشته و مؤسسه آموزش‌ عالی محل تحصیل خود را در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» اعلام نمایند. .

  منبع : سنجش

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )