توقیف مستمری وراث

سوال

پدر من فوت کرده و مستمری اش به من و مادرم میرسد، الان سر و کله طلبکار پیدا شده. آیا می‌تونه مستمری مارو توقیف کند؟ چون ما واقعاً مالی نداریم که بهش بدیم منو و مادرم هستیم و همین حقوق

خرید ادکلن

پاسخ ها ( 2 )

  0
  2019-07-29T18:56:04+04:30

  سلام و عرض ادب . پدر من خانه ای داشت که در زمان حیات مشروط به اینکه تا زمانی زنده هستن مال خودشون انرا به نام من زدن . که بعد فوت کردن . برادر من قبل از پدرم فوت کرده و مال و اموالی از برادرم به پدر و مادرم نرسیده . حالا که پدرم فوت کرده زن برادرم مهریه اش را اجرا گزاشته . که مقداریش بر ضمه پدر من بوده . حال که پدرم فوت کرده و هیچ مالی نداشته که به وراث برسه . در زمان حیات خونه ای داشت که به نام من زد. دیگه هیچ .حالا زن داداشم شکایت کرده که مهریه منو باید بدهید. مادر من فقط یه مستمری از حقوق کارمندی پدرم داره و لاغیر ازون که فکر نکنم بتونه چیزی بگیره ولی خانه پدری من که در زمان زنده بودنشون به من رسیده به صورت صلح . روی اون میتونه عایا اقدام کنه؟

  0
  2018-05-27T22:15:39+04:30

  مستمري جز دارايي هاي متوفي محسوب نميشود. به بياني ساده‌تر بعد از فوت كارمند، دولت حقوق وي را به عنوان مستمري به بازماندگان واجد شرايط مانند همسر مي‌دهد و اين حقوق جز اموال به جا مانده از متوفي محسوب نمي‌شود تا طلبكاران متوفي بتوانند توقيف كنند. بايد متوجه شده باشيد كه طلبكاران پدر حق توقيف مستمري را ندارند اما اگر مالي از وي به جا مانده باشد مي‌توانند آن را توقيف كنند.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )