تفاوت وکالت بلاعزل و وکالت تام الاختیار

سوال

تفاوت وکالت بلاعزل و وکالت تام الاختیار چی هست ؟

خرید ادکلن

پاسخ ها ( 4 )

  0
  2019-09-04T21:56:52+04:30

  باسلام من برج۲پدرم فوت کرد ۵تابچه برج۳یک وکالت کاری ب مادر دادیم اما نمیدانم چطور وکالتی بود خودشان میگفتن کاریه ک حسابهای بانکی را یکی کنن و بدهیها را بدهند اما همه مفاد برگه ۱۹ذکرشده بود
  ازانروز تابحال خبری ازتقسیم نیست لطفا راهنمایی ام کنید چه کنم

  0
  2018-10-23T10:21:27+03:30

  بسیار مفید بود

  0
  2018-04-24T00:12:18+04:30

  1- وکالت تام به وکالتی گفته می شود که شما برا یتمام امور خود مثلا مراجعه به تمام ادارات(ثبت، شهرداری، بانک، کشاورزی، اوقاف، گذرنامه و..) خرید و فروش، و در یک کلام تمام اموری که ممکنه برای یک فرد زنده پیش بیاد بهدیگری وکالت میدهید معمولا افرادی که خارج ازز کشور زندگی میکنند همچین وکالتی به یکی از افراد مورد اطمینان خود در ایران نیدهند.

  2- وکالت میتونه بلاعزل یا قابل عزل یا مدت دار باشد. قابل عزل یعنی شما هر موقع خواستید میتونید وکیل را برکنار کنید مثلا من یک وکالت تام به بردارم میدم و هر زمان خواستم عزلش میکنم اما در وکالت بلازعل دیگر شما نمیتونید وکیل را برکنار کنید و اگر این وکالت تام هم باشد که یعنی انگار اختیار تمام امور را برای همیشه به دیگری دادید پس لطفا در هنگام اعطای وکالت به دیگری دقت کنید اگر قاره کاری خصوصی برای شما انجام دهند دلیلی ندارد وکالت تام برا یانجام همه امور بهدیگری بدید. ضمنا واکالت بلاعزل معمولا در مواردی داده میشود که خرید و فروشی انجام گرفته اما امکان تنظیم سند رسمی وجود ندارد مثلا شما خانه ای خرید ولی به دلیل وام یا در رهن بودن ان امکان تنظیم سند رسمی فعلا نیست و فروشنده به شما وکالت بلاعزل میدهد یا مثلا یکی ماشینش رو بنا به دلایلی به نام شما میخرد و از شما وکالت بلاعزل میگیرد تا نسبت به این ماشین ادعایی نداشته باشید پس در حالت عادی شما نباید به دیگری وکالت بلاعزل بدهید و اگر این کار را انجام دهید دیگر حق عزل وکیل را ندارید . بعضی وکالت نامهزمان دارند یعنی مثلا شما تا یکسال حق عزل را از خودتون سلب میکنید. النهایه توصیه می شود از دادن واکلت تام و بلاعزل به دیگری خودداری کنید.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )