اجرا کسری خدمت ایثارگری 97 – 98 برای همه افراد

سوال

آیا این موضوع تصویب کسری خدمت ایثارگری 97 – 98 برای همه افراد حقیقت دارد ؟ و این طرح اجرایی شد ؟

حل شده 0

جواب ها ( 15 )

 1. سلام من پدرم لشکر 88 زرهی بوده من برگه مدت منطقه رو گرفتم از 1365/07/1 تا 30/08/1367 زده جنگ با عراق و از تاریخ 1370/09/30تا 1371/09/30 زده مناق جنگی بعد از قطعنامه من رفتم واسه کسری ولی گفت فقط تا 1367/5/27 حساب میشه واسه کسری که میشه 23 ماه فقط .راهی نیست بشه 28 ماه حساب بشه؟خیلی ممنون میشم جواب بدید

  • دروود
   اگر این رو گفتن خیر، راهی دیگه نیستش. مگر اینکه اون مناطق برای خدمت دوم جزء مناطقی باشد که کسری تعلق بگیرد که این رو هم باید از پادگاه محل خدمتی ایشان بپرسید.

 2. سلام وقت بخیر
  آیا به کسی که قبل از صدور قطعنامه در بوشهر خدمت کرده کسری تعلق میگیره
  و اینکه آیا اموزشی هم جز ایثارگری
  پدر من ۲ ماه اموزشی بودن بعدش رفتن بوشهر
  بعد از صدور قطع نامه رفتن زاهدان
  کمیته انقلاب اسلامی بودن

 3. سلام؛
  ببخشید یه سوال داشتم،پدر من تو سومار خدمت کرده ولی یگان اعزام کننده لشگر زاهدان بوده الان برای گرفتن گواهی ایثارگری باید برم زاهدان یا برم سومار؟؟؟
  و اینکه حتما باید پدرم حضور داشته باشه یا به خودم میدن؟؟
  من هنوز برای رفتن به سربازی اقدامی نکردم.

  • دروود
   اول باید برای رفتم به خدمت اقدام کنید ، پدر شما تماس با زاهدان بگیرند ببینند اگر پروندشون اونجا باشه باید به زاهدان مراجعه کنند اما اگر پروندشون در سومار باشه به پادگان سومار باید مراجعه کنند.

   • راهی وجود داره که بدون مراجعه به یگان خدمت،گواهی ایثارگری ارسال بشه؟؟ مثلا مدارک پدرم رو از طریق پست برای لشگر زاهدان بفرستم و اونا هم گواهی رو برای پدرم بفرستن؟؟ یا کلا راه دیگه ای وجود داره یا نه؟؟ من شنیده بودم(از یه سایت یا تلویزیون) که دیگه نیازی به مراجعه پدر به یگان خدمتی نیست.
    من ساکن کرج هستم.آیا امکانش هست تو کرج یا تهران کارم رو انجام بدم؟؟
    ببخشید اگه امکان داره مورد به مورد جواب بدید.خیلی ممنون

   • من رفتم تو سایت ارتش(aja.ir) قسمت سامانه جامع معاونت احتیاط. اونجا چند تا گزینه داره از جمله درخواست صدور کارت ایثارگری و درخواست صدور گواهی جبهه.اگه از این طریق اقدام کنم کارت ایثارگری صادر میشه یا حتما باید حضوری برم؟؟

 4. این نظر ویرایش شده

  آغاز اجرای طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران 97

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از آغاز اجرای طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران خبر داد.

  سردار موسی کمالی (رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اجرای طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران گفت: اجرای طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران از سوی ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده است.

  وی تصریح کرد: این طرح از ۳ شهریور به سازمانها ابلاغ و سازمانها توجیه شده‌اند و ضوابط نحوه اجرا نیز برای آنها ارسال شده است.

  سردار کمالی در پاسخ به این سوال که آیا این طرح جدید شامل حال همه فرزندان ایثارگران می‌شود، تصریح کرد: براساس این قانون فقط شامل حال یکی از فرزندان پسر می‌شود. اگر مدت زمان ایثارگری بیشتر از ۲۸ ماه باشد فقط یک فرزند پسر ایثارگر معاف و اگر کمتر از ۲۸ ماه باشد کسری خدمت شامل حال وی می‌شود.

  وی ادامه داد: افرادی هم که قبل از اعلام این قانون و براساس قانون قبلی برای دریافت کسری خدمت اقدام کرده بودند می توانند کسری خدمت خود را به قانون جدید تطبیق دهند.

  منبع: خبرگزاری ایلنا
  —————————–

  ضوابط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران 97 اعلام شد

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ابلاغ ضوابط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران به نیروهای مسلح خبر داد.

  به گزارش ایرنا از ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی روز سه شنبه افزود: به منظور فراهم کردن زمینه استفاده از همه فرزندان ایثارگران از تسهیلات کسر خدمت بنا به توافق به انجام رسیده میان مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح به ازای هر درصد جانبازی هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان ایثارگران تعلق می گیرد که ضوابط اجرایی این مقررات به نیروهای مسلح ابلاغ شده است.
  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: فرآیند اخذ گواهی و ثبت کسر خدمت برابر روال گذشته است بدین ترتیب که رزمندگان ارتش برای دریافت گواهی مربوط باید به یگانهای محل خدمت خود در نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی و رزمندگان سپاه و بسیجیان رزمنده نیز به سپاه های استانی و سازمان بسیج مراجعه کنند.
  سردار کمالی اظهار داشت: رزمندگان نیروی انتظامی نیز باید به یگانهای انتظامی استانها و جانبازان و آزادگان هم به بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنند.
  وی گفت: مصوبه قبلی در خصوص معافیت فرزندان رزمندگان دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه که در حال اجرا است تا سقف ۲۰ هزار نفر پیش بینی شده برای سال ۹۶ به قوت خود باقی است.
  کمالی خاطر نشان کرد: کسر خدمت صرفا به کارکنان وظیفه غیر غایب که اشتغال به خدمت دارند تعلق می گیرد، بنابراین کارکنان وظیفه هنگام مراجعه به مبادی ذکر شده باید گواهی اشتغال از محل خدمت با برگ اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

  منبع: خبرگزاری ایرنا
  ————————–

  کسر خدمت ۱۲ روزه فقط شامل مشمولان در حال خدمت می‌شود

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص آخرین جزئیات طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران و اینکه این طرح فقط شامل افرادی می‌شود که در حال خدمت هستند و به غایبین تعلق نمی‌گیرد سخن گفت.

  سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران اظهار داشت: قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگران که در بند «د» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه ذکر شده بود عنوان کرده بود که به ازای هر ماه جبهه یک ماه کسری به فرزندان ایثارگران تعلق گیرد که این قانون بعداً در توافقی که با مجلس صورت گرفت به این صورت اجرا شد که به ۲۰ هزار نفر بالاترین امتیاز تعلق گیرد.

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امسال توافقی بین ستاد کل و مجلس شورای اسلامی شد مبنی بر اینکه به همه دارندگان سابقه ایثارگری ماهی ۱۲ روز کسری خدمت تعلق گیرد.

  وی گفت: افرادی که دارای ۲۸ ماه به بالا سابقه جبهه هستند یک فرزندشان از خدمت معاف می‌شود؛ این مساله برای افرادی که دارای ۲۵ درصد جانبازی هستند و همچنین افرادی که ۲۴ ماه اسارت دارند نیز شامل می‌شود؛ یعنی یک فرزند این افراد معاف می‌شود.

  این مقام ارشد ستاد کل در خصوص بقیه دارندگان سابقه ایثارگری اعلام کرد: کسانی که سابقه ایثارگری‌شان به حد نصاب فوق نرسیده است فرزندانشان به ازای هر ماه ایثارگری یا هر درصد جانبازی ۱۲ روز کسر خدمت می‌گیرند.

  وی در پاسخ به پرسش فارس در خصوص زمان اجرایی شدن این طرح، گفت: طرح کسری ۱۲ روزه فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه سابقه ایثارگری ابلاغ شده و در حال حاضر قابل اجراست.

  سردار کمالی در پاسخ به پرسش دیگر فارس در خصوص اینکه این طرح شامل چه کسانی خواهد شد، گفت: این طرح و کسری فقط شامل کسانی می‌شود که در حال خدمت هستند؛ اما آنهایی که واجد شرایط معافیت باشند چه در حال خدمت بوده و چه نباشند می‌توانند از طرح معافیت استفاده کنند.

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص چگونگی برخورداری از این تسهیلات اظهار داشت: افراد برای برخورداری از این تسهیلات باید یا گواهی اشتغال به خدمت، یا برگ اعزامی مشخص مبنی بر اینکه چه تاریخی اعزام می‌شوند همراه داشته باشند؛ برای دریافت گواهی اشتغال باید به محل خدمت خود مراجعه کنند؛ برای دریافت برگ اعزام نیز به پلیس + ۱۰.

  وی در خصوص دریافت برگ سابقه ایثارگری اعلام کرد: باید فرزندان ایثارگران به یگان محل خدمت پدر خود مراجعه کرده و برگ گواهی کسر خدمت را دریافت کنند.

  سردار کمالی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص اینکه این کسر خدمت آیا شامل غایبین می‌شود یا نه، خاطرنشان کرد: کسر خدمت فوق شامل غایبین نمی‌شود؛ اما آنهایی که در حال خدمت هستند و کسری خدمت ۹ روزه را به ازای هر ماه ایثارگری دریافت کرده‌اند می‌توانند ۹ روز کسری‌شان را به ۱۲ روز تبدیل کنند.

  منبع : خبرگزاری فارس
  ———————–

  احتمال اجرایی شدن کسر خدمت فرزندان ایثارگران تا پایان مرداد ماه

  رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نکاتی در خصوص اجرای کسر خدمت فرزندان ایثارگران اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود تا آخر مرداد ماه امسال این موضوع اجرایی شود.

  به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سردار موسی کمالی در توضیحاتی در خصوص اجرای کسر خدمت فرزندان ایثارگران، اعلام کرد: ستاد کل نیروهای مسلح در سال ۹۶ مدعی بود اولاً کسری خدمت برای این افراد باید به صورت نسبی به همه واجدان شرایط تعلق گیرد و ثانیاً میزان کسری خدمت جانبازان با رزمنده داوطلب و رزمنده موظف می‌بایست تفاوت داشته باشد که ابتدا نمایندگان پیگیر این موضوع، در مجلس شورای اسلامی موافق بودند ولی بعدتر با تحریک و فشار بعضی از کانال‌های و گروه‌های فضای مجازی این نمایندگان روی یک ماه کسر خدمت اصرار کردند.

  رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: پس از این ماجرا ستاد کل نیروهای مسلح علی‌رغم میل باطنی با در نظر گرفتن سقف ۲۰ هزار نفر که بیشترین امتیاز را دارا بودند موافقت کرد و کار از بهمن ۹۶ آغاز شد.

  وی با بیان این که با شروع کار، نمایندگان مسئول متوجه مشکلات شدند افزود: لذا مجلس در اواخر فروردین ۹۷ پیشنهاد محاسبه نسبی کسر خدمت فرزندان ایثارگران را اعلام کرد و ستاد کل نیروهای مسلح هم پس از بررسی موضوع در اردیبهشت نظر خود مبنی بر هماهنگی با این مسئله را ابراز داشت و نهایتاً موضوع به کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی ارجاع شد.

  سردار کمالی تاکید کرد: در خرداد ماه ۹۷ این موضوع در کمیسیون امنیت بررسی شد و در دوم مرداد ماه رای‌گیری در خصوص این موضوع انجام گرفت و ۱۰ مرداد امسال نظر هماهنگی مجلس مشروط به اخذ اذن دفتر مقام معظم رهبری به ستاد کل ارسال شد.

  رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص زمان اجرایی شدن کسر خدمت فرزندان ایثارگران اعلام کرد: ستاد کل نیروهای مسلح به محض وصول نامه، برای اخذ اذن اقدام کردند و پیش‌بینی می‌شود تا آخر مرداد ماه این موضوع اجرایی شود.

  منبع : خبرگزاری تسنیم
  —————–
  همه جزئیات طرح جدید کسری خدمت ایثارگران/ هیچ محدودیت سنی وجود ندارد
  جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: با توجه به تصویب طرح جدید کسری خدمت ایثارگران در مجلس، فرزندان همه ایثارگران به ازاء هر ماه سابقه ایثارگری ۱۲ روز کسری خدمت دریافت خواهند کرد.

  به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران عملاً از سال گذشته متوقف شد و فقط اعطای معافیت به فرزندان ایثارگرانی که دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری داشتند اعطا می‌شد.

  این مسئله عملاً موجب دلخوری ایثارگران شده بود چرا که فقط کسری خدمت به ۲۰ هزار نفر از دارندگان بالاترین میزان ایثارگری، تعلق می‌گرفت و مابقی ایثارگران از هیچ کسر خدمتی بهره نداشتند.

  ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی در راستای بهره‌مندی فرزندان همه ایثارگران تلاش فراوانی کرد و جلسات مکرری را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار کرد تا اینکه بالاخره این پیگیری‌ها پاسخ داد و در جلسه کمیسیون امنیت ملی که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، طرح کسری خدمت ایثارگران به ازاء ۱۲ روز برای هر ماه تصویب شد.

  سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، با تایید خبر فوق اظهار داشت: در جلسه‌ای که دیروز با دوستانمان‌ در مجلس شورای اسلامی داشتیم با توجه به جزئیات و ضرورت بهره‌مندی فرزندان همه ایثارگران از طرح کسری خدمت بعد از ماه‌ها جلسه و کار کارشناسی مصوب شد که به ازاء هر ماه ایثارگری ۱۲ روز کسری خدمت به فرزندان ایثارگران تعلق گیرد.

  جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: در طرح کسری خدمت ایثارگران که قبلاً‌ مصوب شده بود فقط ۲۰ هزار نفر از دارندگان بالاترین سابقه ایثارگری می‌تواتسند از طرح کسری بهره گیرند؛ دارندگان ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری معاف می‌شدند و به مابقی ایثارگران عملاً کسر خدمتی تعلق نمی‌گرفت.

  سردار کریمی به تلاش سازمان نظام وظیفه و ستاد کل برای اینکه فرزندان همه ایثارگران از حق کسری خدمت منتفع شوند اشاره و اعلام کرد: همه تلاش‌مان را کردیم تا همه کسانی که دارای سابقه ایثارگری هستند بتوانند از طرح کسری بهره گیرند.

  وی گفت: هم اکنون این طرح در کمیسیون امنیت ملی تصویب شده و منتظریم تا به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام شود و ستاد کل نیز مصوبات را به سازمان نظام وظیفه ابلاغ کند.

  این مقام ارشد سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی در پاسخ به پرسش فارس در خصوص اینکه آیا طرح جدید نیز مثل طرح سال‌های گذشته دارای محدودیت سنی است یا خیر، تاکید کرد: هیچ محدودیت سنی برای بهره‌مندی از طرح کسری خدمت در طرح جدید وجود ندارد.

  وی در پاسخ به پرسش دیگر فارس درباره اینکه وضعیت فرزندان ایثارگری که هم اکنون به عنوان سرباز در حال خدمت سربازی هستند،‌ چه می‌شود اعلام کرد: هیچ محدودیتی برای این افراد نیز وجود ندارد؛ وقتی قانون تصویب شده و برای اجرا آماده شود به افرادی که هم اکنون درحال خدمت هستند نیز تعلق خواهد گرفت.

  سردار کریمی اظهار امیدواری کرد:‌ با تلاش مضاعفی که هم اکنون در ستاد کل نیروهای مسلح وجود دارد اجرایی شدن این قانون هر چه سریع‌تر میسر شود.

  منبع: خبرگزاری فارس

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ