تحصیل همزمان دو رشته کارشناسی در دانشگاه تهران

سوال

تحصیل همزمان دو رشته کارشناسی در دانشگاه تهران امکان پذیر است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-06T14:12:02+03:30

  معاون آموزشی دانشگاه تهران خبر از تحصیل همزمان دو رشته کارشناسی در دانشگاه تهران برای تمامی دانشجویان واجد شرایط مطابق آیین نامه آموزشی داد .

  حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در خصوص بازنگری برنامه‌های درسی در مقطع کارشناسی این دانشگاه ، گفت : این موضوع یکی از مهمترین برنامه‌ های آموزشی در دانشگاه تهران است . قصد داریم با ارتقا منابع و برنامه‌‌ های درسی قدرت انتخاب دانشجویان دوره کارشناسی را در واحد های انتخابی افزایش دهیم .

  وی ادامه داد : اگر چه در گذشته بحث ایجاد دوره کهاد به عنوان یک انتخاب پیش روی دانشجویان مطرح بود ، اما سعی می کنیم با بازنگری برنامه‌ های آموزشی ، قدرت انتخابی فراهم شود تا دانشجویان علاوه بر درس‌ های پایه و تخصصی ، تعداد واحد های گروه‌ های دیگر را نیز در اختیار بگیرند ؛ این امر به اشتغال پذیری و مهارت آموزی این دانشجویان کمک خواهد کرد .

  معاون آموزشی دانشگاه تهران تصریح کرد : در حال حاضر بر اساس آیین نامه آموزشی ، تمامی دانشجویان واجد شرایطی می‌ توانند به طور هم زمان در دو رشته تحصیل کنند . این امکان که دانشجو علاوه بر تحصیل در رشته اصلی دروسی منتخب از یک رشته دیگر را نیز فرا می‌ گیرد ، موجب گسترش بازار کار داخلی و خارجی برای دانش آموختگانی با این دوره تحصیل ویژه می‌ شود .

  حسینی اضافه کرد : برگزاری دوره‌های فوق می‌ تواند تأثیری به‌ سزا در توانمندی سازی دانش آموختگان این دانشگاه در ایجاد محیط‌‌ های کسب و کار ، کارآفرینی و پاسخگویی به نیاز های تخصصی جامعه داشته باشد .

  منبع : جوان

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )