تاریخ و زمان انتخابات آمریکا سال 2020

سوال

تاریخ و زمان انتخابات آمریکا سال 2020 کی است ؟

لطفاً زمان دقیق انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا رو بگید. با تشکر

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  2
  2020-09-03T11:21:25+04:30

  تاریخ و زمان انتخابات آمریکا سال 2020

  انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در 3 نوامبر 2020 مصادف با 13 آبان 1399 برای انتخاب رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و معاون او برگزار خواهد شد. این انتخابات پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است. برنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، در تاریخ 20 ژانویه 2021 کارش را آغاز می‌کند.

  رای‌دهندگان در این انتخابات قرار است گزینندگان را انتخاب کنند؛ گزینندگان نیز در روز 14 دسامبر 2020 رای نهایی خود برای انتخاب رئیس‌جمهور جدید را به صندوق خواهند انداخت. در نتیجه، مشخص خواهد شد که رئیس‌جمهور فعلی دونالد ترامپ و معاون او مایک پنس به کار خود ادامه خواهند داد، یا رئیس‌جمهور و معاون جدیدی زمام امور کاخ سفید را در دست خواهند گرفت.

  دو حزب اصلی شرکت‌کننده در انتخابات، حزب دموکرات و حزب جمهوری‌خواه هستند. رئیس‌جمهور دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه، که در سال 2016 انتخاب شد، متقاضی انتخاب مجدد برای دوره دوم در سال 2020 است. همزمان با این انتخابات، انتخابات مجلس نمایندگان و سنا نیز برگزار می‌گردد.

  رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات در 3 فوریه 2020 آغاز شد. در طول این رقابت‌ها اکثریت نامزدها به نفع جو بایدن انصراف دادند، تا این‌که پس از سه‌شنبه بزرگ در 3 مارس، رقابت مقدماتی دموکرات‌ها به دوگانه بین جو بایدن و برنی سندرز تبدیل شد. سندرز در نهایت در 8 آوریل 2020 کمپین خود را تعلیق کرد و بایدن به نامزد مقدر حزب دموکرات تبدیل شد.

  جو بایدن و دونالد ترامپ به ترتیب مسن‌ترین افراد تاریخ آمریکا هستند که توسط یک حزب بزرگ برای ریاست جمهوری نامزد شده‌اند.[الف] هر کدام از آن‌ها که در انتخابات پیروز شود، در صورتی که تا پایان دوره 4 ساله خود به ریاست جمهوری ادامه دهد، مبدل به پیرترین رئیس‌جمهور درحال خدمت تاریخ آمریکا خواهد شد.[ب] در صورت پیروزی بایدن، جفت انتخابی او کاملا هریس به اولین زن، اولین آفریقایی-آمریکایی و اولین آسیایی-آمریکایی تبدیل خواهد شد که به معاونت ریاست‌جمهوری ایالات متحده می‌رسد.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )