تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

سوال

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 چقدر است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-06-21T16:08:48+04:30

  تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

  جزئیات مربوط به تاثیر سهمیه های رزمندگان و ایثارگران در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 اعلام شد .

  پیرو انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، تاثیر سهمیه های رزمندگان و ایثارگران به شرح زیر می باشد :

  با توجه به تصویب « قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ( ۱۳۹۶ – ۱۴۰۰ ) » در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ توسط مجلس شورای اسلامی ، ماده ۹۰ این قانون علاوه بر ماده  ۷۰ « قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران » و اصلاحیه بعدی آن در ماده  ۴۷ « قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) » در این آزمون اجرا و گزینش داوطلبان براساس این قوانین صورت می گیرد .
  براساس قوانین فوق :

  ۱- ۲۵ درصد ظرفیت هر کد رشته / محل به « همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر »، « آزادگان و همسر و فرزندان آنان »، « جانبازان ۲۵درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان » اختصاص دارد . ( سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت )
  ۲ – ۵ درصد ظرفیت هر کد رشته / محل نیز به « جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان » و « همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبان در جبهه » اختصاص دارد . ( سهمیه ایثارگران ۵ درصد ظرفیت ) .
  تذکر : طبق تبصره بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، در صورتی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه فوق تکمیل نشود ، خالی مانده آن ، ابتدا به مشمولین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند تخصیص یافته و اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند باقیمانده آن به داوطلبان سهمیه آزاد اختصاص می یابد .
  تذکرات مهم :
  ۱- براساس قوانین مذکور حدنصاب نمره ایثارگران ( اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصدی و یا ۵ درصدی ) ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته / محل و حدنصاب نمره رزمندگان ۸۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته / محل می باشد .
  ۲- ظرفیت در کد رشته / محل هایی به سهمیه های فوق تخصیص می یابد که امکان گرد کردن ریاضی برای آنها وجود داشته باشد .
  ۳- سهمیه های فوق براساس قوانین و مقررات موجود بوده و در صورت هرگونه تغییر در این سهمیه ها توسط مراجع ذیصلاح ضوابط و مقررات اعمالی اطلاع رسانی خواهد شد .
  ۴- براساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مورخ ۹۵/۱۰/۱۸ آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران یک بار در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پذیرفته شده باشند حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمون های سال های بعد در همان مقطع را نخواهند داشت .

  منبع : دانشگاه آزاد

   

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )