انتخاب رشته جغرافیا و دفاع مقدس

سوال

توضیحاتی درباره رشته جغرافیا و دفاع مقدس می دهید و راهنمایی می کنید؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-08-01T12:52:20+04:30 1 پاسخ 624 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-08-01T13:12:25+04:30

  این رشته جزء زیرمجموعه علوم جغرافیا می باشد که نخستین شرایط برای جذب استادان درس دفاع مقدس سابقه جبهه برای افراد غیر نظامی حداقل شش ماه سابقه جبهه برای زمان فعلی است و این افراد حداقل باید دارای مدرک فوق لیسانس باشند و دوره های پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شرکت داشته باشند همچنین این رشته از طرف گروه جغرافیا پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به کمیته محترم برنامه ریزی و آمایش علوم و معارف دفاع مقدس پیشنهاد شد بسیاری از انسان ها در جنگ اول متوجه این می شوند که شناخت زمین از چه اهمیتی برخوردار است . با بررسی و اطلاع از تاریخ جنگ های منظم و نامنظم اخیر نیز بیانگر آن که عوامل محیط جغرافیایی در چارچوب استراتژی های نظامی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و تنها ابزار و تجهیزات و برخورداری آموزش خوب نمی تواند جواب گوی نیازهای عملیات نظامی در سطح گسترده باشند پس این رشته با این هدف تدریس می شود سطح علوم نظامی افراد را بالا ببرد . سر فصل دروس آن شامل:
  ((ترم اول))
  روش تحقیق در جغرافیا و دفاع مقدس (تخصصی) . آمار پیشرفته در جغرافیا (تخصصی) . هویت و روح ملی و تاثیر آن بر دفاع مقدس ( تخصصی) . هیدرواقلیم در دفاع مقدس (تخصصی) . کاربرد Gis و سنجش از دور در دفاع مقدس (تخصصی)
  ((ترم دوم))
  متون جغرافیا و دفاع مقدس به زبان خارجی (تخصصی) . آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس (تخصصی) . آمایش، دفاع وامنیت (تخصصی) . جغرافیاي اقتصادي و ارتباطات در دفاع مقدس (تخصصی) . اصول و مبانی جغرافیاي نظامی ایران (تخصصی)
  ((ترم سوم))
  جغرافیاي جمعیت در دفاع مقدس (تخصصی) . زمینه هاي سیاسی و ژئوپلتیک جنگ تحمیلی عراق (تخصصی) . جغرافیاي نظامی ایران(با تاکید بر استان غرب و جنوب غرب) (تخصصی)
  ((ترم چهارم))
  این ترم شامل پایان نامه می باشد که دارای 6 واحد عملی می باشد.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ