انتخاب رشته بیوتکنولوژی کشاورزی

سوال

درباره انتخاب رشته بیوتکنولوژی کشاورزی اطلاعاتی می دهید و راهنمایی می کنید ؟

حل شده 0
ناشناس 2018-09-15T19:44:47+04:30 1 پاسخ ها 414 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-09-15T20:02:45+04:30

  هرساله رشته بیوتنکولوژی کشاورزی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ها تدریس می شود . در علم بیوتکنولوژی با استفاده از تلفیق چند علم تلاش می کنند با دستکاری جانداران در سطح مولکولی فرآورده های بهتر و بیشتر تولید و عرضه کنند . بیوتکنولوژی تکنیکی از تلفیق علم بیوشیمی ، مهندسی و میکروبیولوژی می باشد . در سال های اخیر به علت افزایش جمعیت و نیاز به تامین غذایی آن ها این علم بسیار مورد توجه قرار گرفته است . از این علم همچنین سعی می شود محصولات بیشتر و مقاوم تر و گوناگون تر تولید شود و کیفیت محصولاتی مانند ذرت ، سویا ، گوجه فرنگی ، گندم و غیره بالاتر رود .
  بازار کار رشته بیوتکنولوژی در مقطع کارشناسی ارشد نیز به طوری است که فارق تحصیلان می توانند در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران و یا در مرکز ملی تحقیقات مهندسی ژنتیک و مؤسسات تحقیقاتی دیگر به کار های پژوهشی مشغول شوند .
  همچنین میتوانند به تدریس دروس مربوط به بیوتکنولوژی و علوم وابسته در آموزشکده ها و دانشکده های کشاورزی و بپردازند .
  همچنین برای تولیدات محصولات وابسته به کشاوزی و طرح‌های تحقیقاتی مانند : تولید كودهای بیولوژیك و سموم و فرآورده های با ارزش مورد استفاده در صنعت غذا، مشغول به کار شوند.
  تعداد واحدهای درسی دوره کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی 32 واحد است.
  که 18 واحد آن دروس اصلی که شامل :
  بیوشیمی-میکروبیولوژی عمومی-ژنتیک مولکولی مقدماتی-هورمونهای گیاهی و تمایز بافت ها-ریز ازدیادی و کشت بافت های گیاهی-بیوتکنولوژی گیاهی مقدماتی-مهندسی ژنتیک
  و 7 واحد دروس اختیاری و 1 واحد سمینار و 6 واحد پایان نامه می باشد.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )