اعلام نتایج ذخیره کنکور دانشگاه آزاد 97

سوال

اعلام نتایج ذخیره کنکور دانشگاه آزاد 97 به چه صورت است ؟

خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-10-06T09:17:46+03:30

  دکتر شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اعلام نتایج جدید برای رشته ­­های پزشکی سال 97 این دانشگاه توضیحاتی ارائه نمودند : با توجه به اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه آزاد 97 در تاریخ 25 شهریور ماه ، برخی از داوطلبانی که در رشته های گروه پزشکی برای آنها نتیجه اعلام شد در دانشگاه دولتی پذیرفته شدند و ثبت نام نموده اند . در نتیجه بخشی از ظرفیت زیر گروه پزشکی خالی ماند و ما اعلام دیگری امروز چهارشنبه 11 مهر ماه داشتیم تا این باقی مانده ظرفیت زیر گروه پزشکی را کامل نماییم .

  وی اشاره کرد : این زیر گروه پزشکی شامل سه رشته دکترای حرفه ای پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی و علاوه بر آن رشته های کارشناسی و کاردانی زیر گروه پزشکی مثل علوم آزمایشگاهی ، پرستاری ، مامایی و …… می باشد . علاوه بر این رشته ها، رشته دامپزشکی هم در این اعلام نتیجه می باشد چون باهم مرتبط هستند و معمولا به این شکل می باشد که ممکن است داوطلبان از دامپزشکی به پزشکی جابه جا شوند . لذا در رشته های زیر مجموعه گروه پزشکی اعلام نتیجه مجددی انجام می­ شود .

  دکتر امیر رضا شاهانی گفت : شیوه اعلام نتیجه به این نحوه می باشد که قبولی قبلی را قبولی اصلی تلقی می­ کنیم و آن چیزی که امروز اعلام می شود برای بخشی از داوطلبانی است که در دانشگاه آزاداسلامی در گروه پزشکی انتخاب رشته کردند و دارای رتبه های بالا بودند . برای این عزیزان حداکثر سه رشته /محل به صورت ذخیره اعلام خواهد شد . یعنی هر داوطلب که با شناسه دانشگاه آزاد اسلامی وارد پروفایل خود می شود احتمالاً علاوه بر قبولی اصلی حداکثر سه رشته/ محل دیگر را به عنوان ذخیره مشاهده می کند . برای این رشته ها ردیف ذخیره مشخص شده است به طور مثال اگر برای داوطلبی رشته علوم پزشکی تهران اعلام شده است ردیف ذخیره آن مشخص گردیده است .

  وی یادآور شد : لزوماً برای همه این داوطلبان سه ذخیره اعلام نشده به این دلیل که برخی از این داوطلبان همان اولویت اول پذیرفته شده اند و دیگر نیازی به اعلام ذخیره های دیگر نمی باشد . بیشتر برای افرادی سه ذخیره اعلام شده که در واقع نمرات پایین تری کسب کردند . بنابر این حداکثر سه رشته/ محل در زیر گروه پزشکی و رشته دامپزشکی برایشان اعلام خواهد شد .

  او تاکید کرد : داوطلبان از طریق سامانه http://www.azmoon.org می توانند نتایج خود را مشاهده نمایند و این داوطلبان پنج شنبه و جمعه 12و 13 مهر ماه فرصت دارند تا به واحد دانشگاهی مراجعه نمایند و با تکمیل فرم شماره 15 آمادگی خود را برای ثبت نام در رشته/ محل ذخیره مورد نظراعلام نمایند . پس از این دو روز، واحدهای علوم پزشکی آمار را استخراج می کنند و بر مبنای آمار و ظرفیتی که دارند تعداد پذیرفته شده ها را در سایت واحد اعلام می کنند

  همچنین ایشان اشاره کردند : از روز شنبه تا دوشنبه 14 لغایت 16 مهر ماه داوطلبان جهت ثبت نام در محلی که قبولی اعلام گردیده به واحد دانشگاهی مذکور مراجعه نمایند .

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش متذکر شدند: این سه رشته / محل اعلام شده هر سه ذخیره می باشد و به اینگونه نمی­باشد که اعلام ذخیره حقی برای داوطلب ایجاد نماید . ذخیره بدین معنا است که در صورت وجود ظرفیت امکان ثبت نام وجود دارد. یعنی احتمال پذیرش داوطلب در یکی از این سه ذخیره وجود دارد .

  وی در خصوص رشته های غیر پزشکی اشاره نمودند : برای گروه غیر پزشکی اعلام جدیدی نخواهیم داشت .

  ایشان توصیه نمودند : داوطلبان پس از مشاهده نتیجه در اسرع وقت به واحد هایی که ذخیره اعلام شده مراجعه نمایند و نسبت به تکمیل فرم شماره 15 اقدام نمایند و رسید لازم را دریافت نمایند تا جهت ثبت نام اعلام حضور کرده باشند . پس از مشخص شدن قبولی در سایت واحد ها با توجه به تقویم آموزشی سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .

  منبع : دانشگاه آزاد

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )