ازدواج دختر بدون اذن پدر

سوال

اگر بخواهم با دختری ازدواج کنم که مشکلی بین ما وجود ندارد اما پدرشان اذن در ازدواج نمی دهد چه باید کرد ؟

حل شده 0
mina 3 سال 1 پاسخ 524 مشاهده تازه وارد 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  1. مطابق ماده 1043 قانون مدنی ازدواج دختر برای بار اول هرچند بعد از سن بلوغ نیاز به اجازه پدر یا جد پدری است اما این مسئله نباید باعث شود کهه بدون علت از دادن اجازه خودداری کنند و مانع ازدواج دختر شوند که اگر شرایط چنین بود دختر با مراجعه به دادگاه و معرفی کامل مردی که با وی قصد ازدواج دارد و بیان شرایط در صورتی که قاضی تشخیص داد فرد مورد نظر مشکلی ندارد و در واقع پدر بیهوده مخالفت می کند اجازه ازدواج بدون نیاز به اذن پدر را با آن شخص مورد نظر صادر می کند .

    بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ